Книги Українською Мовою » 💙 Не художня література » Терези Мистецтва, Сергій Кузнєцов 📚 - Українською

Читати книгу - "Терези Мистецтва, Сергій Кузнєцов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Терези Мистецтва" автора Сергій Кузнєцов. Жанр книги: 💙 Не художня література. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 25 26
Перейти на сторінку:
Частина 3. Теорія гармонії у мистецтві. Вступ.

Збірка есе

Що таке гармонія у мистецтві, взагалі та зокрема? З чого вона складається, якщо підходити до розгляду гармонії як до якоїсь структури, що складається з певних взаємопов'язаних елементів? Спробую це основне питання визначити за допомогою кількох допоміжних запитань. Вони такі.

Чому нам подобаються певні твори мистецтва? Йдеться про різні твори мистецтва в різних його видах – у живописі, музиці, літературі, хореографії. Які саме фактори приносять задоволення при сприйнятті творів мистецтва та викликають відчуття гармонії? Чи можна такі відчуття описати детально та простежити конкретне джерело вражень?

Чи є відчуття гармонії у мистецтві індивідуальним для кожної людини чи у цьому відчутті можна визначити деякі типові загальнолюдські характеристики? Чому нам подобаються «наші» твори мистецтва, а іншим людям подобаються інші твори, «свої»? У кожного свій смак? Смаку інших людей відповідають інші твори, вони їм ближчі та зрозуміліші, «їхні» улюблені твори чимось відрізняються від «наших». Чим саме?

Таким є узагальнений перелік питань, що визначають спрямованість моїх подальших міркувань цієї частини книги. З відповідей на ці запитання хочу скласти якусь цілісну теорію, яка б могла бути універсальною для всіх видів мистецтва.

 

Спробую розібратися у питаннях системно і математично, бо гармонія насправді і є самою системою зі своїми закономірностями та правилами. Гармонія є такою пропорційністю елементів якогось цілого, яка дає його загальне комфортне сприйняття. Гармонія завжди є відповідністю чи збігом чогось із чимось. Чого і з чим – ось це, мабуть, і є найпростішим і найкоротшим формулюванням головного питання в цій темі.

Від цього вихідного положення і відштовхуватимуся в міркуваннях цієї збірки есе. Назву цей підхід пошуком системних закономірностей гармонії у мистецтві. Спробую «виміряти» емоційні відчуття через кількість та якість факторів сприйняття.

 

Я дуже добре розумію, що вже існують цілком достатні знання щодо гармонії в окремих видах мистецтва. Бо мистецтва історично виникли не вчора, а багато століть тому. Людство мало достатньо часу, щоб розібратися в красі того, що малюють, співають і грають. Напрацьовано величезний досвід у музиці, живописі та літературі – у створенні, виконанні та сприйнятті різних творів. І цей досвід вже багатосторонньо описаний.

Будь-який кваліфікований музикант зможе вам докладно розповісти про гармонію у музиці, з її законами та правилами. Досвідчений художник зможе вам впевнено розповісти про гармонію кольору та композиції на полотні. Грамотний поет зможе зрозуміло описати правила віршування з урахуванням ритміки та рими. Чи варто все це повторювати ще раз? Ні, звісно. Тож про що я зібрався міркувати? Очевидно, потрібне уточнення мого авторського завдання.

Моїм завданням у межах цього збірника есе бачу пошук деяких загальних властивостей у гармоніях окремих видів мистецтва з описом системних паралелей поміж ними, пошук універсального підходу до вивчення гармоній різних видів мистецтва. Узагальнене питання – навіщо це все? Узагальнена відповідь – для кращого розуміння сутності гармонії загалом.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍

Кінець

1 ... 25 26
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Терези Мистецтва, Сергій Кузнєцов», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Терези Мистецтва, Сергій Кузнєцов» жанру - 💙 Не художня література:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Терези Мистецтва, Сергій Кузнєцов"