Читати книгу - "Полон"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Полон" автора Марія Сидорчук. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 23 24 25 ... 28
Перейти на сторінку:

Місцевий також не здавався і продовжував виносити ударами двері. Від бив їх ногами, штовхав з розгону плечем. Все було марно.

— Агов! Води дай! Води дай, чуєш! Дай води! — волав він.

— Тихо, не кричи, йди сюди! Йди сюди швидше. Починай дихати.

Місцевий здивовано подивився на неї.

— Як дихати?

— В рот!

— В рот?! А-а-а! Здуріла?

— Якщо він сконає — то й нам хана! — суворо відрізала Жінка і продовжила реанімувати Льотчика.

Місцевий сів поруч і, декілька разів обтерши губи брудною долонею, зробив глибокий вдих.

— Не поспішай, не поспішай, я скажу, коли вдихати! Раз-два-три! Вдихай!

Місцевий вдихнув повітря в рот Льотчика та відразу почав спльовувати.

— Раз-два-три-чотири...

16

Вони підійшли до поля й зупинилися. Сухий звичним рухом направив на Музиканта автомат. Музикант приготувався до смерті. Він давно зрозумів, що його не відпустять, що він ніколи більше не візьме в руки улюблену гітару, не обійме батька й не напише свою найкращу пісню. Музикант спокійно дивився на свого ката, навіть підбадьорився, гордо розправивши плечі. Несподівано Сухий опустив дуло і сховав руки в кишені. Музикант здогадався, що він у чомусь сумнівається і не може вирішити, як вчинити.

Музикант (Істан Розумний, ліворуч) і Сухий (Себастьян Антан, праворуч) — кадр із фільму CAPTUM

— Скажи, а правда, у вас вважається, що свобода — це головне в житті?

— Так, свобода — це головне.

— Отож якщо я можу робити те, що мені заманеться, то в мене є свобода?

— Не так. Якщо вважати свободою можливість робити що хотіти, отже, потрібно хотіти щось ро­бити.

Сухий стояв, не дивлячись на Музиканта, проте одна рука перемістилася з кишені на приклад зброї. Музикант бачив, що Сухий його не розуміє. Мабуть, або він говорить з помилками, або неправильно вимовляє слова чужої мови. Тому він вирішив зробити ще одну спробу пояснити свою думку. Можливо, це змінить життя цієї переповненої ненавистю людини, і тоді, можливо, вона дасть йому шанс лишитися живим.

— Я поясню. Можна? — вже без агресії, максимально миролюбно спитав Музикант.

— Валяй, розкажи свою американську правду.

— Якщо ти нічого не робиш, отже — ти не маєш свободи. Отже, щоб залишатися вільним, ти маєш постійно щось хотіти і отримувати це. Та якщо ти маєш потребу в чомусь, отже, ти маєш залежність від цього. Будь-яка залежність — це слабкість, це неволя.

— Виходить, якщо я можу робити все, що хочу, я все одно не вільний?

— Виходить, так.

— Отже, аби бути вільним — потрібно нічого не хотіти? А навіщо тоді жити взагалі? Навіщо тоді взагалі потрібна ця свобода?

— Цілковита свобода буде тільки після смерті. Так нас у школі вчили. А якщо людина може вибирати, як їй жити, куди прагнути, яку музику грати або куди бігти, тоді вона є вільна. Усі раби були голодні. Але ж вони їли те, що їм давав хазяїн. Якщо хазяїн добре годував — вони були щасливі. І вони не могли відмовитися від тарілки кукурудзи заради вибору, де жити, де працювати, що їсти...

— Правильно, навіщо ж? Нормальний розклад. Я б теж нічого не хотів, якби мене годували нормально. І тому був би вільний від бажань. Свобідний, виходить?

— Раб не може збагнути щастя свободи.

— Це ти мене зараз рабом назвав? — визвірився Сухий.

— Ні, я просто хочу пояснити, що сподівання на справедливого господаря — велика дурість, бо справедливий господар — це казка. Людина або господар іншого, або справедлива, тобто ставиться до іншого як до рівного собі.

Сухий впритул підійшов до Музиканта й уперся в нього поглядом, потім задоволений собою гмикнув та зробив крок назад:

— От не даремно вас не люблять. Неправильно ти говориш. Дурню цілковиту городиш.

— Чому неправильно?

— Тому що хто сильніший, той і вільний. У мене автомат, я сильніший. Ти зараз ідеш додому. Тому що я так вирішив. Тому що я сильніший. Второпав?

Сухий роздратовано посміхнувся. Що б там не говорив Хімік, а він теж не дурень і теж філософствувати вміє. Музикант продовжував стояти на місці. Неначе не вірив своєму щастю.

— Я ось звірів люблю за те, що вони сильні й силу інших визнають. Природний відбір, чув про таке?

— Це закон дикої природи, а ми — люди. У нас є душа...

— Ти не починай свою пісню, чув я вже сьогодні. Закон сили, він найправильніший і справедливий. Ось птахи, вони вільні. Роблять що хочуть, розмножуються як хочуть, серуть куди хочуть і нормально їм. Ось що значить свобода.

1 ... 23 24 25 ... 28
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Полон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Полон"