Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Чому я не втомлююся жити 📚 - Українською

Читати книгу - "Чому я не втомлююся жити"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Чому я не втомлююся жити" автора Ярослав Йосипович Мельник. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 35 36 37 ... 68
Перейти на сторінку:
дірі, оточив себе своїми безглуздими акваріумами і пташками, затягнув вікна шторами — і дихає, дихає повітрям, яке сам і видихає. Не позаздриш його дружині, заживо похованій в цій темній і затхлій труні. Зрештою — що це, якщо не мазохізм? Потяг до затхлості, до хвороби?

Я продовжував жити своїм життям: ще з більшим завзяттям шукав сюжети у життєвій суєті, вивуджував нові теми. Але я не міг, зрештою, не зізнатися собі, що як би я не засуджував цього придурка (я його ще не так називав про себе), а проте неприйняття його не було повністю щирим. Все-таки півдня, проведених у нього, залишили якийсь незгладимий слід на мені, на моєму житті. Може, тому я так люто і відкидав його, що він надто вже впливав на мене: і насамперед цією своєю безглуздою таємничістю, незрозумілістю, цією чортівнею своєю. Тому що, проаналізувавши, я зрозумів, що почуття, яке сидить в мені і яке продовжує мене якось зв’язувати з цією людиною, це страх. Так, звичайнісінький, незрозумілий страх — страх перед таємницею, присутністю зовнішньої сили, що його я кілька разів пережив у тому будинку. Це не на жарт мене засмутило: я вважав, що у мене залізне здоров’я, у тому числі психічне, і завжди цим пишався. А цей незрозумілий (основне, що незрозумілий) страх мене принижував. Була навіть думка проконсультуватися у психіатра, але я, звичайно ж, її відігнав.

Що стосується вартості творів цього Герберта-Івана, мого відчуття його величі, то варто було мені опинитися в своєму звичайному світі, як я перестав про це думати. Тобто я пам’ятав про враження від книг, які я там погортав, але знову відродити у собі ті почуття, ті потрясіння я не міг, та й не намагався: вони до мене просто не верталися, і все.


Минуло ще кілька місяців — я майже забув про свою пригоду, тільки розтягнуті сухожилля іноді нагадували про себе.

Але зрідка, незрозуміло для чого, я починав думати про того дивака. Не знаю, що в мені зв’язалося з ним, тому що сам я, як особистість, не бажав більше до нього повертатися. Раптом одного чудового дня я узяв і написав йому листа. Ось його копія переді мною (я зазвичай набираю листи, тому що почерк мій жахливий). Наводжу його повністю.


Шановний пане Соареш!

Вибачте, що турбую. Ми зустрічалися з Вами у травні, за що я Вам щиро вдячний. Мене зацікавила Ваша особистість, Ваша доля. Я, як і раніше, обіцяю Вам не виносити своїх вражень від Вашої обителі на публіку. Мені здається, я Вас зрозумів: Ви боїтеся уваги до себе. Увага для Вас чомусь надзвичайно небезпечнаВи її всіляко уникаєте: і через те Ви навіть не показуєте суспільству своїх творів. На мою думку, Ви вважаєте, що лише повна безвість робить Вас абсолютно вільним у творчості. Перед Вами стояв вибіріснування хоча б у якій-небудь якості для суспільства, і тодінеминуча боротьба з нав’язаним Вам суспільством образом (у благополучному фіналі якої Ви аж ніяк не впевнені), або жзахистити себе, зануривши все своє життя в таємницю, тобто прямий, без боротьби, шлях до свободи. Ви обрали друге.

Шановний пане Соареш! Напишіть мені, чи правильно я Вас зрозумів, Вашу особистість. Повірте: мною керує безкорислива жага пізнання, яка Вам нічим не загрожує. У якомусь сенсі Ваша загадкаце мій власний внутрішній невирішений комплекс. Для мене чомусь дуже важливо, вибачте за ці слова, «розібратися з Вами».

І ще: я боюся, що труди Вашого життя, які, як мені здається, свідчать про те, що Ви або божевільний, або геній,можуть загинути. Чи не хотіли би Ви зробити які-небудь кроки до їх гарантованого збереження? Якщо я Вас правильно зрозумів, Ваші твори існують у трьох примірниках. Чи давали Ви їх ще комусь читати? Чи не погодилися би Ви, щоб хоча б один екземпляр Вашого зібрання творів зберігався не у Вас (я готовий тримати його у себе)?

Це питання чомусь мене також дуже турбує.

Ще развибачте мені за безцеремонність.

Всіх Вам благ!

Артур Стейбек

Написавши цього листа, я тут же хотів його порвати. Хто це писав? Я не впізнавав себе. Начебто це не я, а щось глибше, ніж я, писало цю сповідь. Якого біса мені потрібен цей Герберт-Іван, його особистість? Так розмірковував я, прямуючи до пошти. Їй-богу, я поняття не маю, навіщо опустив цей лист у скриньку, але, зробивши це, я відчув незрозумілу легкість на душі: я знову міг відключитися і бути собою.

Я наче виконав якийсь неприємний, покладений на мене обов’язок. Причому весь цей час мене не покидало відчуття якоїсь чортівні. Ніби я став, незрозуміло як, другим «я» цього божевільного, зв’язався з ним невидимим біополем. Ні, їй-богу: тут щось було. Я потім знову і знову аналізував свій візит: він так швидко, без особливих розпитувань, впустив мене до себе, — не до себе, у свою душу, ось що важливо! — наче все життя чекав мого приходу. І там, в цій його халабуді, я поводився згідно сценарію його повісті... До мене навіть приходило

1 ... 35 36 37 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чому я не втомлююся жити», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чому я не втомлююся жити"