Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Святі і грішні 📚 - Українською

Читати книгу - "Святі і грішні"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Святі і грішні" автора Нік Ремені. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 23 24 25 ... 38
Перейти на сторінку:
«охолонув» і Гуляков.

— Ти зав і я зав, яка між нами різниця?! — питав у гостя Віктор Андрійович.

– Їдь негайно додому і проспися, — сказав Биконов. — Ти мене зрозумів, додому. Я простежу. Завтра вранці чекаю тебе в райкомі. З'ясуємо, яка між нами різниця.

Гуляков все зрозумів.

Три дні тому приїхав у село, щоб особисто проконтролювати хід підготовки народного хору до огляду. Все йшло нормально.

Хор виступав у дусі кращих народних традицій. Дивлячись, як невимушено пританцьовують, кружляють у хороводі його учасники, Гуляков думав: ці пісні не помруть.

У числі інших не терпів виконання народних пісень професійними колективами. Абсолютна більшість їх позбавляло творчість народу життєдайної сили. Від цього пісні навіювали нудьгу, здавалися нецікавими.

І нерідко дивувався: навіщо нав'язують ці пісні. Вони — мертві, нікому не потрібні.

Від цього сільського хору божеволів. Дивлячись, як невимушено, завзято пританцьовують, кружляють у хороводі його учасники, думав: ні, не помруть народні традиції.

Це не бездарні професіонали, які намагаються приладитися під народ, під старовину. Перебував у вирі самого народу, який зумів зберегти традиції.

Пісні потапівців прийшли з посиденьок, зі справжніх народних гулянь, де ясно видно: хто є хто. Не з нинішніх свят, коли проходять біля трибуни, махають руками і кричать «Ура!».

У піснях проривалася справжня народна завзятість, життєрадісність і краса. Їх рідко кому вдається зараз відтворити.

Захоплювався концертом. Похвалив Шуру.

Після репетиції та запросила скуштувати медовухи.

— Дякую, не можу, — завагався Віктор Андрійович, хоча страшенно хотілося випити. — Дружина чекає. На город поїдемо. До того ж, за кермом.

— Спробуйте і поїдете, — підтримали Шуру подруги.

Віктора Андрійовича не довелося довго вмовляти. Швидко проміняв дружину і город на медовуху.

«Нічого, — заспокоював себе. — Пару чарок вип'ю — і додому».

Жінки запросили і голову сільради. Він на місці відповідав за підготовку хору.

Гуляков сів за кермо мікроавтобуса, посміхаючись червоним, як колір світлофора, обличчям. Місця в салоні зайняли самодіяльні артисти. Голова сів поруч з водієм.

Завідувачу відділу культури доводилося часто крутити баранку службового автомобіля самому. Водії у нього витримували не більше двох-трьох місяців. Спивалися.

Поїхали по селу понад ставком по вулиці, яка вела в дубовий ліс. Там на хуторі жило більшість учасників художньої самодіяльності.

Заїхали на галявину, що примикала впритул до городів.

Жінки кинулися по домівках, щоб через десять-двадцять хвилин повернутися з закускою. Незабаром з'явилися зелена цибуля, м'ясо, сало, яйця і інша їжа.

— Де ж медовуха? — не втримався Гуляков.

— Підемо, покажу, — взяла його під лікоть Шура.

Завела в густий чагарник. Навіть звиклий до різних несподіванок, Віктор Андрійович на секунду завмер. Прямо під відкритим небом стояла газова плита, фляга і десятилітрова банка, майже наполовину наповнена прозорою рідиною.

— Ось тобі і зона тверезості! — вигукнув Гуляков. — Тут же цілий «Самтрест!».

— А що нам робити? — відповіла йому питанням Шура. — По десять мішків цукру заробили на прополюванні буряків. Казенки в магазині не дістанеш. Доводиться курити свою. Та ти не бійся, вона не поступається магазинній.

Налила в трилітрову банку перваку. Додала туди меду.

— Медовуха готова, — сказала. — Прошу скуштувати.

Налила Віктору Андрійовичу майже повний стакан.

Віктор Андрійович відразу перекинув його в рот, зірвав сливу. Видаливши кісточку, проковтнув її і видихнув:

— Хороша!

Даремно Шура сунула йому в руку бутерброд з салом. Завідувач відділом культури після першої не закушував.

З приспівками, примовками учасники художньої самодіяльності випили по чарці. Медовуха йшла легко. Мала приємний смак. На свіжому повітрі, з доброю закускою Гуляков міг випити її багато. «Відро не вип'ю, але відіп'ю багато» — говорив, зазвичай, він у таких випадках.

Чим довше сиділи, тим веселіше ставав завідувач відділом культури. Уже не поспішав додому, забув, що обіцяв дружині, що їх ділянку з картоплею вже з'їли колорадські жуки.

Гуляння закінчилося піснями, танцями пізно вночі.

Гуляков поривався сісти за баранку, але не тут-то було. Його штормило.

Шура боялася відпускати шефа в такому стані. Регочучи, кинулася на шию. Стягнула з сидіння.

Незабаром усамітнилися в салоні автомобіля, не звертали увагу на чоловіка, який хропів поруч на траві.

Прокинулися Гуляков і Шура майже одночасно від стуку в віконце автомобіля. Це їх потривожив чоловік.

— До законного черга скоро дійде? — запитав голосом, що не віщував нічого доброго.

Потім виволік дружину з машини. Почав бити. Вона, вертка і рухома, не поступалася. Зчепившись, каталися по землі, поки не видихнулися.

Коли пристрасті трохи вщухли, прочитала мораль недолугому чоловікові і навіть пригрозила. Вічно в голові погане тримає. Вона ж начальника рятувала. Він би нізащо не доїхав додому. Розбився.

Віктор Андрійович засмутився. Що подумають дружина і діти!? Що буде з їх городом?! Але спалахнув літній ранок з зорею на півнеба. Голова знову п'яніла від свіжого повітря, настояного на дубі і всіх зростаючих тут деревах, чагарниках і травах.

Природа привела Гулякова в нормальний настрій. Навіть на потопаючому «Титаніку» звучала музика. А у нього життя тим більше не кінчається, раз на дворі суцільна зелень дерев і трав, сходить сонце, і оточують його здорові люди. Ні, не закінчується.

Незабаром з чоловіком Шури випили по чарці. Не відмовилася і господиня.

Сніданок розтягнувся до початку репетиції. У ньому взяли участь всі самодіяльні артисти. Відзначився і голова сільради. Літній, худий, хворобливого вигляду чоловік.

На другий день умовити Гулякова залишитися не складало особливих труднощів. Так як до вечора він уже був нетранспортабельним.

І ось на третій така неприємність. Події погрожували обернутися втратою портфеля. Знав же — дружина обов'язково підсуне свиню.

З такими невеселими думками повертався Гуляков додому. На незначній відстані за його мікроавтобусом їхав УАЗ

1 ... 23 24 25 ... 38
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Святі і грішні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Святі і грішні"