Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Третій фронт 📚 - Українською

Читати книгу - "Третій фронт"

270
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Третій фронт" автора Владислав Валерійович Івченко. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 37 38 39 ... 123
Перейти на сторінку:
зараз від нас доля всієї України залежить. І тут уже я на що хочеш піду аби виграти. Це я не виправдовуюся, а пояснюю тобі. Зрозумів? Ну і це ж гра. Розумієш? Це все не насправді. Для них. Для нас, якщо вб’ють, — насправді, а для них — ні. Куплять нове право на вхід і далі гратимуть.

— Лідія не загине? — спитав Бухгалтер.

— Загине і з’явиться знову. Та тут цих Лідій у кожному другому кабінеті!

— Що ти маєш на увазі?

— Це раніше у «ВЧК» боролися з контрою, допитували білих офіцерів, чиновників, купців, заламували руки всіляким там графиням і баронесам. Але потім же почалося таке, що всі ми росіяни — і червоні, і білі, і Ленін, і Романов — одна імперія. Гра почала позбуватися популярності, бо ламати пальці попу чи корнету якось було вже не кошерно. Спробували, було, перейти на жидів — мовляв, вони у всьому винні, — але це якось дивно виглядало: ВЧК виловлює євреїв за контрреволюційну діяльність. А тут почався Майдан, і розробники гри закинули таку тему: можна боротися з петлюрівщиною та махновщиною, з різними там хохляцькими отаманами. До того дійшло, що і з бандерівцями борються, хоч і зовсім інший час. Одна справа допитувати якогось мужичка-петлюрівця, а інша — чарівну красуню з українською вимовою. От їх усі й допитують, кажу ж, у кожному другому кабінеті така Лідія, а може, ще й краща. Якщо ти придивився, чоловіки-хохли тут миршаві. Дрібні всі, перелякані, гнилозубі. А чекісти й червоноармійці — всі богатирі, у всіх волосся хвилею, очі блакитні, писані красені та й годі. Жінки ж наші всі красуні й усі зі шляхти. Ручки білі, шкіра ніжна, губи тремтливі. Мужика покатують товариші, а потім до шляхетної пані беруться. І там уже і так, і сяк. Тому й популярна ця гра, що будь-якому прищавому вилупку дозволяє відчути себе володарем Всесвіту. Відпочивають люди, роздмухують свою ненависть, уявляють, як хохлів нищать, а хохлушок ґвалтують.

— Херня якась! — Бухгалтер закрутив головою.

— Що далі? — спитав Мовчун. Він теоретизувань не любив, був зосереджений на справі.

— Далі мусимо дістатися утилізаційного пункту. Тільки нас шукають, треба замаскуватися. Давай так, Мовчуне, приведи сюди санітарів. Скажи, що товариша петлюрівці поранили, треба допомогти.

Мовчун вийшов. Невдовзі повернувся з двома бійцями, що тягли ноші. Мовчун скрутив голову одному, Бухгалтер — другому.

— Ось так, набираємо очки! — сказав я і забрав зі столу пачку цигарок. Може, знадобляться. — Дивіться, де утилізаційний пункт. Якщо побачите, що трупи несуть, ідіть слідом.

Я влігся на ноші, туди ж хлопці склали вибухівку, прикрили шинеллю з головою, наче труп. Пішли коридором. Часто траплялися патрулі. Казали, що одну дівку з петлюрівців вдалося вбити, а її поплічники десь сховалися. Невдовзі знайшли пункт. Він був у невеличкій кімнаті, третину якої займав металевий приймальник. Тіла скидали туди. Я підхопився, і ми порубали товаришів, руки яких були зайняті ношами.

— Тепер так. Зброю й вибухівку сховати під одягом. Удавати, що ми мертві, ні на що не реагувати. Коли скажу «Пора!» — підхопитися й зістрибнути з конвеєра, приготувати вибухівку. Вперед! — сказав і почув кроки за дверима.

