Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Таємниця Великого Сканера" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 46
Перейти на сторінку:
кишені, пропищав тонким голосом:

— Агов, В’ю!

З переляку дівчина підстрибнула на цілий метр і заверещала. їй здалося, що в кишеню залізла миша.

— Тихіше ти! — пискнув Дроник, який уже перетворився на глюка завбільшки як мізинчик. Він виліз із кишені, усівся на ґудзик, посміхнувся й знову зник — перетворився на блакитну хмарину, а потім на широкоплечого двометрового здорованя, однак голос у нього залишився тим самим, тонким і пронизливим.

— Ай! — знову скрикнула В’ю.

— Та тобі ніяк не догодиш, — заусміхався Дроник на всю широчінь величезного обличчя, — маленького — боїшся, великого теж лякаєшся... Ну, віриш тепер, що я міг у кишені поміститися?

— В-в-вірю... — заїкаючись, насилу вимовила В’ю.

— Отож-бо...

— А як ти це робиш? Навчи! — одразу зажадала В’ю.

— Та я й сам до пуття не знаю, — знизав плечима Дроник, — мене в дитинстві міцно вперіщило блискавкою, от після цього все й почалося. Але це не так важливо. Зараз ти віриш, що я міг підслухати розмову Брейка, сидячи в його кишені?

— Вірю, — твердо сказала В’ю, — я знаю одного глюка й постараюся його знайти. Впевнена, він допоможе. Але ти гляди, нічого сам не починай. Якщо Брейк так довго всіх нас водив за ніс, виходить, він не простий глюк, із ним слід бути тричі обережними! Сам загинеш і нас усіх погубиш!

— Добре, — Дроник перестав усміхатися і набув свого нормального вигляду, — але й ти не барися.

На тім і розійшлися: В’ю пішла далі з сумками, а Дроник — назад, у дім, який усього кілька годин тому вважав своїм найнадійнішим притулком.

В’ю квапливо цокотіла підборами. Вона вже віднесла сумки з харчами ще в одну таємну лабораторію і тепер поспішала за адресою, відомою тільки їй. Зрадництво Брейка виявилося для неї цілковитою несподіванкою. Щоправда, коли він прийняв рішення терміново перебазувати лабораторію і сховатися від Флеша, В’ю це не сподобалося. Навіщо ховатися від такого перевіреного бійця? Шпик на хвоста сів? Ну то й що? Походить кілька днів, побачить, що нічого підозрілого нема, та й дасть спокій. Хіба такого вже не було? Тепер усе стало зрозуміло: Брейк просто боявся Флеша. Можливо, той щось запідозрив недобре та якось це виказав? А Брейк розумний! Видно, зачув загрозу й миттю зреагував.

Зараз В’ю квапилася до Флеша. Загалом, за правилами конспірації, вони не знали домашніх адрес одне одного, але в неї з Флешем були особливі стосунки, і якби не ця історія зі шпиком, напевне, вони б уже й жили разом. В’ю була відданим борцем Опору і заради спільної справи припинила всі стосунки з коханим глюком. Тепер же вона відкинула всі сумніви й квапилася до Флеша. Вона уявляла, як відчиняться двері, як радісно здивується її друг, як вона пригорнеться до його широких грудей і потоне в обіймах його дужих і ніжних рук. В’ю збігла сходами й подзвонила. За дверима почулися кроки. Це йшов її Флеш!

— Флеше! — гукнула В’ю і кинулася на шию... зовсім чужої людини! — Ви хто?! — миттю відскочила назад. її обличчя відразу прибрало звичного байдужого виразу, як у будь-якого зараженого. — і де Флеш?

— Флеш буде пізніше, — холодно, як і годиться зараженому, відповів незнайомець.

В’ю не хотіла йти. По-перше, справа була термінова, по-друге — й це головне — вона так скучила за Флешем! і В’ю зважилася.

— А якщо я зайду й почекаю?

Незнайомець на мить розгубився й пробурмотів:

— Будь ласка...

Жоден заражений так би не відповів! Виходить, перед нею був такий самий реаліт, як вона сама!

— Дякую! — посміхнулася В’ю, і обоє полегшено зітхнули, ніби обмінялися паролями.

В’ю вже без побоювання переступила поріг знайомої квартири. Одного випадкового погляду було достатньо, щоб зрозуміти — звідтоді, як вони за рішенням Брейка розлучилися, жінки в помешканні не було. На кухні громадилася купа немитого посуду, а підлога не підміталася, певне, з того самого сумного дня. Крізь незакриті двері виднілися неприбране ліжко та рештки обіду на столі.

— Так... — скептично протягла дівчина. — Тебе як звуть?

— Кадим.

— Засукуй рукави, Кадиме. Беремося до роботи.

— В’ю?! — почулося з порогу. — Це ти? Чи мені здалося?

* * *

Факс Копір стояв біля літального апарата. Шматок хвостового оперення було ніби відрізано ножицями, вхідний люк теліпався на одній петлі. У решті, попри те, що, зі слів Великого Сканера, апарат звалився на землю з великої висоти, видимих ушкоджень не було. Факс обійшов апарат і оглянув його зусібіч, потім підставленою драбинкою піднявся до люка.

Навколо стояли працівники, зібрані до секретного ангару за особистим наказом Директора планети. Вони напружено стежили за діями Факса. Кожен із працівників був окремо проінструктований і наприкінці дня писав звіт про те, що робив, бачив і чув.

Копір заліз у люк. Панелі в кабіні пілота трохи припорошило пилом, але все було ціле, нічого не розбилося. Не усвідомлюючи, що робить, Факс торкнув пальцем велику червону кнопку, і панель керування ожила: замиготіли лампочки, засовалися стрілки приладів, увімкнувся бортовий комп’ютер.

— Цікаво, — здивувався Копір, — а як це я вгадав?

На моніторі виникла картинка апарата, на якій тривожними миготливими кольорами світилося хвостове оперення, те саме, що було знесене пострілом з магнітної гармати. Тепер хоч було зрозуміло, який вигляд воно мало. Копір покликав керівника фахівців. Той уважно вивчив картинку й кивнув:

— Без проблем! За два дні зробимо.

І робота закипіла. За два дні, звичайно, закінчити не вдалося, але за чотири бригада зробила все як слід. Поки ремонтники виготовляли нові рули поворотів і висоти, лагодили обірвану петлю люка, Факс і далі обживався в кабіні. Йому навіть вдалося запустити двигуни, що добряче налякало ремонтників. Апарат легко піднявся над підлогою. Потужні потоки розжареного повітря розкидали все навколо, а двох глюків, які потрапили під потік, відкинуло, мов пушинки, метрів на двадцять. Один з них поламав руку, другий обійшовся десятком синців. Незважаючи на цей сумний випадок, усі дуже раділи з того, що справа так швидко просувається: Директор планети пообіцяв велику винагороду, якщо апарат полетить. На четвертий день апарат було цілком відновлено і його викотили з ангару. Копір попросив усіх відійти на пристойну відстань, забрався в кабіну і запустив двигуни. Додаючи потужності, він підняв апарат у повітря та перевів його в горизонтальний політ, одночасно набираючи висоту. Зробив коло над

1 ... 29 30 31 ... 46
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов"