Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак 📚 - Українською

Читати книгу - "Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак"

2 207
1
29.03.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Епоха слави і надії" автора Євгеній Павлович Литвак. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💙 Пригодницькі книги / 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 351 352 353 ... 359
Перейти на сторінку:
Підтримав він бесіду Ганни. – На сьогодні воно залишається найзагадковішим і маловивченим. Воно законспіроване настільки добре, що ось вже впродовж кількох століть історики і дослідники сперечаються: а чи існує союз "Дев'яти Невідомих" насправді?

– А чи існує? – Повторила питання дівчина, не могла повірити, що їх бачила.

Цар поглянув на неї, загадково посміхнувся і містичним голосом почав:

– Кажуть, що це якісь таємничі мудреці, чи то надзвичайно довгоживучі, чи то взагалі безсмертні. І займаються вони двома речами, по – перше, коплять і освоюють всі досягнення, всіх без виключення наук на нашій планеті, а по – друге, стежать за тим, щоб ті або інші науково – технічні новинки не перетворилися у людей в знаряддя самовинищення. Ці мудреці, майже всепровідні і практично всемогутні.

Ганна дивилася на нього цікавим поглядом, бажаючи почути розв'язку. Він зробив паузу, після чого відповів:

– Союз "Дев'яти" – реальність, дуже хочеться вірити, що брати зуміють вберегти людство і від ядерних воєн, і від нейтронної зброї, і ще від багатьох страшних і небезпечних речей на землі. Якщо ж ні, тішитимемося тим, що цей міф, що дійшов до нас з глибини віків, вказує людству напрям, в якому треба рухатися.

Сміливим рухом, Цар схопив ручку дверей, штовхнув її вперед. Вона відкрилася, і світло кинулося заповнювати коридор за спиною Ганни і Ніколаса. Вони ввійшли до залу. Високі стелі здавалися вище за сам будинок, а люстра, що яскраво світилася, була просто білою кулею, що висіла над головами. В кімнаті не було столу, як це зазвичай буває в залах. Кругом були розставлені крісла, обернені в середину кімнати. Стіни прикрашали старі картини, на яких зображалася історія людства.

Тут було зображено падіння Римської Імперії, перший паровий потяг і перший літальний апарат. Були і картини знаменитих людей, таких, як Давинчи, Аккбара, Роджера Бэкона. Це приміщення зберігало в собі найглибші таємниці, які міняли хід історії людства. Жоден звук не покидав цю кімнату, жоден промінець світла або погляд не виходив за стіни, що обмежують зал.

Лео Евран стояв, інші місця були зайняті, було порожнє лише одне. Коли Цар увійшов, всі звернули на нього увагу, неначе його чекали і не сміли починати без його присутності. Ступаючи по м'якому килиму, він підійшов до Еврана, тримаючи сумки в руках. Той посміхнувся.

– А ось і ви – радісно привітав їх Глава Братства. – Можете зайняти вільні місця, і ми почнемо.

Евран поступився своїм місцем Ганні, і Цар сів поряд з нею.

– Всі ви знаєте, що… – Почав здалека свою мову Евран. – У всі часи, переможці займалися переписуванням історії, підлаштовуючи історичні моменти під себе. Тому знати істинну історію, дано не кожному. Поява нашого Братства, пов'язана з появою індійського правителя Ашоки. Він проводив політику об'єднання Індії, що загрузла в міжусобицях. Сповнений чистолюбства, він відправився завойовувати сусідню державу – Калінгу, що розташовувалася, між нинішніми Калькутою і Мадрасом.

Війна виявилася самою кровопролитною, тисячі вбитих повергли Ашоку в жах. – Тут він вказав картину, на якій була зображена одна з битв Ашоки за фортецю "Хіч – Каре".

– Після неї, Ашока відмовився від політики "вогню і меча" і вирішив підкорювати серця підданих світлом: якщо вже і об'єднувати Індію, то за законами боргу і благочестя. Бажаючи облагодіяти людей, Ашока заборонив використовувати творіння розуму у зло. Але були брати, які про це забували і вчиняли необачливо, вели цивілізацію до загибелі і не лише її, але і саме Братство. Такі шрами гоїлися дуже довго, і зараз Глава Братства хотів кожному нагадати про це.

– Цар Ашока створив організацію, члени якої повинні були оберігати людство від самих людей, а для цього їм самим треба було стати вище за це звання, стати надлюдиною, а це велика спокуса і всі ви про це знаєте.

Ганна оглядала присутніх, вони були дуже уважні.

– Існує переказ, – продовжив звучати голос Эврана в залі, – що жахи війни справили на нього сильне враження, і він вирішив зробити все, щоб людський розум і знання ніколи не змогли бути спрямовані на знищення людства. Ашока розпорядився засекретити науку про минуле і майбутнє. Наша мета – не допустити, щоб відомості про важливі засоби знищення – потрапили в руки людей.

– Як ти бачиш – вони існують до цього дня. – Шепнув Цар у бік Ганни, а Евран продовжував свою промову.

– Зрозуміло, індійський цар розумів, що прогрес, як і людську думку, заборонити не можна. Тому він постарався переманити на свій бік найбільших учених, магів, астрологів і філософів того часу, а ми з вами це робимо сьогодні.

Тут Цар чемно підняв руку і, побачивши схвальний жест Глави Братства почав :

– Ашока займався не лише наукою і знаннями, здатними знищити все живе, він так само ратував за співіснування різних релігійних груп, а не за загострення відносин між ними. "Нехай шанується і чужа секта. Якщо роблять так, то розвивають свою і допомагають чужій. Якщо поступають навпаки, то руйнують свою секту і шкодять чужій".

Цар процитував слова Ашоки і додав своє пояснення:

– Він в першу чергу став духовним правителем, а Братство спочатку було чернечою організацією, тобто духовною. Вони слідували дхарма, а дхарма містила низку правил праведного способу життя та поведінки, яким вони слідували. Згідно з едиктами, правила ці передбачали слухняність батькам, повагу до вчителів і старших, шанування шраманов і брахманів, добре відношення до рабів і слуг, друзів, родичів, щедрість милостині, стримування від марнотратства і скупості, невбивство живих істот і так далі.

Цар Ашока, набожний буддист і переконаний супротивник воєн, відмінно усвідомлював, яку силу мають знання та віра, і не міг допустити їх використання заради руйнування і кровопролиття.

– Занадто фантастично щоб бути правдою. – Висловилася Ганна, дивлячись на Царя.

– Братство змінилося з часів Ашоки. – Покірливо відповів Евран. – Слово "духовність" стало чужде нашим братам і тому почали траплятися такі події, як остання. – На останньому слові він зробив акцент. – Ми століттями охороняли від людей прогресивні знання і технології, вичікуючи, поки людство виявиться готовим до того, щоб правильно реагувати на нові відкриття і винаходи.

Братство прагнуло, щоб люди використали отримані знання, тільки на благо, але ніяк не в шкоду, а вийшло так, що ми самі стали приносити біду суспільству, допускаючи до своїх лав, таких людей, як Альприм.

– Вам все ж не вдалося врятувати світ від жорстокості, від воєн та епідемій. – Несподівано голосно заявила Ганна. – Якщо в вас була на те влада, чому ви дозволили світу пережити стільки болю?

Евран схилив голову перед такими правдивими звинуваченнями і

1 ... 351 352 353 ... 359
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак» жанру - 💛 Любовні романи / 💙 Пригодницькі книги / 💙 Детективи:


Коментарі та відгуки (1) до книги "Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак"
Гість Олександр
Гість Олександр 21 березня 2024 21:13

Цікаво. Це не кінцева версія?