Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Детективи в Артеку або команда скарбошукачів 📚 - Українською

Читати книгу - "Детективи в Артеку або команда скарбошукачів"

342
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Детективи в Артеку або команда скарбошукачів" автора Андрій Бачинський. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 27 28
Перейти на сторінку:
і прикрив собою.

– Не бійтеся, я свій. Де другий?!

Сергій витягнув руку з-під важкого бронежилета, показав на море:

– Десь там, хана йому, розбився. Тільки цей залишився. Один.

На обличчя бандита скрапувала слина з собачого язика, але той боявся поворухнутися, бо кожен найменший порух викликав люте гарчання. Спецпризначенець подав знак своїм, ті збігли на галявину й закували сивого в кайданки. Антон помчав до товаришів.

Охоронець повідомив, що вертоліт МНС приземлився на галявині Ай-Констант і чекає на них там. Двоє з вівчаркою рушили на пошуки загиблого, а ще двоє поставили на ноги очманілого бандита й повели під дулом автомата до вертольота. Сивий ледь плентався, мов п’яний, і щось бурмотів собі під ніс.

На галявині біля вертольота, повернувшись лицем до моря й склавши руки на грудях, стояв огрядний чоловік у тільнику й молився.

Діти ледь пересували ноги, та, побачивши чоловіка, одразу пожвавішали й з криком: «Дядько Леве!» побігли до нього.

Чоловік рвучко обернувся. Напружене обличчя розпливлося в посмішці, він розкинув руки й радо обійняв четвірку горе-


скарбошукачів.

До табору вони потрапили не одразу. Спочатку вертоліт доправив їх у Партеніт, де їх нагодували й одягли. Потім на міліцейському катері відвезли до бухти, де був пришвартований баркас контрабандистів. Група криміналістів-експертів спустилася в печеру й почала дослідження. Туди ж надійшло повідомлення, що в Сімферополі під час зустрічі з кур’єром затримали третього. Оскільки лише діти могли упізнати його й підтвердити факт розмови в печері, їм довелося затриматися у міліцейському відділку до вечора.

Розділ 8

Прощавай, «Артеку»!

Нарешті команда скарбошукачів опинилася в «Артеку». Генеральний директор звелів видати дітям новий одяг і розмістити у медичному стаціонарі. «Розбір польотів» відклали на наступний день.

Черговий лікар оглянув усіх, замастив синці, заліпив пластирем подряпини й поклав хлопців в одну палату, а Оленку в іншу.

Але щойно зачинилися двері ординаторської, Оленка вийшла зі своєї палати й навшпиньки побігла до хлопців. Ті сиділи на ліжках, по-турецьки підібгавши ноги, й щось одне одному доводили.

Сашко сидів обличчям до дверей і першим помітив Оленку. Він посунувся і поплескав рукою по ліжку, запрошуючи сідати поруч.

– Сьогодні я був на волосину від смерті, а ти своїм мужнім криком врятувала мені життя. Верещала ти знатно. Тобі не на скрипці треба грати, а в опері співати. Убивча зброя дівчат. Жоден з нас не зміг би криком вирубати ворога. У ту мить, напевне, усі птахи на Ведмідь-горі перестали нестися.

Діти розсміялися, а Антон поплескав по плечу Сергія й запитав бадьоро:

– Ну що, як тобі пригода на закінчення зміни? Нудьга не з’їдає?

Сергій невдоволено буркнув:

– Пригода нічогенька, але стільки часу й сил дурно стратили.

– Чому це дурно? – заперечила Оленка. – Ми врятували купу цінних історичних пам’яток.

– Однак нам з тих пам’яток нічого не перепало. Дурні ми, треба було хоч по кілька золотих монет приховати, коли міліція обшук у печері робила.

– Але ж їх украдено з музейної колекції.

– Чомусь ти так не казала, коли ми діаманти Міледі шукали.

– Це інакше, бо самим знайти скарб – це не обікрасти когось. Усе чесно, розумієш? А якби ми приховали частину вкраденого, то чим би тоді відрізнялися від злодіїв? Хіба якесь золото й діаманти варті почуття власної гідності?

