Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Ворог, або Гнів Божий 📚 - Українською

Читати книгу - "Ворог, або Гнів Божий"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ворог, або Гнів Божий" автора Сергій Русланович Постоловський. Жанр книги: 💙 Бойовики / 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33 34 ... 96
Перейти на сторінку:
Донбасі, тому й не міг порівнювати цей край з мирним періодом. Я часто чув, як місцеві згадували минуле, в якому усі ще були живі, здорові, сповнені надій. Я не зовсім розумів ті розмови, аж поки не сталися Іловайськ, Аеропорт, Дебальцеве. Розруха брала під руку свою подружку Смерть, і вони починали квапливий танок на теренах українського Донбасу. На моїх очах зникали цілі сім’ї, історії, будинки, підприємства. В небо летіли шматки мостів і доріг, рейок і шпал, шахт і заводів. Східний брат вирішив продемонструвати свою палку та гарячу любов, чим і займався по сьогоднішній день. Нашим же завданням було недопущення поширення такої любові на території України, держави, за яку ми чіплялися, наче за стару шхуну в океані людської несправедливості.

Пролежавши хвилин з двадцять, я, нарешті, рушив у дорогу. За інформацією агентури, машини їхатимуть від Красноармійського до Талаківки. Під Талаківкою я і вирішив їх узяти.

Один у полі не воїн, і я знав про це, але нічого не міг із собою вдіяти. Мене тягнуло в невідомість заради справедливості, я робив дурість, ризикуючи життям, аби покарати загарбника. Я палив ті кляті гроші, щоби повертатися знову і знову, аж поки смерть не завадить мені виконувати поставлену самим перед собою задачу. Я тренував свою ненависть, практикувався у полюванні на живих людей, грав з інтуїцією, бо ходити мені доводилося на межі провалу.

Яким чином я добирався до місця засідки? Щоразу різними дорогами. На руку грала моя давня прив’язаність до театру, любов до літератури та невинних апробацій в письменництві. В роки першої, мирної, революції я втрапив до скандалу, адже писав критичні щодо влади Кучми статті. Ледве не втратив все – академію, диплом, майбутнє. Батько зам’яв справу, довго кричав, але пізніше махнув рукою та заспокоївся. Знав би він, що моя тяга до фантазії та конструювання альтернативної дійсності й різних сюжетів щонайменше двічі врятувала мені життя. Я вмів розповідати казки, був своїм серед терористів, адже усі ми вважалися чоловіками, що смакували нещастя інших.

– Йди далі від моря. Не поспішай. Дивись у далечінь, слухай їхні розмови, обережно рухайся вперед. Етапами. Розбивай дорогу на частини. Новий крок – маленька перемога. Залягай. Затихни і лежи, скільки того потребуватиме конкретна ситуація. Не грай в героя. Просто будь воїном, – наставляв мене мій контакт – дядя Коля, з яким я познайомився минулого року, коли ми звільняли Маріуполь від сепаратистів.

Дядя Коля виявився безцінною знахідкою, справжнім діамантом у купі звичайної вати.

– Колись давно, хлопче, коли усі ми жили в Радянському Союзі, я мав необережність поїхати до Севастополя і стати частиною великого радянського флоту. В мені помітили потенціал, від батька дісталася непримітна зовнішність, росту невеличкого, кремезної статури, та й ще й з головою товаришував, одним словом, мав я, капітане, досвід за життя, – казав мені дядя Коля, а потім з гіркотою кидав одну лишень фразу. – Ніколи не думав, що знадобиться він мені сьогодні й проти тих, з ким разом навчався й багато років жив поруч.

У нас була домовленість. Він надавав мені інформацію, а я час від часу брав його з собою у мої дивні вилазки. Крім того, я вже знав, що дядя Коля буде одним з нас – тих, хто зважився на вчинок.

Самотні поля, скалічені дороги й зграї птахів – мої вірні супутники в тих небезпечних мандрах, обраних мною не задля слави чи звеличення, а виключно для сатисфакції людської справедливості. Скажете, дивно звучить у світі корупції та брехні? Можливо. Та я все одно буду говорити ці слова, аж поки смерть не затулить мені на віки рота.

В мене був паспорт ДНР на ім’я Олексія Андрійовича Турана, мешканця селища Тельманове. Я намагався оминати зайву увагу, але в умовах війни на окупованій території це не завжди виходило. Іноді перебування на людях, злиття з масами рятувало від викриття та загибелі, яка неодмінно настала би після серії катувань, якими славились сепаратисти.

– Катів ми теж виведемо на чисту воду, – сказав я собі, струхнувши землю зі своїх штанів і випрямивши спину, аби увійти в Талаківку, як це годиться істинному представнику «руського міру».

Мені пощастило, і мене не зупинили. Один раз підійшли троє патрульних бойовиків й поцікавилися, хто я і звідки.

– Хто серед вас старший? – запитав я їх, очима вже визначивши того, з ким говоритиму.

– Я, – сказав той, кого я собі примітив.

– Відійдімо, – запропонував я йому.

Ми відійшли, і я продемонстрував йому папірець, який, згідно зі словами всесвітньо відомого професора Преображенського, був нічим іншим, як «Окончательной бумажкой! Фактической! Настоящей! Броней!».

В такі моменти моїм рятувальником була психологічна перевага. Моє обличчя наповнювалося серйозністю, в словах летіли нотки заліза, а моїй впевненості могли б позаздрити кращі з усієї армії популістів та демагогів, що який вже рік гнобили мою Україну. Я сам вірив у те, що казав, і не лишав вибору своїм допитувачам.

Щоправда, трапився на моєму шляху один, такий собі справжній воїн, стара школа, і це стало його фатальною помилкою. Чотири трупи за двадцять секунд – до цього я ніколи в житті так швидко не вбивав людей.

Цього разу все обійшлося без зброї. Вистачило папірця та моїх переконливих слів.

– Після того, що сталося на блокпосту, керівництво сильно занервувало. У кожному бачать шпигуна, зрадника, помічника хунти, – сказав мені воїн ДНР, мій ворог і ворог моєї країни. Помовчав дещо, вивчаючи мене своїми великими очима, і сказав: – Коли ж воно все закінчиться, мати їхню так?

– Не скоро, – відповів я йому і потиснув його плече.

– Тож-бо й воно, – відповів він. – Я, до речі, в минулому шкільний вчитель військової підготовки. Якби ви знали, з якою наволоччю доводиться мати справу, – він повів головою у бік двох терористів, його ж підлеглих, які не звертали на нас жодної уваги, а завзято обговорювали щось своє, зрозуміле тільки їм двом.

– Знаю, – сказав я йому і на прощання додав: – Кажу це вам як офіцер.

– Щасти вам, товарише офіцере, – сказав мені терорист і потиснув мою руку, махнувши бойовикам, аби вони слідували за ним.

Я продовжував свій шлях. Хати без вікон та дахів, жінки з авоськами та китайськими торбами, наче батрачки з кріпацьких часів, діти, які не бачили щастя ось вже цілий рік, втомлені й апатичні вирази облич чоловіків, які народилися в одній країні, жили в іншій, а тепер перебували у підвішеному стані

1 ... 32 33 34 ... 96
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ворог, або Гнів Божий», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ворог, або Гнів Божий"