Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Фортеця, Daniello Dali 📚 - Українською

Читати книгу - "Фортеця, Daniello Dali"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Фортеця" автора Daniello Dali. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7
Перейти на сторінку:
Частина 2

   Біля фортеці розстелився великий, густий та сирий, захащений ліс, в якому зрання тренуються лучники. З самого дитинства вони проводять весь час у подібних лісах, щоб зміцнити свої м'язи, і орієнтування по подібній місцевості. Один такий натренований стрілець, по розповідях очевидців, міг покласти декілька десятків чудовиськ. Але зі стрільців, що охороняють цей бік кордону, ніхто ще не бачив ворогів.

   В тренуванні, чудовиськ замінювали ведмеді, але й ті попадались рідко, хоч і не так як монстри. Навіть ведмедям важко ходити по цих густих заростях, вони мешкають скоріше  попід річками, полюючи на рибу, й рідко заблукуючи глибоко в хащу. 

   Але ще з давніх-давен, цей ліс належно називати Ведмежим. На старих картах, де ще немає територій чудовиськ, на місці лісу намальована долина, з деінде пророслими деревами. Свідчать легенди, що тільки цей ліс і є єдиним рубежем двох світів. 

   Дехто з новачків, вже не відчували своїх ніг від втоми, а від сирості, за кожним кроком слідувало хлюпання. Дехто падав і не міг підвестися, щоб продовжувати рух. В них замерзали ноги, але полум'я, що зігрітися, неможливо було розвести, через ранішній туман, який вкрив все росою. Але бойові товариші підтримували зеленяк, піднімаючи бойовий дух ритмічними піснями:

«Серед дерев і моху, в тіні високих гілок. Я з луком мандрую, долаючи кожен крок», — почав головний гарнізону, співаючи про що думав.

“… долаючи кожен крок !”, — горланив хтось з натовпу, заливаючи все басами.

   Хто не вмів співати, починав вистукувати стрілою об стрілу, надаючи всьому гарнізону ритму.

«Свіжий вітер шепоче про таємниці в туманах. Там, де звірі блукають, де завжди є страх», — рішучіше продовжив ватажок.

“… де завжди є страх”, — долинала луна позаду.

«Мій лук завжди зі мною, стріли летять стрімко, в цій гущі зеленої знайду я свій спокій», — хвилювання потроху спадало, з кожним рядком пісні.

Навіть ті, хто не вірив в пісні, як метод врятуватись від тяготіння гнітючого лісу, бубоніли слова собі під ніс.

«Там, де сховається сонце в обіймах лісових, я стану частиною казок, в легендах давніх живих» - завершуючи, затягнув лучник.

   Біль в ногах, після подібних пісень одразу кудись зникав на деякий час, і це допомагало молодим хлопцям, продовжували своє тренування та не відставати від старших.

   Сонце ще не піднялося над кронами дерев, а у декого зі стрільців, вже була здобич. Це були зайці, білки та різноманітна, подібна невелика здобич. Як би їм не хотілося чогось великого, типу лося, вони б все одно не змогли затягнути його до форту, через всі порослі корені, впалі дерева, і скелі, по якім було і так складно пробиратися в глиб лісу. Оглядаючись назад, ніхто навіть і посилити подумати про таке не міг. Мало хто куштував оленяче м'ясо, а від розповідей товаришів, рот заливався слиною й заздрістю. Поряд з фортецею, як на зло, оленів не водилось, а тут, на просторах лісу, тільки й попадалися то тут то там, ці величні силуети. Лучники навіть не намагалися поцілити одного з них, бо знали, що не зможуть його тут з'їсти. Ліс дуже сирий, дивлячись в даль, де є просвіти сонця, можна було ще побачити туман. В таку пору неможливо запалити вогнище, і влаштувати перевал.

   Згодом, група лучників дійшла до незнайомих місць. Так глибоко вони ще ніколи не заходили. Тут було також, але чимось все-таки ця частина лісу відрізнялася. Можливо дерева, можливо рослини, або повітря, щось точно відрізнялося, від їм звичного лісу. Тут зовсім не співали птахи, грибів було більше, і самих різних, хоча й вони були звичайними, просто ненормально в великих кількостях, а в повітрі витало відчуття небезпеки.

   Раптом, ліс почав шуміти — це було схоже на шелест від вітру, але ні в кого з них навіть не колихнулася прядка волосся. Дерева заскрипіли, і на землю попадало безліч шишок, а на мить, навколо взагалі потемніло, ніби настала зимова ніч. 

   “Вам страшно. Ви боїтеся ?” — запитав найстарший з групи, повернувшись до неї.

   Він побачив лиш переляканих дітей, які щосили стискали луки, притиснувши їх до грудей.

   “Лук так не поцілить в ціль. Лук без лучника, як рука без пальців. Якщо вас хтось лякає, направте на нього погляд свій та наконечник стріли, брати мої”, — сказав чоловік, направивши свій кулак вгору, до крон дерев.

   З тремтячими руками, хлопці ледве помістили стрілу на тятиву, і направили луки на місце, звідки йшов шум. Але там нікого не було, й шум вже припинився, ніби й нічого не відбувалося.

   “Що це, взагалі, було”,— запитав хтось.

   “Чудовиська… Звісно ж це чудовиська !” — запанікував хлопчина, чотирнадцяти років, з заплетеним, довгим волоссям.

   “Час повертатися у фортецю. Годі на сьогодні з нас тренувань”, — сказав старший.

   Всі були лише раді, скоріше забратися з невідомої території.

   Вже на зворотному шляху, але ще не вийшовши з невідомої частини лісу, один з лучників побачив дивний силует. За десяток метрів від їх групи, стояла дівчина, у довгому, червоному платті, за густими заростями лісу. Найближче село було доволі далеко звідси, і ніхто в здоровому глузді, не піде так глибоко  в ліс, ще й у такому красивому вбранні. Молодий хлопчина, що побачив жінку, окликнув її: “Агов. Ви заблукали !?”

   Вона обернулася, і вразила хлопця своєю вродою.

   “Що сталося.  Кого ти тільки що окликнув ?” — запитав старший.

   “Як кого ? Ось же дівчина стоїть”, — не відриваючи очі від неї, відповів молодика. 

   Але кожен хто подивився в той бік, бачив лиш густі та непроглядні зарослі.

   “Схоже тобі привиділося. Я б теж зараз хотів би побачити бабу. Та що там, не тільки побачити. Ой, як би ми з нею любилися”, — мрійливо говорив один зі старших, поки його не перебили:

   “Припини, хлопцю про військовий обов'язок думати потрібно, а ти все про таке говориш”.

   Але чоловік продовжував:

   “Ходять чутки, що дехто з лицарів спускається в ночі до села, а вертається під ранок, з першими променями сонця. Тут і до ворожки не ходи, точно вже кимось заволодів в селі. Мені б теж  одну, та таку, щоб було за що взятись. Ех, я що, так багато прошу ? От ви бачили, хлопці, одна там така була, молока нам приносила. У неї такі вели цицьки, ніби те молоко її — власне”, — літав у хмарах чоловік.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3 4 5 6 7
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Фортеця, Daniello Dali», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Фортеця, Daniello Dali"