– Напевне, правда твоя, – погодився Сашко і ліг на бік. – Немає нічого кращого, ніж чиста совість, почуття власної гідності й міцний сон, – додав він трохи іронічно й одразу ж захропів.

Антон поглянув на нього й свиснув:

– Ти диви, уже дрихне. Оце спокій. Ніби й не був кілька годин тому за крок від смерті. Відчувається досвід. У нього вдома щодня такі військові баталії з меншими гавриками, що ого-го!

Оленка уявила, як семеро Сашкових «козенят» ганяють старшого брата «вовка» подвір’ям, весело усміхнулася, вкрила Сашка простирадлом і теж пішла спати.

Наступного ранку «на килим» до начальства дітей не викликали. Натомість до них завітали дядько Лев й директор музею. Чоловіки сиділи на стільцях біля ліжок і розпитували про вчорашню пригоду.

Вислухавши плутану розповідь, яка час від часу переривалася вигуками «Ні! Це було не так! Там було інакше», старий археолог усміхнувся:

– Я ж казав вам, що на картині у гроті не просто так другий вхід було намальо­вано.

– Але навіщо користуватися таким небезпечним ходом, як підземна річка між гротом та печерою, коли поруч тунель виводить просто на берег? – запитав Антон.

– Може, це був запасний хід, про всяк випадок. А може, півтора століття тому ріка ще не вирувала під землею, і прохід не заливало водою.

Пригладивши руді вуса, озвався дядько Лев:

– А знаєте, я колись не вірив у легенди про Ведмідь-гору. Але коли стояв учора біля вертольота на тій енергетично-магічній галявині Ай-Констант, де завжди збираються чаклуни й екстрасенси, то щиро молився і просив духів Аю-Дагу врятувати вас. І як бачите, вони почули.

– А-а-а, он воно що, – промовив Сашко. – Я думав, що то Олена мене врятувала. А то все духи!

Діти розсміялися, але в цю хвилину у двері постукали й у палату зазирнув генеральний директор табору.

– Ну що, родичі гарбузові, бачу – живі й здорові, якщо регочете на всю лікарню?

Обличчя директора сяяло радістю, тож він прийшов не карати дітей, а милувати.

Цей факт тішив команду скарбошукачів чи не найбільше...

Ось і промайнули три тижні, наче три дні.

Увечері останнього дня на майданчику біля кожного табору розпалили великі багаття – традиційний ритуал перед закінченням зміни.

До ранку в небі над «Артеком» лунали пісні під гітару.

Якось непомітно ніч розсіялася над морем і з-за Ведмідь-гори визирнули перші промінці м’якого вересневого сонця, перегорнувши ще один аркуш в артеківському календарі.

Настав час прощання з дитячою казкою на березі Чорного моря.

Діти переодягалися у домашній одяг і спочатку навіть не впізнавали одне одного, адже звикли до однакової форми. За три тижні вони навчилися по-новому дивитися на всіх, розрізняти людей не за яскравим одягом, а за яскравим поглядом і щирою усмішкою.

Діти фотографувалися на згадку, обмінювалися адресами, «аськами», «мейлами», номерами мобільних телефонів, плакали і заприсягалися у вічній дружбі.

А ще бігали до Мамонтового дерева – старої двохсотлітньої секвої, що росла в парку «Гірського». Своїми по-чудернацьки вигнутими формами вона й справді скидалася на скелет вимерлої тварини. Але не це було основною причиною паломництва до старого дерева. За давньою артеківською легендою, якщо до її гілочки прив’язати стрічку й загадати бажання, воно обов’язково здійсниться.

Тому наприкінці кожної зміни дерево розквітало міріадами кольорових стрічок. З часом шматочки тканини вигорали на сонці,

1 ... 27 28
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Детективи в Артеку або команда скарбошукачів», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Детективи в Артеку або команда скарбошукачів» жанру - 💙 Дитячі книги:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Детективи в Артеку або команда скарбошукачів"