Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Скляна, олив'яна, дерев'яна 📚 - Українською

Читати книгу - "Скляна, олив'яна, дерев'яна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скляна, олив'яна, дерев'яна" автора Катерина Олександрівна Медведєва. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 ... 37
Перейти на сторінку:
й почтом, що були бали, перегони, феєрверки, театр і човни… Що раніше були відчинені всі поверхи й кімнати…

— Звідки б то йому знати? — здивувався король. — Ви майже однолітки, то ж чого б це він пам'ятав, а ти ні? Він просто вигадує, золотце.

— Але невже до нас ніхто не може приїхати?

— Я ж розповідав тобі. Чи ти не віриш рідному батькові?

— Можна мені погуляти до вечері? — спитала Янтарина.

— Гаразд, гуляй, — сказав король і пішов.

Янтарина вдягла плаща, зав'язала коси хусткою, щоб їхнє сяйво не виказувало, де вона гуляє. Хоча — де б вона не гуляла, де б не ховалася — її все одно вистежать, знайдуть, візьмуть за руку і приведуть у цю кімнату з заґратованим вікном.

Вона вийшла з замку. Дорогою в коридорах їй трапилося двоє слуг: покоївка несла паку простирадл, а кухарчук тягнув на кухню повні відра води. Обоє вони, побачивши принцесу, відсахнулися й пришвидшили крок. Янтарина знала: вони її бояться. Усі слуги в замку, крім Альми і Чеса, її бояться, перешіптуються про неї. А ще — за нею стежать.

Садівник підрізував кущі вовчих ягід. Проходячи повз нього, Янтарина відчувала на собі його погляд. Принцеса знала, як цей чоловік з'явився в замку. Він приїхав з суботніми возами і в руках тримав лише маленьку чорну торбинку з насінням. Це насіння боялося світла. Наступного дня садівник саджав його: з мішечка зразу в ямку і засипав землею, щоб не потрапив жоден сонячний промінчик. За день з'явилися паростки, а за тиждень по всьому садку й лісу до самісінької Глухої стіни росли високі могутні дерева з чорною корою і гарним золотим листям. Дерева вміли розмовляти. А ще вони вбивали. Вбивали всіх, хто потрапляв за Глуху стіну й хотів дістатися, до замку. Все це Янтарині розповів Чес, хоча вона йому не дуже й вірила.



Прабабчин день народження відсвяткували, як завжди, дуже весело. Прабабця зустрічала гостей у білій хустці, її привіз із далеких країв прадідусь. Кошеня, яке подарували мама й тато, руде й пухнасте, бігало під столом і шурхотіло обгорткою.

— Хоч би йому в мене не було самотньо, — сказала прабабця. — Заведу йому подружку, мабуть.

— Нащо взагалі в хаті тварини? — невдоволено спитала Вероніка. Вона не любила котів, бо від них на її вишуканих чорних сукнях залишалися ворсинки.

Ванда вибрала момент за столом, коли всі мовчки жували, і голосно попросила:

— Мамо, розкажи мені про Якобіну!

Хтось випустив виделку, вона дзенькнула об тарілку, і запала глибока тиша. Усі дорослі дивились на Ванду так, ніби вона сказала або зробила щось непристойне.

— Якобіна — це… — почала мама й замовкла, подивилась на бабцю, а та затулила рота рукою й подивилась на прабабцю.

— Хто така Якобіна? — з подивом запитав Віктор.

— Звідки ти взяла це ім'я? — лагідно запитала прабабуся.

— Зі світлини, — тихо відповіла Ванда. — Це ж була мамина подружка? Вона що, померла чи поїхала кудись?

— Так, ми не бачили Якобіни вже чимало років, — сказала прабабця.

Ванда хотіла запитати, куди поїхала Якобіна, але тут внесли торт — велетенський, казково гарний, торт, що солодко пахнув, — і стали його різати; подали чай, і Ванда з подивом знайшла у своєму шматкові монетку.

— Монетка! В мене! — скрикнула вона.

— Загадуй бажання, — сказала мама, а Котик здивовано вигукнув:

— І в мене також монетка!

— І в мене, — сказала бабця.

— Що ти загадав? — пошепки спитала Ванда у Котика.

— Зустріти дівчинку, схожу на Якобіну. А ти?

— Щоб у мене з'явилася сестра. Бабусю, а ти що загадала?

Бабуся зітхнула.

— А я загадала те, що точно не здійсниться…

— Ми також, — сказав Котик.

Прабабця подивилась на них і загадково усміхнулася.



Лисохвіст розпустив яскраво-червоні квіти, молочай виставив колючки, намагаючись вчепитися в сукню, рожеві лієчки амариліса поверталися слідом, наче стежачи. Лілії сходили гіркими пахощами, від аконітів паморочилося в голові. Янтарина подумала, що садівник навмисне розводить у садку тільки отруйні і смердючі рослини. Десь неподалік сопів пес, сонце вже, певно, зайшло, якщо собак спустили з цепу. Чес каже, вдень їх тримають у підвалі: спеціально, щоби пси навчилися бачити в темряві.

Кущі олеандра розсунулись, і перед Янтариною з’явився Чес.

— Гуляєш, принцесо? — спитався він. — Хочеш утекти?

— Нащо? — сказала Янтарина. — Ураган знищив усю землю, врятувалось лише наше королівство, оточене високими непрохідними горами. Куди тікати?

— Ти й справді така наївна? — здивувався Чес. — Віриш у казочки тата-короля? Але скажи, якщо всі загинули в урагані, кому тоді потрібна золота парча з твого волосся? Куди її вивозять уночі?

— Я не хочу тебе слухати, — мовила Янтарина й хутенько пішла стежкою з червоних морських камінців у глиб садка.

Чес пішов за нею. Він любив дражнити її, змушуючи болісно думати про те, що одні слова не відповідають іншим, а дві правди бути не може.

— Якщо все знищив ураган, звідки до нас везуть вино, устриці, червоне дерево, перла і шовкову тканину? — спитав Чес, заступаючи принцесі дорогу. — Ти бодай раз виходила за зелену садову хвіртку, до чорних дерев, туди, де гавкають пси?

— Ні, — відповіла Янтарина. — Я й без того знаю, що там: Глуха стіна, гори, а за ними пуста мертва земля.

— Усе не так! Скільки разів тобі повторювати? Глуха стіна — то не гори,

1 2 3 4 ... 37
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скляна, олив'яна, дерев'яна», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скляна, олив'яна, дерев'яна"