Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Льодовик 📚 - Українською

Читати книгу - "Льодовик"

269
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Льодовик" автора Олександр Казимирович Вільчинський. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 25 26 27 ... 58
Перейти на сторінку:
би навіть і образитися, розцінивши це як натяк ще більше ввихатися біля Гляціала. Все зійшлося на «Джоні Вокері», якого я й прикупив ще звечора неподалік Контрактової. Знав би, чим це врешті–решт закінчиться, краще б будьонівку пошукав!..

Але тоді, у неділю зранку, коли я ще вилежувався під ковдрою, а віскі ще стояло на столику під вікном і сонячні промені грали золотистими відблисками у його брунатній рідині, я просто думав, як добре, що зима закінчується на Мамонтів день народження. І ще подумав, що вже й забув, коли ще мав такі гарні ранки. Та ідилія за вікном тривала недовго. Невдовзі небо потьмяніло і воркотання голубів також раптово стихло, натомість долинув свист вітру у верхів'ях тих кількох сосен, які ще залишилися, і ще якийсь бренькіт, начеб жерстяною банкою об камінь. На якусь мить знову все стихло, а вже потім я почув, як ударили по шибці перші великі краплі.

Стільки всього за один ранок — і сонце, й дощ! Уже сто років не чув шурхоту дощу, принаймні з минулого літа. Під цей перший тієї весни дощ, хоч уже й травень добігав кінця, я й чистив зуби, і вмивався, і навіть сам собі щось наспівував у ванній. Звичайно, почав із:

Я жіво дай за нама бріше трабове У добру ноч опушта чудне браґове…

Та потім, уже зовсім упавши в ностальгію:

Маки червоні! Вогні на пероні!..

А ще через хвилю у мої двері постукали. Це був Мамонт, про вовка промовка! Голос стривожений:

— Коломбо, ти бачиш, що робиться!

— А що робиться? — запитав я, все ще мугикаючи під ніс.

— Ти у вікно виглянь…

— Вітаю з днем варення! — нагадав я йому так само крізь двері.

— Та це потім! — ще встиг він мені відповісти, перш ніж я почув його важкі кроки сходами вниз.

Тоді я і подивився, й одночасно упіймав себе на тому, що шурхоту за вікном уже не чути, шумить лише вода з крана. Я виглянув у вікно й не впізнав пейзажу: все навколо набуло сріблястого відтінку! З неба все ще мжичило, але, долетівши до землі чи дахів, краплі одразу замерзали. Найдивніше виглядали проводи по той бік вулиці за гофрованою огорожею, бо ж наші «дорогі гості» не витрачалися на копання мерзлого ґрунту й усю проводку протягли по стовпах. Тепер ті проводи нагадували сріблясті канати і блиску срібла ставало ще більше, срібла з позолотою, коли крізь хмари час від часу пробивалися промені сонця.

Невдовзі мжичка припинилася зовсім, сонце також більше не виглядало, але гігантські бурульки на розі даху, що його мені було видно з вікна, і на соснах, і на дротах залишилися, та й земля, як можна було побачити, поверх того льоду, що був, вкрилася свіжим крижаним настилом. Не кажучи вже про друзяку Гляціала, з вибоїн якого також звисали химерні бурульки, утворюючи йому подобу кошлатих брів, вусів і навіть бороди…

Поки я милувався Гляціалом, уявляючи, як усе це пригнітить іменинника Петруню, почувся перший хряскіт. Спочатку я навіть не зрозумів, що це, бо хряскіт той долинув десь із тильного боку будинку, поки він не повторився і на голову Гляціалові не звалилася здоровенна соснова гілляка із намерзлими крижаними бурулями. А потім — пронизливий тенькіт, так, мабуть, лопається струна, а наступної миті вже просто гуркіт падаючих обірваних дротів.

Один з обледенілих дротів, що тягнулися вздовж гофрованої огорожі, падаючи, всією своєю вагою звалився на саму огорожу і, видно, попав на не зовсім надійного стовпчика. Той тріснув, гофрована бляха вигнулася й обвисла до землі, й усе це на моїх очах… Саме тоді я вперше і побачив за тією огорожею ще одну, таку саму. Я й раніше чув про це і читав, що у наших сусідів — «дорогих гостей» кліматичних біженців — аж дві огорожі, одна за одною, а тепер–от і на свої очі побачив.

Усе правильно! Бо одного разу, коли якісь їхні ж таки бомжі, перелізши через огорожу, невдовзі з криками і лайкою були викинуті звідти у тому ж таки місці, через яке перелізли. Їхні бомжі, які тепер з'явилися на наших вулицях у неймовірних кількостях, поступаються у нахабстві хіба що їхнім спецслужбам, які, є підозра, самі цих бомжів потрохи і відстрілюють. Це для них справа звична, у їхній масовій свідомості своєрідний стереотип… Когось нишком відстрілювати. Хоча зараз начебто часи і змінилися, але полювання на бомжів це може і не стосуватися. Он Міха на короїдів, а ті — на бомжів.

Але ламання гілок та обриви дротів так само раптово припинилися, а побачивши Петруню, що із стурбованим виглядом ходив довкруг нашого Гляціала, перше, що я згадав, — давно обіцяний ним торт із ковбасою. Втім, до торта ще треба було дожити — це буде не раніше третьої, а снідати хотілося зараз. Добре, що я звечора додумався відварити у банячку десяток картоплин у лушпайках, із найменших, які вдалося знайти. Це була прелюдія. Особисто я картоплю можу їсти тричі на день, але оце вечірнє відварювання — це завжди лише прелюдія до майбутнього сніданку, хоча зазвичай я не стримаюся і кілька гарячих картоплин, ледь присоливши, вминаю ще звечора.

А зранку із тих, що залишилися, роблю собі сніданок. Не щодня, звичайно, лише іноді, у вихідні. Я оббираю лушпайки, ріжу великими кружальцями надвоє–натроє, викладаю в один ряд на пательню і підсмажую, бажано на смальці. Розбиваю туди ж кілька яєць. Ще пару картоплин залишаю і потім у тарілку докладаю такими ж кружальцями, тільки не підсмаженими, а холодними. Як же під час Льодовика і щоб не докладати холодного?.. Поєднання підсмажених, із золотистою шкірочкою, і просто печених — саме по собі виглядає апетитно і створює святковий настрій! Найкраще іде з маринованими кабачками, просто у мене зараз є мариновані кабачки, із Єгипту, здається.

Але коли

1 ... 25 26 27 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Льодовик», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Льодовик"