Стрибнув у приймальник першим, за мною хлопці, й покотилися ми металевими жолобами. Хвилину несло, потім випали в якомусь світлому приміщенні. Там підхопили нас якісь люди, що розмовляли російською. Уклали рівненько на транспортер, і понесло нас кудись. Дихання зачаїв, очі заплющив. Порахував до двадцяти, потім трохи примружився. Побачив, що піднімає нас потроху до великої пащі, прикрашеної серпом, молотом і зіркою. Це був «головосік». Він харчувався тілами жертв. Коли вже були зовсім поруч, сказав «Пора!». Хлопці підхопилися. Бухгалтер трохи незграбно — може, тому, що протез на нозі. Ледь не гепнувся в пащу, але я його витягнув. Зістрибнули з конвеєра. Склали вибухівку в один мішок, я підпалив запали одразу кількох шашок, почекав трохи, кинув.

— За мною! — скочив на конвеєр і побіг. Бігти важко, бо конвеєр уже в протилежний бік крутився й доводилося перестрибувати трупи. Як я й казав, багацько дівчат, усі як одна красуні, у вишиванках, і всі закатовані. Раз послизнувся на калюжі крові, ледь не беркицьнувся, але дивом устояв. Позаду пролунав вибух. Потужний такий, добрячий, вибухівки кілограми чотири, ще й гранати. Тривога зчинилася, конвеєр зупинився, персонал побіг до обладнання. Ми — нагору металевими жолобами. Вниз було їхати легко, а вгору дертися важко. Неквапливо лізли, зупинилися відпочити.

— Що ми висадили у повітря? — спитав Бухгалтер.

— «Головосіка».

— Це що таке?

— Кремлядське чудовисько, яке переробляло людей на енергію для режиму. Про нього ще Тичина писав.

— Це отой комуняцький поет?

— Ну то його потім за яйця прихопили, а на початку він ліричні речі писав, дуже красиві й тривожні, як і той час.

— І що про «головосіка»?

— То не березовий, бузковий

Солодкий сік

По всій землі, по всій землі

Пройшов Головосік, —

пошепки продекламував я. — Потім цей вірш заборонили й ніколи не перевидавали, щоб ніхто не знав про «головосіка».

— Але для чого він, цей «головосік», потрібен?

— Молодому кремлядському режиму потрібна була енергія, щоб заволодіти масами. Створили «головосіка», який енергію виробляв, але винятково з тіл закатованих. Саме щоб забезпечити чудовисько сировиною, розпочали терор — усі розстріли та знищення без суду і слідства. Потім «головосіка» на деякий час змінила пропаганда, яка гарантувала контроль меншими силами. Під час Великого Терору «головосік» знову працював на повну, щоб забезпечити індустріалізацію. А потім його зняли з використання. Він довго стояв без діла, тепер його почали відновлювати за допомогою цієї гри. Я б не хотів, щоб «головосік» знову почав працювати. Ми його знищили. Завдали удару, якого кремлядь не чекала, бо не здогадувалася, що я знав про «головосіка». Ніхто не здогадувався. — Я посміхнувся. — Полізли далі.

Ми дерлися з півгодини, ледь вилізли до пункту утилізації, вийшли з нього. Можна було одразу піти до виходу, але я здогадувався, що там можуть чекати. Завернули в кабінет, де приховали зброю. Узяли по «льюїсу» і багато дисків із набоями.

— Владюшо, може, тобі треба обробити рани на обличчі? — спитав Бухгалтер.

— Не зараз. Треба втекти звідси, — сказав я. — Стріляймо вдвох. Третій прикриває тил і перезаряджає. Вперед!

Пройшли зовсім трохи, коли нас перестрів патруль. Я скосив його довгою чергою. Ми побігли до виходу. Попереду були нові патрулі. Коли я вистріляв половину диска, до мене доєднався Бухгалтер, коли я вистріляв увесь, мене змінив Мовчун. Я поставив новий диск і змінив Бухгалтера. Так ми

1 ... 37 38 39 ... 123
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Третій фронт», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Третій фронт"