Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Билиця про казкового звіра 📚 - Українською

Читати книгу - "Билиця про казкового звіра"

213
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Билиця про казкового звіра" автора Святослав Володимирович Логінов. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33 34 ... 37
Перейти на сторінку:
тільки вбивши його. Ніхто не знає, звідки береться страж і навіщо він потрібний: мертві герої не запитують, мертві стражі не відповідають. Страж не ворог, ворога легко можна впізнати за ненавистю й чорною силою. Дехто вважає, що страж — просто собі випробування на шляху, фільтр, який не дозволяє пройти тому, хто не вартий цього. Смертельний фільтр.

Ось він з'являється з півмороку: людина як людина — просте обличчя, відвертий погляд. У голосі немає погрози, але в руці меч.

— Повернися. Тобі не можна туди.

Він має рацію, звідси ще можна повернутися, за спиною шумить схрещення вулиць, яке стало для тебе перехрестям. І поки ти не зробив вибору, ти можеш повернутися, й це теж буде вибір.

— Вертайся, я нічого тобі не зроблю, — каже він.

Це теж правда: якщо ти поступишся, йому нема чого тебе вбивати. Але ти вже ніколи не потрапиш на перехрестя й будеш вічно нипати повз порожні перетини вулиць. Це гірше, ніж смерть, мертві бодай сорому не мають.

І тоді ти береш меч і крокуєш назустріч супротивникові. Хто б він не був, він не змусить тебе повернутися.

Із металевим брязком вдаряють один об одного мечі: здається це дві сталеві волі б'ються одна об одну, з'ясовуючи, хто дужчий. А дужчий — він. Він досвідченіший, невтомний, йому не доводилося жити в чорно-сніжному світі, де отруює навіть повітря. І ти вже передчуваєш ту хвилину, коли він витре закривавлений клинок об твій одяг і мовить презирливо:

— Слабак!

У розпачі ти вдаєшся до останнього, неперевіреного засобу, метнувши в супротивника затиснуту в кулаку стружку. Сліпуча спіраль прорізає простір, страж падає на спину. Нічого не скажеш — чудовим виявився подарунок недоумкуватого столяра.

Ти нахиляєшся над переможеним, дивишся в невидющі очі. Дуже хочеться вірити, що це лише випробування, що зараз він підніметься, покрекче, потре ниючі груди й скаже:

— А ти молодець, класний хлопець. Якщо ти пройшов тут, то й далі не пропадеш…

Та вбитий лежить і не збирається вставати. Ти тупцюєш поруч, потім розумієш, що при тобі він не встане, і з важким серцем ідеш назустріч своїй мрії.

Там, куди ти приходиш, панує літо. Вдвічі дивно втрапляти в літо з брудної міської зими. Виникає спокуса повірити, начебто літо тут завжди. Зрозуміло, це не так. Тут буває осінь — некваплива, розкішна, яка встеляє землю золотом листя. День, а то й два ллють важкі всепроникні дощі — це час туманних міркувань. Потім настає зима, і білий — чуєте, білий! — сніг хрумтить під ногами й іскриться на сонці. І звичайно, там буває весна. Але найчастіше й найдовше в справжньому світі панує літо. Тут повинні жити гарні люди, часом грубуваті, але завжди горді й сильні, тому що в цьому світі чимало небезпек. Тут було б дуже цікаво жити, але саме жити тут і не можна, тому що сюди проникнуло зло. Гарні люди втратили силу й гордість і стали рабами. І ти прийшов звільнити світ від тупого зла, щоб разом із волею до людей повернулося щастя.

Ти оглядаєш себе й свій арсенал. Сам ти залишився таким, яким був, і це добре, а зі зброї в тебе меч і дивовижна стружка. Зараз це просто соснова стружка, ти розтратив її силу, і весь місяць вона буде повільно накопичувати її. Це правильно, такий артефакт не можна використовувати на дрібниці, а місяця тобі вистачить, щоб звикнутися й знайти джерело напасті.

Так і стається. За місяць ти знаєш усе, та й непросто було б не знати. Зло не вважає за потрібне ховатися, похмурий замок плямує своєю чорнотою саме серце країни. Зло там, воно сміється з тебе й твоєї мрії.

І тоді ти береш меч.

Ворота замку охороняють дві кам'яні статуї. Два дракони притулилися до землі зміястими лускатими тілами, наструнені, готові до стрибка. І якщо в душі того, хто наближається до замку, немає абсолютної покірності, статуї оживають. Місцеві жителі, саме ті, що мають бути горді й сильні, наближаються до воріт поповзом, волочачи на спині дарунки, та однак мало не кожен другий стає жертвою кам'яних ящурів. Лише той, хто вб'є монстрів, зможе ввійти в замок зі зброєю. Але він повинен входити одразу, бо за годину дракони відновлять сили й знову займуть свої місця біля воріт. Кам'яні тіла зростуться, повернуть собі давню міць.

Ти йдеш і розбиваєш довготілих тварюк на шкалки, розбиваєш самим лише мечем, тому що стружка, вже заряджена, напевно знадобиться всередині замку. І хоча болять рани, і меч мало не випадає з утомленої руки, ти йдеш усередину, тому що інакше все було б марно. Слуги, які забирають дари, мало поможуть — вони розбігаються, побачивши меч у твоїй руці. Добре, що чарівні мечі не тупляться, тому що панцир живого дракона нітрохи не м'якший, ніж кам'яного.

Ти шукаєш хазяїна замку, того, хто перетворює твою країну на обитель рабів. І звичайно ж, ти знаходиш його — біля дверей скарбниці. Цього разу володар зла має вигляд велетня, якому ти не можеш дістати й до коліна. Побачивши тебе, він гарчить і замахується широким як лопата тесаком.

Потім це назвуть великою битвою зі злом, а поки що ти стрибаєш як заєць по борозні, розмахуєш мечиком і з усіх сил намагаєшся не втрапити під удар. Несуттєво, штовхне тебе велетень ногою чи розплющить своєю лопатою, в жодному разі від тебе залишиться хіба мокре місце.

1 ... 32 33 34 ... 37
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Билиця про казкового звіра», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Билиця про казкового звіра"