Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Сірі бджоли 📚 - Українською

Читати книгу - "Сірі бджоли"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сірі бджоли" автора Андрій Юрійович Курков. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 86
Перейти на сторінку:
повернувся думками до поштової вантажівки. — А коли все скінчиться, то така машина буде до нас щодня приїздити, і ніхто на неї уваги не звертатиме. Людина ж не дивується сходу сонця? Бо воно щодня сходить. Милуватися іноді милується, а так, щоб все покинути і бігти на край городу дивитися? Ні, такого не буває!»

— Ей! — крикнув він раптом у спину Пашці. — А рублі у тебе звідки?

— Братішки допомагають, — озирнувся той ідучи. — Я — їм, а вони — мені! Треба ж якось виживати!

25

Мішок Пашка розв’язував особисто. Точніше, намагався розв’язати чіпкими пальцями. А вузол «мертвим» виявився, разовим. Такий не розв’яжеш! Це Сергійович одразу зрозумів. Зрештою, Пашка теж зрозумів марність своїх зусиль, узяв ножа і відрізав увесь вузол з биркою до чортової матері. Після цього, з виглядом досить задоволеним, висипав на стіл вміст мішка.

Зашурхотіли листи приємно-таємничо, на стільницю падаючи. Конверти різними почерками підписані. А вулиці на конвертах мелькають лише дві: то Леніна, то Шевченка. І не знає ніхто з тих, хто відправляв, що усе тепер у них у селі навпаки, що Леніна тепер Шевченка називається, а Шевченка — Леніна!

Посміхнувся Сергійович і тут же на собі здивований погляд спіймав. Пашка вже мішок пустий згортав.

— Знадобиться у господарстві, — сказав і відніс до кухні, де все його «знадобиться у господарстві» зберігалося, за дверима, яку він ніколи відкритою не залишав.

Повернувшись до столу, хазяїн дому підгріб листи, які на край випали, до центру столу, розвернув верхнього листа адресою догори і знову подивився на гостя, але вже серйозно і спокійно.

— На вулиці поділимо, — сказав, — а потім ти свої рознесеш, а я — свої!

Сергійович кивнув.

Сортував листи Пашка власноруч. І росли тепер поряд з великою горою листів дві маленькі: «Леніна» і «Шевченка». Два листи він окремо поклав: там на адресі провулок Мічуріна значився.

Стояв Сергійович поряд, дивився, як Пашка уважно до кожного конверту прицінюється, ніби намагаючись обличчя адресатів пригадати. Думав, що і самому було б приємно до процесу сортування долучитися.

— О! — завмер раптом Пашка, до гостя свого обернувся. — Ти подивися, що в мене є! — вказав він поглядом на листа у руці. — Ану, танцюй, Сєрий!

— Ти чого? — невдоволено здивувався Сергійович. — Чого це ти? З якого дива?

— Так лист же тобі! — пояснив хазяїн дому.

— Як мені, то і давай його мені!

— Ні, ти що, забув? Хочеш листа отримати — танцюй! — повторив Пашка. — Ти що, Пістончику ніколи не танцював?

Сергійовича ніби водою холодною облили. Він очима заморгав. Виринув із далекого минулого поштар їхній, Пістончик, який вже напідпитку зранку пошту розносив. Не завжди, звичайно, напідпитку, і не завжди розносив, але часто. Регулярно розносив — так правильніше! І справді, як приносив він щось, особливо як напідпитку був, то поки адресат не станцює, до рук не віддавав! Всі перед ним танцювали, навіть бабці, життям майже навпіл зігнуті. Може, і добре то було — зарядка ж людині потрібна, але не кожен добровільно вранці робить!

Пригадав Сергійович і похорони Пістончика років вісім назад. Поїхав він зі своїм приятелем Вітьком на тракторі на рибалку. А на зворотному шляху перевернулися вони на полі — поля тут то вгору, то вниз. Нагорі — гребінь, внизу — нижній злом й іноді то озеро, то річечка. Ось трактор на схилі і перевернувся. Вітьок живий залишився, а Пістончика придавило на смерть. Усі бабці села на похорон прийшли, плакали. Ну а тим, хто молодший, поштар блазнем і п’яницею здавався, вони його смерті і не помітили.

Тим більше, що нова поштарка Іра — вона із Світлого була і до них у село на велосипеді їздила — сподобалася всім одразу і веселістю своєю, і кофтинками із глибокими вирізами, які влітку носила. Затьмарила вона одразу покійного і, мабуть, з того часу, із дня його похорону, вперше Сергійович про нього згадав. Та і то через Пашку.

— Ну ти танцюватимеш чи ні? — хазяїн дому почав сердитися, але сердився він легко, не по-справжньому, а як дорослі на дітей сердяться.

Сергійович вуста скривив. Дурнем себе відчув та так по-дурному і підскочив кілька разів, руки в боки розводячи, ніби під нечутну гармошку станцював.

— Тримай! Тримай! — Пашка залибився, від чого нижня частина його обличчя округлилася. Сергійович, щоб показати свою байдужість до листів, опустив конверт, собі адресований, на край столу і далі узявся за руками Пашки спостерігати.

Стоси розсортованих листів росли приблизно однаково, адже і вулиці у селі схожої довжини були. Ще один лист упав до тих, що у провулок Мічуріна треба було доставити. Колишній великий стос листів дрібнів, два сусідніх піднімалися.

— О! — зупинився Пашка і знову грайливо на гостя подивився. — Доведеться тобі ще раз танцювати!

— Що, знову? — незадоволено буркнув Сергійович.

Зітхнув. Підскочив знову кілька разів. Узяв простягнутий конверт і тут же ще один від Пашки отримав.

— Тримай, це бонус! Також тобі!

Засунув Сергійович усі три своїх листи до кишені куртки.

— Ну що, роботу треба замочити? — запропонував Пашка.

Випили вони по чарці самогону, зажували салом з хлібом, і попрощався Сергійович, пішов, несучи із собою цілий пакет листів, що жителям вулиці Леніна прийшли.

Уже вдома, вугілля до буржуйки підкинувши, Сергійович на свій стіл листи висипав і на кожному конверті адресу виправив. Кругом вулицю Леніна на вулицю Шевченка фіолетовою ручкою замінив. Щоб адресати, коли б до рук свої листи не узяли, зрозуміли, що живуть вони не на тій вулиці, що раніше, а на новій! І щоб усім своїм друзям і рідні, які листи пишуть, нову адресу повідомили! Адже ж так це зазвичай при зміні назви вулиці робиться?

День цей березневий вже до обіду надто довгим Сергійовичу видався. Тому, що був справами важливими наповнений. І мабуть тому, що був він також днем перемир’я. У цьому Сергійович також переконався, кілька разів до тиші дворової дослухаючись. Навіть ворони мовчали, хоча хто їм каркати заборонити може?!

Зрозумів Сергійович також, що не така вже і проста робота у поштаря! Зрозумів, що листи розносити — то у такій роботі найлегше, якщо ноги є і не болять вони. Праве коліно його якраз мовчало, не нило, не турбувало. Ніби навмисно. А от нерви раптом розігралися, коли зрозумів

1 ... 29 30 31 ... 86
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сірі бджоли», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сірі бджоли"