Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Чайна М'євіль. Вокзал на вулиці Відчаю 📚 - Українською

Читати книгу - "Чайна М'євіль. Вокзал на вулиці Відчаю"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Чайна М'євіль. Вокзал на вулиці Відчаю" автора Чайна М'євілль. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 37 38 39 ... 189
Перейти на сторінку:
дрімаю собі.

— Як новий випуск?

Бенджамін повільно кивнув і вказав на перев’язаний стос біля свого стільця.

— Непогано. Скоро ще трохи віддрукуємо. Публікуємо маленьку статтю про твого Поробленого на шоу покручів.

Дерхан махнула рукою.

— Це не така серйозна новина.

— Ні, але вона... знаєш... кусається... Основний матеріал — про вибори. «Срали ми на Лотерею», тільки у м’якших виразах, — він усміхнувся. — Знаю, це майже те саме, що в попередньому випуску, але така зараз пора року.

— Тобі цього року не пощастило виграти в лотерею, правда? — спитала Дерхан. — Не трапився твій номер?

— Та ні. Зі мною таке було лише раз у житті, багато років тому. Я тоді побіг до бюлетеня, гордо стискаючи виграшний ваучер, і проголосував за Нарешті Ми Бачимо. Юнацький ентузіазм, — зі смішком сказав Бен. — Ти не проходиш автоматично, правда?

— Та щоб його чорти вхопили, Бенджаміне, у мене немає стільки грошей! Якби було, я б куди більше віддавала для «ББ». Ні, і цього року я не виграла.

Бенджамін розрізав мотузку на стосі газет. Він підштовхнув кілька до Дерхан. Вона взяла верхній примірник і поглянула на першу сторінку. Кожен примірник являв собою одинарний великий аркуш паперу, складений учетверо. На першій сторінці шрифт був десь такий самий, як у «Маяку» чи «Сутичці», чи будь-якій іншій легальній пресі Нового Кробузона. Однак всередині складок «Безтямного бродяги» статті, слогани й повчання перепліталися заростями крихітного шрифту. Це виглядало потворно, однак свою роль виконувало.

Дерхан витягла три шекелі й підштовхнула їх до Бенджаміна. Він узяв їх, пробурмотівши «дякую», і сховав у бляшанку на столі.

— Коли прийдуть інші? — запитала Дерхан.

— З кількома десь за годинку зберемось у пабі, а з іншими — ввечері й завтра.

У непевній, жорстокій, безпринципній і репресивній політичній атмосфері Нового Кробузона авторам статей «Безтямного бродяги» доводилось зустрічатися лише в дуже рідкісних випадках. Таким чином зменшувались шанси, що до їхніх лав проникнуть вартові. Бенджамін був редактором, єдиною людиною в постійно змінному штаті, яку всі знали і яка знала всіх.

Дерхан помітила стос недбало надрукованих аркушів на підлозі поруч зі стільцем, на якому сиділа. Інші протестні газети. Частково соратники, частково конкуренти «Безтямного бродяги».

— Є щось хороше? — запитала вона, вказавши на стос.

Бенджамін знизав плечима.

— «Вигук» цього тижня — повна дурня. Непогана тема номера «Кузні» — про оборудки Радґаттера з компаніями-перевізниками. Я навіть попрошу когось взяти цю тему в роботу. Окрім того, негусто.

— Чим хочеш, щоб я зайнялась?

— Ну... — Бенджамін проглянув папери, перевірив свої нотатки. — Якби ти могла стежити за новинами щодо страйку на причалі... Розібратися, які є погляди, відшукати кілька прикладів позитивної реакції, кілька цитат, сама знаєш. А ще, як стосовно півтисячі слів про історію Виборчої лотереї?

Дерхан кивнула.

— Що ще планується найближчим часом? — запитала вона.

Бенджамін стиснув губи.

