Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак 📚 - Українською

Читати книгу - "Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Епоха слави і надії" автора Євгеній Павлович Литвак. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💙 Пригодницькі книги / 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 334 335 336 ... 359
Перейти на сторінку:
також знову має форт Сант – Анджело на узбережжі Мальти. Республіка Мальта підписала з ними договір, в якому говориться про передачу форту на дев'яносто дев'ять років до рук Ордена. Таким чином, Орден формально може вважатися найменшою державою в світі. Територія Ордену хоч і не така велика, але все ж розкидана по частинах світу. Якщо хочеш сховати щось, віддай його їм, і ти ніколи це більше не побачиш. То скажіть же мені нарешті, де мені шукати книги?

– В будь-якому з цих місць! – Жартівливо відповів Ніколас.

– Я шукав. – Голосно заявив Казбек. – А тепер твоя черга.

У Ніколаса задзвонив телефон. Казбек кивнув, і Ніколас поліз в кишеню та витягнув телефон назовні. Це дзвонили з в'язниці:

– Що у вас?

– Дещо знайшлося.

– Ти саме вчасно, викладай.

Розмова Ніколаса і його друга тривала хвилин десять. Казбек не спускав з нього очей, жадібно чекаючи інформації. Коли Ніколас закінчив, Казбек одразу заговорив.

– Щось цінне?

– Дуже. Є один дуже цікавий варіант, де шукати книги.

– Я тебе слухаю.

– Держава в один будинок. Госпітальєри – іоаніти, це не просто орден. Згідно з міжнародним правом, це "держава". Вона має Конституцію, прапор, герб і гімн, видає власні паспорти, гроші, марки і автомобільні номери. І йдеться зовсім не про сувеніри або іграшки. Паспорт Суверенного Мальтійського Ордену визнають у багатьох країнах; власник такого документу має право на безвізовий в'їзд до 32 держав. А фургони з характерним кодом SMOM на червоно-білій номерній панелі ми бачили навіть на вулицях Риму.

Казбек кивнув головою, погоджуючись зі словами Ніколаса, хоча він казав очевидні для нього факти.

– Багато хто сприймає Мальтійський Орден, як суверенну державу, тобто вона не підлягає законам Італії. У Ордена є народ, як і в будь – якої іншої країни. За даними Ордену, його членами є 13 тисяч чоловік. Крім цього, в них є тисячі волонтерів і працівників міжнародних організацій. Їх державна релігія – католицизм. Форма правління – виборна монархія. Глава держави – Князь і Великий Магістр. Ця абсолютно повноцінна держава.

– Це все і так зрозуміло. – Перервав його Казбек. – Ти до чогось конкретного хилиш або просто мені заговорюєш зуби.

– Веду. – Спокійно відповів Ніколас. – Як у повноцінної держави в Мальтійського Ордена має бути армія. На прикінці другої світової війни, коли був підписаний мирний договір, у ньому був пункт, який заборонив екс-фашистській Італії мати власні бомбардувальники і істотно обмежив кількість транспортних літаків. Для будь – якої країни це сильний удар, але італійці виявилися хитріші. Кілька транспортних літаків SM – 82, які при необхідності можна перетворити на бомбардувальники, були передані Суверенному Мальтійському Ордену.

Літаки були, мов би здані в оренду, але по факту, все ще були власністю Італії. Їх пофарбували і встановили символіку Мальтійського Ордену – білий, гострокутний хрест в червоному колі, але на крилах залишилася символіка Італії. Іноді ці літаки використовували і самі госпітальєри в своїх гуманітарних місіях. На початку 1950-х, коли влада союзних країн пом'якшила тяжкі умови мирного договору, Мальтійський Орден повернув літаки італійським ВПС.

Одна з цих машин, з символікою Ордена на фюзеляжі, зберігається в музеї історії військово – повітряних сил Італії.

