Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років 📚 - Українською

Читати книгу - "Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років" автора Анатолій Дністровий. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 35 36 37 ... 50
Перейти на сторінку:
не зміг про це говорити. Ми би просто знали щось одне, спільне. І що? Не знаю що. Чому в ефірці пропав сигнал? Нема фази. Але хоч не було б цих словесних натюрмортів. Клієнти. Остеохондроз. Новий фільм. Нова книга. Як вони набухалися вчора, то капєц, і уяви собі… друзі. Нічні клуби. Пози… давай іще так. Новини. Копчений вугор».

Соня думає, що ось поїде Костик — і вона матиме час усе зрозуміти. Зрозуміти, чому вона мусить два тижні сумувати і навіщо потрібно іноді відпочивати одне від одного. Соня цілі два тижні думає. Костик їй телефонує і запитує, чи вона за ним сумує. Соня відповідає, що так, сумує. «Я за тобою теж скучив. Да». А на вулиці такий мороз, що від одного лише погляду за вікно млоїть і плісне хімічним депресняком. І вибратися з-під цього пресу неможливо навіть за допомогою солярію і правильно дібраних вітамінів. Соня повертається пізно ввечері крізь парк до Костикової квартири. Чорні скелети атракціонів виглядають кресленнями Соніної депресії в розрізі. Раптом все це крижане пекло сурмить, мов смертельно поранений слон. Чортове колесо зрушило з мертвої точки і зі скреготом потягло свої кабінки в антрацитову безодню. Соня кинулася бігти й подих перевела тільки в ліфті. Ліфт засурмив так само, як і чортове колесо, рушив угору, а Соня подумала, що так, мабуть, перегукуються в морському порту вантажні суда і баштові крани, пускаючи кригою одне одному стогони, як чавунні шайби. Соня глянула вгору — перевірити, до якого поверху добрався ліфт, бо її внутрішній таймер сповістив, що ліфт уже мав би зупинитися. Обшивка ліфта розходиться по шву між стелею й одвірком — з цієї шпари витикається синьо-сіра нога в чорно-бордових саднах, невеличка зеленкувато-жовта рука з чорними плямами зірваних нігтів і клапті закривавленого ганчір’я. Соня прокидається і думає, що, якби вона мала регулярний секс, їй би таке не снилося. Вранці Соня помічає, що з підвіконня їй маячить малиновим вогником столітник — успадкована від бабусі хатня рослина. Соня заплакала й погладила квітку. Дякую, сказала Соня рослині й спробувала продовжити плакати, але не вдалося. Нам з Костиком нема про що говорити, думає Соня. А на сексі стосунки довго не тримаються, це знають всі телеглядачі. Соня уявляє, як приносить Костику теплий обід до масажного кабінету, а Костик ввечері править її підводки до сюжетів, відсьорбуючи смородиновий чай. А потім вони разом, як Чіп і Дейл, рятують застряглий під стелею ліфта труп, котрий оживає в них на руках і залишається вдячним на все життя. І тоді в країну приходять народний президент, соціальне щастя, економічне диво і власний державний газопровід. Костик втрачає роботу, бо всі його клієнти одужують, а Соня втрачає роботу, бо всі новини — добрі і тому більше нема про що говорити, все і так ясно.

І після цього всього Соня ходить на роботу. Костик залишається в горах ще на місяць. «От тільки вся ця політична шобла свої перформанси відгуляє, бабло розпацифістить і полягає по масажних кабінетах, як вампіри по трунах, я одразу повернуся! А краще ти кидай роботу і їдь до мене — пересидимо вибори в горах, як справжні патріоти. З кулеметами!» — каже він Соні по телефону. В горах дуже поганий зв’язок. Потім Соня якось так напивається в нічному клубі, що танцює з усіма, хто її запрошує, і регоче до спазмів, потім виснажливо цілується з кимось в гардеробі, потім вештається хатою і виловлює з осяйного прозорого похмілля думки про самопожертву і вселенську любов до кожної живої істоти, потім пише Костику есемеси «люблю тебе!» і «скучаю!», отримує на них дзеркальні відповіді й відчуває грипозний температурний шторм у скронях. Потім померла Соніна кішка. Соня віднесла кішку на цвинтар. Там, на сміттєзвалищі, біля свіжих могил, ще не запакованих запакованими в труни трупами, розкладався пес. Точніше, пес на морозі розкладатися припинив — до першої відлиги. «Влітку пси помирають від кліщів», — подумала Соня і уявила собі літо. Викупану в сонці й веселках зелень. Кліщі, котрі цього пса вбили, мабуть, іще живі. Скільки з них померло б від інтоксикації, перш ніж вибратися назовні? Може, вони й не збиралися вибиратися ні на яке «зовні» — просто відчували, що з їхнім світом сталося щось непоправне: світ вмирає і забирає з собою його мешканців. Засніжені кущі, засніжене сміття і засніжені могили промовили Соніним голосом: світ замерзає разом зі своїми мешканцями і помирає. Але декому вдається прогризтися до наступного світу.

А потім настає весна, Соня і Костик блукають відталим бузково містом, не знаходячи ані вільних лавочок у парках і скверах, ані вільних столиків у кав’ярнях, ані вільних гойдалок на атракціонах — всі місця під сонцем зайняті.

— Невже нам нема про що поговорити? — запитує Костик Соню.

— Весна, — каже Соня. — Давай говорити про весну. Дивись на бруньки! Мабуть, завтра вранці вже буде листя.

— Он сидить кішка. Ось сидить баба і продає насіння, — заводиться Костик. — Ми так і будемо констатувати все, що нас оточує?

— Можна переживати все, що нас оточує. Але навіщо тоді говорити?

— Слухай, ну можна ж просто поговорити, нормально, без напрягів, навіть не на якісь філософські теми, а про дитинство, наприклад, про життя, про те, як ми жили до того, як зустрілися, про знайомих наприклад. Є ж якісь історії.

— Сенс?

— Що сенс? Сенс такий: мої знайомі — це частина мого світу, мого життя, мого побуту. Якщо тобі нудно про них говорити, значить, тобі нудно зі мною.

— Мені не нудно. Просто я не знаю, що сказати. Твої знайомі — це просто люди. Ти сам обираєш, кого зробити частиною свого світу, а кого — ні, правильно? Є дія. Я її переживаю, коли дію. Коли я дію, я і є дією, немає окремо мене і окремо дії. Коли ми займаємось сексом, я не думаю в цей час, що ось є я, є ти і є секс, яким я займаюся з тобою, а ти зі мною.

— І тобі байдуже, говорю я тобі щось в цей час чи просто мовчки трахаю, да?

— Стоп! Це мої слова! Це я все маю говорити! Я мушу тобі сказати, що нам нема про що говорити, а коли ми познайомилися — було про що. Але… фішка в тому, що ми тоді навіть не чули своїх слів, ми не говорили про щось —

1 ... 35 36 37 ... 50
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років"