Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Третій фронт 📚 - Українською

Читати книгу - "Третій фронт"

268
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Третій фронт" автора Владислав Валерійович Івченко. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 123
Перейти на сторінку:
фон Шпіл категорично відмовився. На пагорбах залишився котлован і кілька кам’яних брил. За кілька місяців фон Шпіл повернувся з якимось рабином. Вони піднялися на пагорби, їм туди завезли кілька десятків повних возів різноманітних припасів і дров. Невдовзі з вершини пагорба повалив дим. Він валив цілий тиждень. Що саме там відбувалося, невідомо, бо барон із гвинтівкою ходив пагорбами і стріляв у будь-кого, хто намагався наблизитися. Ліси належали фон Шпілу, і він мав на це право. За тиждень дим припинився, потім поїхав рабин, а на пагорбах почали коїтися дивні речі. Жителі з навколишніх сіл відчували, як трясеться земля, а потім стали помічати величезні сліди. Ну, такі, як ось цей. — Я вказав рукою на яму, в яку ми звісили свої ноги.

— Який цей? — спитала Даніела.

— Ось цей. — Я підвівся, прибрав кілька старих гілок, викинув купу сухого листя, і стало чітко видно величезний, розміром більш як метр, слід босої ноги. — Бачите, ось пальці, а ось — п’ята.

Даніела підхопилася і скрикнула. Мовчун схопився за зброю. Навіть Бухгалтер дивився здивовано.

— Тихіше! — зашипів я.

— Господи, як це таке може бути? — Даніела аж затремтіла. Здається, вона до останнього не вірила, що я кажу правду.

— Це тільки слід. Уявіть, який вигляд має той, хто його залишив! — Я занадто любив чудовиськ і трохи захопився, налякав дівчину.

— І мені треба перед ним співати? Він хоч розуміє людську мову?

— Мову — не дуже, а ось співи любить. Особливо у виконанні тендітних білявок. Тому я і звернувся до вас, Даніело.

— І що, чорняву чи руду він слухати не буде?

— Буде, але не так уважно. А нам потрібно, щоб він повністю зосередився на вас.

— Тільки я фарбована білявка. Цього він не зрозуміє?

— Ні, неважливо, фарбована чи природна, головне, щоб білявка.

— А звідки у нього такі вподобання? — Можливо, мені здалося, але Даніелі сподобалося, що Шпиль уподобав саме білявок.

— Колись він закохався у білявку.

— Він може закохатися?

— Теоретично — ні. Він же голем, штучний витвір потворного людського розуму, приречений служити своєму господарю. Але сталося диво — він закохався. І ожив.

— Ожив? Він що, був мертвий? — злякалася Даніела.

— Звісно, мертвий! Він зроблений зі звичайного тіста з додаванням невідомих речовин. Він мертвий, тому кулі відлітають від нього, наче від кам'яної стіни. Але коли він закохався, кулі почали ранити його. З тих ран цебеніла кров, Шпиль став вразливий і ледь не загинув. — Я був невиправний романтик, аж сльози витер, бо ця історія мене дуже вражала.

— І що ж сталося?

— Дівчина не змогла покохати Шпиля. Вони були надто різні. Вона втекла від нього. Шпиль довго шукав її, а потім знову став мертвий і кам'яний.

Даніела зітхнула. Я так і знав, що її ніжну душу вразить ця історія.

— А що господар цього Шпиля, барон? — спитав Бухгалтер.

— Він загинув. Уже під час революції. Устиг збудувати на пагорбах величезний будинок, де жив із кількома вірними слугами й Шпилем, що був за охоронця. Селяни так боялися чудовиська, що трималися від лісу на пагорбах подалі. Коли почалася революція, ніхто з місцевих не насмілився йти грабувати маєток, а от заїжджі, почувши про статки фон Шпіла, прийшли до його обійстя. Вимагали грошей. Барон викликав Шпиля, який жив у підвалі, й Шпиль повбивав нападників. Одного разу бандити залізли в будинок непомітно, встигли застрелити барона до того, як виліз Шпиль. Так чудовисько стало жити саме. Потім була та нещасна історія з коханням до білявки, після якої Шпиль зненавидів людей. Але до білявок, особливо до тих, що співають, він, як і раніше, дуже охочий.

— Що значить «охочий»? — спитала стривожена Даніела.

— Він любить їх слухати.

— І все?

— І все, нічого більше бути не може, — заспокоїв я.

— Чому?

— Тому, що немає чим, якщо я правильно зрозумів суть питання. Шпиля створювали як слугу та охоронця й лишили його без статевого органа.

— Але чому ж він тягнеться до білявок?

— У тому-то його й трагедія, що він хоче кохати, але не має чим. — Я зітхнув. — Ну, добре, ходімо.

Ми подерлися вище. Вийшли на велику галявину з геть вибитою травою. Посередині вкопаний величезний стовп. Поруч кам'яна брила метри два заввишки.

— Ну все, прийшли, — сказав я пошепки.

— Що це за місце? — спитала Даніела.

— Тут ви будете співати. Ми прив’яжемо вас до стовпа, і ви заспіваєте.

— Що, прив’яжете до стовпа? Ви знущаєтеся? — Даніела дуже образилася.

— Слухайте, ну, так треба. Ми вас ледь-ледь прив’яжемо, просто щоб ви не впали зі стовпа. Ви заспіваєте, Шпиль почує вас і прийде. Зніме зі стовпа, поставить ось на цю брилу, сам уляжеться поруч і слухатиме, сповнений ніжності. На столі вже стоятиме спирт і сало зі снодійним. Шпиль вип’є й закусить, невдовзі засне. На цьому ваша робота закінчиться, ми відвеземо вас до Києва, подякуємо за участь у порятунку України.

— А що як ваш Шпиль нападе на мене?

— Жодного разу він не нападав на білявок, жодного разу, — запевнив я. Хоча насправді випадки такі були. Та я не мав права говорити про це, бо Даніела б відмовилася нам допомагати. — А тим паче ваш голос! Господи, та в мене серце розривається, коли я чую, як ви співаєте! Що там казати про чудовисько — воно розтане, коли почує вас.

Я манірно вклонився. Мені треба було переконати її полізти на цей стовп і співати.

— Він точно безпечний? — спитала вона.

— Даніело, присягаюся всім, що в мене є, — Шпиль не зробить вам нічого поганого. Він буде просто слухати і плакати. Я досліджую чудовиськ уже багато років і знаю, про що кажу. — Я аж долоню поклав на серце, щоб виглядати переконливим. — Хлопці, поставте самогон і сало на брилу.

Бухгалтер підсадив Мовчуна, той уже з брили узяв самогон та сало, розставив їх, відкрив бідон. Даніела помітно вагалася.

— Підсади мене, — попросив я Бухгалтера, виліз на брилу, відлив самогону у флягу, потім насипав снодійне в бідон. Поколотив самогон, потрусив снодійним на шматки соленого сала.

— З’їсть? — спитав Мовчун і кивнув на частування.

— Так, він любить випити, коли слухає спів, — кивнув я. — Ну що, пані Даніело, прошу сюди.

Я подав їй руку. Співачка закусила губу.

— Я не знаю… Якось ризиковано… Ніколи не співала для чудовиськ.

— Даніело, вам мусить бути особливо цікаво! Всім потім зможете розповідати, як угамували чарівним голосом чудовисько — і не просто так, а заради України!

— Я не довіряю чудовиськам.

— Даніело, довіряйте мені, а я вже знаю про чудовиськ

1 ... 26 27 28 ... 123
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Третій фронт», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Третій фронт"