— Ходять чутки, що Радґаттер на щось хворіє і про якісь неоднозначні методи лікування: я би хотів цим зайнятися, але очевидно, що одному Джабберу відомо, через скільки ротів ця історія пройшла. І все ж будь уважна. І є ще дещо... поки що дуже непевне, але цікаве. Я спілкуюся з деким, хто стверджує, що спілкується ще з кимсь, хто хоче оприлюднити інформацію про зв’язки між Парламентом та організованою злочинністю.

Дерхан повільно, вдячно кивнула.

— Звучить дуже смачно. Про що ми говоримо? Наркотики? Проституток?

— Чорт, та це ясно, як день, що Радґаттер кожній бочці в цьому місті затичка. Як і всі решта. Штампувати товар, загарбати прибуток, домовитися з вартою, щоб вони потім підчистили клієнтів, отримати нову порцію Пороблених чи рабів-шахтарів для штолень Вістря, тримати тюрми повними... усе на вищому рівні. Я не знаю, що саме мав на увазі цей стукач, але вони всі до чортиків знервовані, очевидно, готові зробити ноги. Але ти ж мене знаєш, Ді. Помалу, помалу, — він їй підморгнув, — я потурбуюся, щоб це стало відомо.

— Тримай мене в курсі, гаразд? — сказала Дерхан.

Бенджамін кивнув.

Дерхан згребла у сумку свою підбірку газет, сховавши їх під усяким мотлохом. Підвелася.

— Гаразд. Тепер я знаю, що мені робити. До речі, у ці три шекелі входить чотирнадцять проданих примірників «ББ».

— Нічогенько, — сказав Бенджамін і знайшов відповідний блокнот на столі, щоб це записати.

Він устав і показав Дерхан на вхід у шафу. Вона зачекала на супутника у крихітній спальні, поки він вимикав лампочки у верстаті.

— Грім-як-там-його ще купує? — запитав він через діру. — Отой вчений-дивак?

— Купує. Він нічого так.

— Про нього були якісь дивні чутки кілька днів тому, — сказав Бенджамін, вилазячи із шафи й витираючи жирні руки ганчіркою. — Це той самий, що розшукує птахів?

— О, так, він проводить якісь там експерименти. Ти слухав чутки від злочинців, Бенджаміне? — Дерхан усміхнулась. — Він збирає крила. Мені здається, він принципово уникає офіційної купівлі, якщо те саме можна роздобути через нелегальні канали.

Бенджамін схвально закивав.

— Ну, в чувака непогано виходить. Він знає, як розрекламувати своє замовлення.

На останній фразі він обперся об шафу й підтягнув дерев’яну задню стінку на місце. Потім прикріпив її та повернувся до Дерхан.

— Добро, — сказав він. — А тепер увійдімо в образ.

Дерхан швидко кивнула і трохи розкуйовдила свою білу перуку. Вона розв’язала плутані шнурки. Бенджамін витягнув сорочку зі штанів, затримав дихання й заходився махати руками з боку в бік, поки в нього не розчервонілось обличчя. Він примружено подивився на Дерхан.

— Нумо, — сказав він прохально, — зроби мені поблажку. А як-то моя репутація? Могла хоча б виглядати стомленою...

Вона всміхнулась йому і, зітхаючи, розтерла обличчя й очі.

— О-о, пане Б., — награно пискнула вона. — Ви найкращий за все моє життя!

— Отак краще, — пробурмотів він і підморгнув.

Вони відчинили двері й вийшли у коридор. Їхня підготовка виявилась непотрібною. Там нікого не було.

З глибини долинали звуки м’ясорубок.

Розділ тринадцятий

Прокинувшись, Лін ще довго не зводила очей з Айзека. Її антенки тріпотіли від його подиху. Як давно, подумалося їй, вона не мала втіхи бачити його таким.

Вона тихенько перекотилася на бік і погладила коханого. Він промурмотів щось і затих, лише розмірено пихкаючи губами у сні. Лін обвела пальцями контур його тіла.

Вона була

1 ... 37 38 39 ... 189
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чайна М'євіль. Вокзал на вулиці Відчаю», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Чайна М'євіль. Вокзал на вулиці Відчаю» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Чайна М'євіль. Вокзал на вулиці Відчаю"