Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна" автора Роджер Желязни. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 314 315
Перейти на сторінку:
років. Спочатку пісня мала іншу назву: «Дівчина під ліхтарем» (нім. «Das Madchen unter der Lateme»), але популярності набула під назвою «Лілі Марлен» у роки Другої світової війни, по обидва боки фронту. Р. Желязни відтворив сцену з пісні у книжці «Лицар Тіней», змусивши Мерліна зустрітися з дівчиною, що чекає під ліхтарем на Корвіна.

Пісня перекладена багатьма мовами світу. Серед інших українською пісню переклав Сергій Жадан:

Біля казарми,

Перед ворітьми

Ще стоїть ліхтарня

І світиться з пітьми.

Так віриться, що ми прийдем

Стояти знов під ліхтарем,

Як вперш, Лілі Марлен...

С. Жадан, «Лілі Марлен», в-во «Фоліо», 2009 р.

182

Вогняний опал, опал вогненний — різновид опалу, що має кольори від гіацинтово-червоного до медово-жовтого, з вогнистим відблиском.

183

Ідеограма — нефонетичний писемний знак, напр., ієрогліф. У широкому значенні слова — зображення з активним образно-символічним підтекстом.

184

«Леді з Шанхаю» (англ. «The Lady from Shanghai») — американська кінострічка 1947 р., знята режисером О. Веллсом за романом Ш. Кінґа. Стрічку було визнано однією з вершин жанру «нуар» (чорний фільм), а сюрреалістичну перестрілку у повній дзеркал кімнаті сміху — однією з найефектніших сцен світового кіно.

185

Сингулярність (від лат. singularis — єдиний, особливий). У філософії — одиничність сутності, події, явища; космологічна сингулярність — стан Всесвіту у початковий момент Великого вибуху, що характеризується нескінченною густиною і температурою речовини.

186

«Дев’ять Дів» (англ. «The Nine Maidens») — композиція для гітари англійського гітариста Джона Ренборна (англ. John Renbourn, 1944—2015). У назві твору використана легенда, пов’язана з кам’яним колом (кромлехом) з дев’яти встановлених вертикально каменів на заході графства Корнуолл.

187

«Лос Анімалес» (ісп. «Los Animales», укр. «Тварини») — альбом американського гітариста Брюса Данлопа. Композиція номер 9 має назву «Cheetah Heart» (укр. «Серце гепарда»).

188

Отже (лат.).

189

«...ведуть і досі запеклий бій Схід і Захід в душі моїй» і, далі, «...То доки ж? Доки?» — рядки з вірша «Валлійська марка» (англ. «Welsh Marches»), що входить до збірки «Шропширський хлопець» (англ. «А Shropshire Lad») видатного англійського поета Альфреда Едварда Хаусмана (англ. Alfred Edward Housman, 1859-1936). У вірші йдеться про Нормандську експансію ХІ-ХІІ століття, що створила умови для остаточного завоювання Вельсу Англією у другій половині XIII століття. Валлійська марка — традиційна назва областей на кордоні Вельсу й Англії.

190

Леопольд Блум — головний герой книги ірландського письменника Джеймса Джойса (англ. James Augustine Aloysius Joyce, 1882-1941) «Улісс».

191

Тест Роршаха — психодіагностичний тест для дослідження особистості, створений 1921 року швейцарським психіатром і психологом Германом Роршахом (нім. Hermann Rorschach). Відомий також під назвою «Плями Роршаха». Випробовуваному пропонується сформулювати власні асоціації щодо десяти пар симетричних чорнильних плям.

192

Палка поґо (англ. Pogo stick), коник — пристрій з пружиною для стрибків від землі в положенні стоячи, використовується як іграшка, гімнастичний снаряд або інструмент для екстремального виду спорту. Складається зі штанги з ручкою, пружини та платформи для ніг.

193

«...і взагалі твій дух, древолюбе, блукатиме вічно англійськими між живоплотом доріжками» (англ. «Your ghost will walk, you lover of trees, / (If our loves remain) / In an English lane...») — рядки з вірша «De Gustibus» англійського поета Роберта Бравнінґа (англ. Robert Browning, 1812-1889). Назва вірша є частиною латинського вислову «De gustibus non est disputandum, or de gustibus non disputandum est» (укр. «Про смаки не сперечаються»).

194

Шпада — холодна зброя з відносно вузьким довгим пласким клинком, який має вістря та ріжучі кромки з обох боків і яким можна колоти, різати й рубати. Слово запозичене з італійської мови, де воно звучить spada. Зустрічається в староукраїнських і старобілоруських словниках.

195

Залежно від ваги мечі поділяють на одноручні, півтораручні й дворучні. У давні часи серед прямих мечів зустрічалися гіганти вагою 3-5 кг із клинками завдовжки 120-160 см — дворучники. Перевага дворучників полягала в їхній здатності пробивати суцільні лати (за такої довжини клинка його кінець рухався дуже швидко, а вага забезпечувала більшу інерцію) і можливості діяти на більшій відстані. Дворучний меч застосовувався головно для двобоїв, тому що вимагав великого простору для розмаху.

196

«Кірі-аґе» (англ. kiri age) — в айкідо вертикальний різальний удар знизу догори. Як і в інших техніках айкідо, особливість удару полягає в тому, що рухається не рука, а все тіло бійця.

197

«Нанаме-ґірі» (англ. naname giri) — діагональний різальний удар.

198

В оригіналі, вірогідно, помилка, й автор має на увазі «kumatchi» («кумачі») — спарингові вправи з мечем у так званому «айкі-кен», тобто техніці меча в ай-кідо, для якої характерними є кругово-спіральні рухи повз супротивника.

199

Аполлонічне та Діонісійське начала — філософське та мистецьке поняття, а також протиставлення, що базується на тих якостях, що їх уособлюють Аполлон та Діоніс у міфології Стародавньої Греції. Такі поняття, як світлий розум, поміркованість, довершеність, пов’язували з аполлонічним началом. Діоніс, проголошений антиподом Аполлона, в усьому протистояв йому. Художників відповідно поділяли на тих, хто прагнув гармонії, ясності і лагідного спокою, і тих, хто ототожнював натхнення і так зване священне божевілля, вважав, що хаос — одвічний, а пристрасті — сильніші за розум та закони.

200

Золота доба (грец. Χρυσόν Γένος, лат. aurea aetas) — в античній міфології період, коли люди вели безтурботне життя без підневільної праці, а також без воєн, розбрату й чвар.

201

Сара Кетрін Вулдрідж (англ. Sara Katherine Wooldridge, нар. 1956) — американська співачка, виконує власні пісні, виступає під сценічним ім’ям Sara К. Мешкає в м. Санта-Фе, США.

202

Територією всієї Каліфорнії проходить розлом Сан-Андреас, через це тут часто відбуваються землетруси.

203

Орогенічні рухи (англ. orogenic movements), горотвірні рухи — рухи земної кори, які спричиняють утворення гір, на відміну від епейрогенічних рухів, які

1 ... 314 315
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна"