Книги Українською Мовою » 💙 Не художня література » Замкнута система управління, Антон Данко 📚 - Українською

Читати книгу - "Замкнута система управління, Антон Данко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Замкнута система управління" автора Антон Данко. Жанр книги: 💙 Не художня література. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 27 28 29 ... 135
Перейти на сторінку:
Частина 2. Розділ 4. Майбутнє України

          

Майбутнє України

Ми знаємо, ми відчуваємо на собі – наша держава ще не відповідає демократичним принципам свого розвитку. Минають роки, проходять дні, але наша держава, як і раніше, не може вибратися із тенет минулої системи управління, яка була побудована  іще за часів радянської імперії.

 Але, чому так? Кому це вигідно? Хто в цьому не зацікавлений?

 Існуюча система, як отой старий будинок - іще придатний для життя, але жити в ньому уже не можна. Час від часу будинок ремонтується, навіть дещо замінюється,  але він уже застарів і по формі, і по суті. «Старе не може стати новим» - такий закон Всесвіту.

 Наша країна в 1991 році отримала незалежність, але, при цьому, форма її управління не змінилася. В той час змінилося відношення до засобів виробництва. З’явилося розуміння корупції, як загальносуспільного явище, яке звично сприймається як громадянами, так і державою. З’явилося розуміння – "той чиновник кращий, який менше краде". При цьому, ми забули, що саме чиновник, слуга народу, абсолютно не повинен обкрадати державу. Чиновники і політики, які  створили закони, повинні їх виконувати перед усім. Зневажливе ставлення чиновників і політиків до законності – не допустимо. Бо цим вон ставлять себе вище над народом, який їм дав владу і  роботу,  довірив управляти країною.

Створився конгломерат демократичності і клептократії в системі управління державою. Такого не може бути взагалі. Прикриваючись ринковою системою економіки і її саморегулюванням ринку, були нівельовані інструменти управління, як то – стратегічне і поточне  планування розвитку держави, а також зворотній зв'язок  чиновника з результативністю їх роботи.

Держава – складна система управління і функціонування виробничих і соціальних сфер в рамках Конституції. В залежності від структурування така система може бути або регульована, або нерегульована. В той час регулювання може бути ручне, автоматичне і частково автоматичне.  Система управління державою – то величезний механізм, який повинен працювати злагоджено з авторегулюванням існуючих зворотних зв’язків. 

 Чи таку систему ми маємо?

Чи контролює система сама себе і виконавців конкретно? 

Ні. Іще раз – НІ.

Саме тому  держава повинна бачити свою «дорогу економічного і соціального розвитку» на декілька років вперед - на десятки років вперед.  Колишній Президент Кучма колись сказав: « Скажіть куди ми ідемо і я побудую державу». Уже пройшли десятиліття – а «дороги»  немає. Недавно було введено статтю, яка визначала по Конституції розуміння напрямку руху України до Нато і Євросоюзу. Але це тільки орієнтир. В дійсності, наша країна ще не відповідає стандартам цих об’єднань.

  І ЄС і НАТО існують на демократичних принципах. Їх системи управління відрізняється  від існуючих систем «демократичних країн бувших республік Радянського Союзу». Корупція - не співставна з демократичними системами існування.

  То, чому ж тоді ми тупцюємо на місці ось уже скільки років?

  Чому ми не змінюємо систему управління державою за зразком ЄС?

   В чому причина такої нашої поведінки?

  Ви здивуєтеся, але в основі її  лежить сама людина. Точніше, – її поведінка, її свідомість, її демократичність і моральність.

   Хіба не ми вибираємо депутатів і Президента, які створюють складний механізм законів в державі? Ці закони породжують чиновників різного рівня, які часто не дотримуються присяги, яку давали  Народові. Фактично народ не має реального контролю ні над політиками, ні над чиновниками. Чиновники беруть взятки, крадуть з бюджету, не розуміючи, що крадуть у самих себе. Це розуміння до них прийде, але уже буде пізно – система почне  перемолювати тепер уже самих чиновників.

Звідси висновок – громадяни не розуміють кого вибирають у владу. Чиновники не розуміють - красти в держави (тобто у себе) не можна. І, як результат, система управління іще більше розбалансовується, стає неефективною і наближається до розвалу.

По великому рахунку, збалансована система управління корисна всім громадянам, але існує порочне коло:   громадянин – чиновник – корупція – чиновник – громадянин. Це коло потрібно обов’язково розірвати.

 Але, як?

 Почнемо із самих себе.

 Згадаймо – як ми вибираємо представників влади, депутатів всіх рівнів.

 Хто із нас підходить до цього фундаментально, намагаючись зрозуміти – що принесе такий депутат, чи Президент всьому Народові і державі в цілому?

 Яке розуміння мають такі кандидати відносно розвитку країни в цілому ?

 Чи намагаємося ми, як виборці, прискіпливо аналізувати їх програми?

- Ні. Не ті загальні гасла, які вони пишуть у своїх «Програмах», а  реально осмислені  програми розвитку країни і держави на декілька десятків років.

    Чи оцінюємо ми досвід кандидата в Президенти, його знання для того, щоб він міг виконати свою стратегічну  програму?

      Чи має такий кандидат уже підготовлений склад свого уряду, свою команду?

 

   Ви скажете – так уряд формується Верховною Радою… Так, це вірно. Але не правильно. Така «політична солянка» закладає міну під діяльність уряду уже з самого початку.  Демократія не виключає централізації. А тому, якщо ми вибираємо Президента, то повинні дати йому інструменти управління державною системою – тобто, можливість формувати уряд і відповідно – відповідати за його діяльність.

   А що ми маємо? – Президента вибирає народ, а Уряд формує Верховна Рада, пояснюючи це контролем Президента і нав’язуючи непрофесійних політиків на міністерські посади, які, перед усім вимагають професійності . У нас чомусь заведено, призначати на посаду міністрів випадкових людей, які розуміння не мають як виконати свої функції, перед усім, тому, що вони політики, а не господарники.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 27 28 29 ... 135
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Замкнута система управління, Антон Данко», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Замкнута система управління, Антон Данко» жанру - 💙 Не художня література:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Замкнута система управління, Антон Данко"