Ця інформація вже більше сподобалася примхливому господарю яхти. Він підійшов до одного зі своїх охоронців і щось шепнув йому на вухо, після чого той пішов, а разом з ним і інша охорона.

Яхта різко зупинилася. Плавний хід судна перервав різкий поштовх, після якого швидкість зменшилася, а потім і зовсім стихла. На морі був штиль.

Казбек роздумував. Це було видно по руху його очей і по тому, як він жував свою губу. Ніколас чекав, коли він заговорить.

– Книги зберігаються в літаку, який в музеї? – Нарешті запитав той.

– А ти як думаєш?

Казбек знову взяв паузу і Ніколас вирішив її заповнити.

– І в якомусь моменті просто розумієш, що вже ніколи не буде, як раніше.

– Краща характеристика людини – це порівняння між тим, що він обіцяв і тим, що він у результаті зробив. – Сказав Казбек, показав охоронцям вести Ніколаса і Ганну до невеликого моторного човна, який ті вже підготували. – Бажаю вам удачі в пошуках моїх книг.

– Удача для невдах, а нам і гарної погоди вистачить.

Ніколас і Ганна, у супроводі двох охоронців спустилися в човен, і попрямували до берега.

– Я не знаю, як збираюся перемогти, але точно знаю, що програти не збираюся.

Ганна взяла його за руку.

– В нас все вийде.

– Я прикриватиму тебе, як бронежилет, ти прикриватимеш мене, як теплий плед. Більше не бійся.

Ганна притиснулася до Ніколаса, і на вухо запитала:

– Я так розумію, що в музеї книг немає?

Він посміхнувся, і ледве чутно сказав:

– Ні.

Глава 6

Робочий ранок завжди починається важко. Особливо, якщо ви слідчий і працюєте не по графіку, а з потреби. Багато співробітників поліції ночують на роботі, тому що не бачать сенсу або можливості повертатися додому. Біля кавового автомата, зібралася черга з чотирьох чоловік. Лангре і Стажер були одні з них. Лангре все ніяк не міг подружитися з автоматом, і місцеві колеги допомогли йому, стукнувши механізм, що заїв, у потрібному місці.

– Grazie. – Подякував Лангре молодому поліцейському, взявши стаканчик, пройшов по коридору.

Стажер йшов поряд з керівником місцевого відділення поліції. Влада люб'язно погодилася надати своїм іноземним колегам пару комп'ютерів для їх розслідування, в досить старому кабінеті з важкими дубовими дверима. Капітан дістав ключ і вставив його в замок. Той ніяк не піддавався, і лише виконавши кілька разів одні і ті ж самі рухи, пролунало клацання і двері відчини лися.

– Це приміщення повністю у вашому розпорядженні. – Сказав капітан і протягнув Лангре руку. – Будь-яка допомога вам буде надана по першій вимозі.

– Grazie. – Відповів Лангре і потиснув руку люб'язному капітану.

Стажер одразу почав підключати інтернет і вмощуватися за робочим столом. Лангре пройшовся по кімнаті. Білі стіни з двома картинами, два столи з принтером і досить старенькими комп'ютерами та кулер з водою. Все було дуже скромно.

– Хороше місце для роботи – це те, де крім роботи і зайнятися більше нічим.

– Згоден, це місце цілком зійде. – Відповів Стефан на слова свого напарника.

– Ти знаєш, з чого розпочати?

– В мене є ідеї. В мережі я себе почуваю, як риба у воді, і якщо у мене в голові вже сформувався запит, то решта питання часу.

– Добре, я тоді займуся цим позашляховиком, який зафіксували камери на вулиці Кондотті, можливо, вийде розпізнати його.

Комісар сів за стіл біля вікна

1 ... 334 335 336 ... 359
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак» жанру - 💛 Любовні романи / 💙 Пригодницькі книги / 💙 Детективи:


Коментарі та відгуки (1) до книги "Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак"
Гість Олександр
Гість Олександр 21 березня 2024 21:13

Цікаво. Це не кінцева версія?