Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Гелтер Скелтер 📚 - Українською

Читати книгу - "Гелтер Скелтер"

248
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Гелтер Скелтер" автора Олександр Завара. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 83
Перейти на сторінку:
речі й піде геть, витримати це буде складніше, ніж ганебну поразку у змаганнях. Йому остаточно набридло те, що коїлося між ними, проте він розумів, що краще їхати повільно, але все ж таки їхати, а при нагоді обережно тиснути на гальма, щоб рано чи пізно зупинити все це божевілля. У той же час Дара так дошкуляла йому своєю нісенітницею в дусі «Містичної України», що він всерйоз замислювався над тим, чи не відправити її до батьків на канікули, а самому відпочити й зосередитися на поточних справах.

«Так,– міркував він,– Сергій загинув, його дійсно шкода. Проте він сам у всьому винен. Це був його власний вибір. А життя на місці не стоїть. Треба рухатися далі, бо час не чекатиме…»

17

МАКС. У СКЛЕПІ

Того літа в липні почало здаватися, що спекота, яка почалася ще в травні, була лише прелюдією до симфонії. Так би мовити, квіточками. А ближче до екватора цієї пори року не забарилися й пекельні ягідки. Тому навколишні поля, що Макс бачив з вікна рейсового автобуса, можна було вважати за американські прерії або всесвітньо відому Долину Смерті. Тільки пригнічені спекою лісосмуги відкидали слабку й майже позбавлену прохолоди тінь, що все ж таки свідчило про незмінність географічного положення країни. Утім, жодного полегшення це не надавало.

Макс уперто дивився у вікно, намагаючись відігнати нав’язливі спогади. Зокрема, про те, як кілька років тому на цьому самому рейсі його жорстоко краяли смуток і страх. У вологій долоні, як і зараз, він стискав квиток, придбаний на автостанції.

Саме тоді, після влаштованого йому однокурсником наркотичного трипу і спричинених цим візій, він твердо вирішив переступити поріг рідної домівки, зустрітися з матір’ю і вперше за життя змусити її розмовляти з ним про речі, що й досі його аж надто цікавили. Ще купуючи квиток, хлопець подумав, що його наявність якимсь чином змусить урватися нескінченний внутрішній діалог, що він вів із самим собою, і тоді все стане по своїх місцях. Але він помилився: клаптик паперу із вказаною на ньому вартістю і номером місця в автобусі ще більше роз’ятрив його острах. І що менше залишалося часу до від’їзду, то більше з’являлося сумнівів, а чи варто це робити.

З одного боку, Макс чіплявся за думку, що в цьому світі дійсно існують речі, що їх краще не знати. Наприклад, деякі моменти дитинства, яких він взагалі не пам’ятав удень, проте постійно бачив у снах, або мотиви розлучення батьків, що, вочевидь, й стали причиною його особистого пекла. Хлопець і тоді здогадувався, що заховані у минулому прикрощі можуть перетворитися на ту ж таки скриньку Пандори, і водночас прагнув, щоб усе, що йому привиділося під «балтійським чаєм», як і все, що сталося протягом його недовгого життя, отримало чітке пояснення. Відповіді на ці питання чекали на нього вдома. Певна річ, якщо мати захоче з ним про це розмовляти.

– О, я впізнаю цей погляд…– тільки й промовила підігріта дешевою випивкою жінка, поки він дивився, як вона потроху, однак упевнено прямує до забуття.– Я такі вже бачила… Бог знає, я цього не бажала, та з нечистого мисливець кращий, ніж з мене втікачка. І зрештою він мене наздогнав…

Що мати мала на увазі, вона відмовилася пояснити, і у Макса після цього майже зірвало дах. Вони люто посварилися, наговорили одне одному зайвого, хоча говорив переважно юнак, а мати лише слухала й кивала, і це ще більше лютило його. Він згадав про загублене дитинство. Про людей, які цуралися його й вважали, що з нього нічого путнього не вийде, про однолітків, які завжди відштовхували його попри всі намагання Макса стати частиною спільноти, про те, що це мати в усьому винна, бо відмовилася вирішувати проблеми, натомість втекла від них світ за очі, а він тепер змушений розплачуватися за її гріхи самотністю… Він узагалі багато чого наговорив і швидко пошкодував про це, але дурнувата юнацька гординя не дозволила визнати помилку й вибачитися за все. Однак матір, мабуть, все ж таки зрозуміла, що всьому приходить свій час. І розповіла синові все, що приховувала впродовж усіх цих років. Макс нарешті дізнався правду й отримав відповіді, що його цікавили.

Та їхня зустріч закінчилася новою сваркою, і після того вони майже не бачилися. Почуте настільки вразило хлопця, що наступного ранку він уже стояв на узбіччі траси й ловив попутку до Чернівців, намагаючись повернутися до міста якомога швидше…

Наразі село Букове зустріло колишнього мешканця цілковитою тишею. Приголомшливий спокій відразу ж почав діяти на нерви, і у Макса знову почалося щось на кшталт параної.

«Тут стільки всього сталося…»

Звичайно, село за час його відсутності не вимерло, але контраст із великим містом, до якого він вже звик, все ж таки був разючий.

Крокуючи вулицею, що мала назву Садова, хлопець чув лише поодинокі пташині співи і бачив візерунки тіней, якими рухав ледь відчутний вітерець. Навколо не було жодної автівки, мотоцикла чи хоча б звичного для сільської місцевості трактора. Вуха міського жителя немов би позатикали ватою, і йому здавалося, що він чує, як кров прискорено пульсує в скронях. Цілковита відсутність звичного для міста хаосу викликала тривогу. Та чи була ця тривога якось пов’язана з навколишньою тишею, Макс не знав. Можливо, його просто лякає думка про подвір’я, де він виріс і до якого зараз наближався, а ще зустріч із матір’ю, яку він не попередив про відвідини. Хтозна, як вона зустріне його, може, й взагалі не впустить до хати.

Він ще здалека помітив Павла Метушенка. Його родина жила в тій же хаті – то була типова радгоспна споруда на дві сім’ї. Літній чоловік порався в садку на своїй половині подвір’я, здається, щось там поливав.

Хлопець спробував зібрати шматки пам’яті докупи, але це виявилося надто складно. Хто він, той сусід? Пересічний український селянин. Більш-менш хазяйновитий ґазда, хоча здебільшого напідпитку, лає уряд за бездіяльність, торочить про чергову зраду. Завжди замурзаний, із брудними руками, оточений важким духом поту та навозу, але доброзичливий, готовий будь-коли прийти на допомогу.

Щоб не перетнутися із Метушенком, Макс підступив ближче до старого паркана і сховався за кущами. Добре, що обидві половини хати мали власний вхід, тому не було жодної потреби проходити через сусідське обійстя. Яке не є, а полегшення.

Усередині їхнього з матір’ю гнізда нічого не змінилося: ті самі меблі, ті самі ікони, та сама атмосфера розпуки. Тільки пилу й бруду побільшало.

1 ... 31 32 33 ... 83
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гелтер Скелтер», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гелтер Скелтер"