Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Американська осінь, Приймак Володимир 📚 - Українською

Читати книгу - "Американська осінь, Приймак Володимир"

78
0
19.02.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Американська осінь" автора Приймак Володимир. Жанр книги: 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3
Перейти на сторінку:

Непевний цей світ наш, непевний й підступний. У цей хмарочос, Chicago Tribune, проведуть ліфтом у кабінет з видом на озеро Мічиган, а там прийде хазяїн. І правим буде знайомий з Червонограда. Журналістам у цім світі непросто, вибір у них невеликий. Найбільший з них, і не тільки в Америці, Ернест Хемінгуей. Він покінчив життя самогубством.

У нас із внучком була велика золотиста осінь. Листя побагряніло за одну ніч, вранці прокинулись, а довколо заграва. Через якийсь час воно опадало і щодня ми мали роботу. Я брав до рук грабельки, він складав у великі мішки й трамбував.

— Газдуньо!.. Хвалила бабуся.

— Газдуньо…

Кожного понеділка приїжджали великі машини, спочатку одна, потім друга, забирали все посортоване. А потім ми грали у футбол і мали світовий чемпіонат. Фаворитом у нас була Аргентина. Яскрава гра її, видовищна й безкомпромісна. Я не визнавав команд, які скуповували гравців у Африці і видавали їх за французів. Як і політики в футболі з пов'язками за ЛГБТ, тому не шкода було данців, ні бельгійців, ні німців з іспанцями. Він прибігав до мене.

— Ніколас!.. Він сказав Ніколас!..

У збірній Аргентини три футболісти з ім‘ям Ніколас.

— Один — тут, один — у телевізорі…

— Три — в телевізорі…

— Три…

А там настав день, коли востаннє забирали його з школи. Він показав рукою на схід.

— Там Україна?..

— Там Україна…

Трохи проїхав у візочку, а потім підійшов і підняв руки.

— На руці…

Ще до поїздки мені снився цей сон, я несу його, а він обняв мене міцно ручками. Тепер ми йшли і мали розмову.

— Дивись, ти виростеш і приїдеш в

Україну. Там є така хатка, як у вас тут, перед хатою велика черешня, а в саду вишні і яблуні, які розцвітають з весною…

— А ти там будеш?..

— Ну, як тобі сказати…

— Ми будемо плакати за тобою…

— Що я тебе попрошу: аби ви не

продавали все те, нехай це буде родинним гніздечком для вас усіх…

— Як для пташок?..

— Як для пташок…

— Я не продам…

На середині дороги бабуся наполягала.

— Нікусику! Сідай на візочок, дідуся

ноги болять…

Та які ноги! Ніякі ноги мене не боліли. Ми йшли і я чув його тихе дихання. Ближче до хати відчув, що він засинає. Легенько ввійшли до кімнати, поклав його на ліжечко, зняв черевички і курточку, накрив одіялом.

— Молочка…

— Зараз-зараз…

Він повернувся набік і всміхнувся ввісні.

Аеропорт О‘Хара. Це інша планета й яскрава картина Всесвіту. Наш літак відірвався від злітної смуги, зробив розворот і піднявся над озером Мічиган. Кожна хвиля і кожна миля відтепер наближали нас додому. Але половина наших сердець залишалася тут. Фридерик Шопен помирав у 39, його батько був француз і ховали його в Франції. А своє серце заповів Фридерик Польщі. Класик. Хоча все це відносно тепер, через дві сотні літ, тепер інша музика, інші уподобання. В "Червоної рути", якщо брати від 68-го року, мільйони прихильників серед людства планети. При посадці ми прорізали хмару суцільної води в небі, на Варшаву падав проливний дощ. Командир дивовижно плавно посадив Боїнг і звернувся до нас задушевною мовою. Я подумав, який голос втратило польське радіо! А тоді в літаку стихло все і умиротворено полинула ця мелодія, "Вальс дощу". Було це й зворушливо, і романтично. Та, думаю, не менші емоції викликав би за подібних обставин "Перший сніг" Ігоря Білозіра, ясна річ, в Україні.

На третій день по приїзді я пішов до міста щось прикупити. На чітко розмальованому пішохідному переході коло першої школи ще пропустив справа якийсь автомобіль, який, як виглядало, дуже спішив, а тоді рушив.

— Командір!..

Почув за спиною, коли перейшов.

— Командір!.. У мене нема гальмІв…

Я оглянувся, він висунув голову з вікна зеленого "Москвича".

— Ти що, ку-ку?..

— Ку-ку… А якби в мене не було гальмІв,

а ти навіть не подивився в мій бік…

Під магазином збоку стояв якийсь зівака і сміявся. Сміявся він, звичайно, з мене.

1 2 3
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Американська осінь, Приймак Володимир», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Американська осінь, Приймак Володимир"