Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Dolce Vita, або Кінець гламуру 📚 - Українською

Читати книгу - "Dolce Vita, або Кінець гламуру"

422
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Dolce Vita, або Кінець гламуру" автора Ніка Нікалео. Жанр книги: 💛 Любовні романи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 38 39 40 ... 42
Перейти на сторінку:
за матеріальним вичавила із нас самих нас, замінивши якимись брязкальцями, оргтехнікою, вертушками і так далі.

«Сокирою в чоло! Як вона мене?!» Мені болісно стисло у грудях. Я була шокована її узагальненням. Але ж і у мене були аргументи.

— Лянко, ти не знаєш, що таке скрута. Коли немає ані копійки у кишені, коли ти мерзнеш від недоїдання. Тому і починаєш думати, як вийти з цього стану і більше ніколи до цього не повернутися. Шукаєш найпростіші шляхи до виходу.

Пауза. Вона справді не переживала такого. Студентський гуртожиток для неї існував лише в кіно.

— Знаєш, чому я не захотіла залишитися в Канаді? — несподівано запитала Рокса. — Там, за океаном, я не відчувала своєї душі. Усі розмови навколишніх зводилися до однієї теми: доляр і хто скільки заробляє. Кожного, хто кудись приходить вперше, оцінювали лише за розміром його гаманця. Гидко! Розумієш?

— А хіба у нас інакше? Те ж саме! — безапеляційно.

— Ні! Я так не думаю. Тут шануються сімейні традиції, а не культивується масове збайдужіння до батьків, дітей.

— Це поки що. А з часом…

— Ні, не так! Наша культура має надзвичайно глибоке коріння. І навіть якщо нас зрубати до пенька, ми все одно відродимося, — переконана у своїй правоті, сказала Лянка. — Матерія вторинна. Тому не можна бездумно іти на повідку у своїх емоцій і бажань. Треба прислухатися до свого внутрішнього «я», звернути нарешті увагу на свою духовність, усвідомити відповідальність перед тими, хто поруч, а це несумісне з приземленими, власницькими інстинктами. Найголовніше за сім’ю у житті може бути тільки сім’я! А над нею лише Господь.

— Не знаю, мені здається, що інститут сім’ї уже давно себе вичерпав. Скоро він зникне як анахронізм, — вивергала я ідеї, до яких додумалася в останні безсонні ночі.

— Цікаво. А що ж тоді буде? — запитала зі скепсисом.

— Якісь соціальні установи, де будуть виховувати дітей відповідно до їх здібностей, а не так, як би хотілося їх батькам. А батьки будуть мати можливість займатися кожен собою. Робити щось корисне.

— Хм, — усміхнулася Рокса.

«Мабуть, подумала, що корисного зробила у житті я, — заворушилося моє сумління. — А й справді, що я зробила?!»

— Раніше я чомусь не замислювалася над таким, а тепер… Мені здається, що то було якесь безумство.

— «У кожному божевіллі є дрібка здорового глузду», — писав Ніцше, — підсумувала Лянка. — Хапайся за неї. Піди до церкви, помолися, покайся, якщо зможеш зробити це щиро, і стане легше. Це я тобі точно кажу. Вибач усім, хто, на твою думку, тебе образив. Відпусти свої ревнощі і гнів.

— Ти мені теж пробачила за Аліску? — питаю зі справжньою провиною у серці.

— Любо, неможливо купити те, що не продається, — відповіла лише за якусь мить, усміхаючись. — Я майже одразу перестала на вас ображатися. Тебе знала, а Аліса… Люди з часом змінюються, і за стільки років й поготів. Але чи то життя на Заході, чи то просто життя трансформує свідомість людини. Якщо ти вважаєш, що кохання і дружбу можна купити за гроші, то купуй! Матимеш відповідь згодом. А я іду до храму, коли мені дуже тяжко. У церкві панує піднесена атмосфера, світла, тиха, доброзичлива. І це дуже допомагає: дає заспокоєння. Умиротворяє душу.

— А я вже й не пам’ятаю, як це робиться. Сто років до храму не заглядала. Що мені там робити…

— Піди-піди, не пожалкуєш, — вагомо додала. — Бачу — з подругами число п’ятнадцять якесь магічне. Аліска — мені, а Дарка — тобі. Ось класичний варіант: за добро — добром, а за зло — у стократ.

Я пила воду, що приніс офіціант, і думала, чому вважала Роксу химерною. Тому що вона єдина серед моїх знайомих і друзів ніколи не ставила гроші за самоціль? Так. Тому що тільки вона одна не захотіла жити із забезпеченими батьками за кордоном? Так. Тому що Лянка завжди цінувала у людях їх особисті якості, а не зовнішній антураж? Так. І ще багато-багато інших «так». «Але ж у неї є практично все! Тому вона і може дозволити собі захоплюватися нематеріальними благами. Хоча, з іншого боку, таких, у кого є все, — маса, але від того вони не стають кращими».

Сонце червоніло за заході, зафарбовуючи усе довкола. Вечоріло…

— Гірка-я, гірка-я, гірка-я вода…

Ми оглянулися. Позаду нас, на великій терасі «В альтанці» справляла ювілей якась літня сімейна пара у тісному колі друзів, своїх дітей і маленьких онуків. Тихо, спокійно, дуже по-домашньому: без гучної музики і пишно оздобленого приміщення. Над столом висіла викладена з кольорових кульок цифра СОРОК! Стереосистема крутила вальс, і Він з трепетом підтримував Її у танці. Вона тепло посміхалася, дивлячись Йому просто у вічі. На ній — елегантний білий костюм. Ніякого блиску діамантів, золота… Тільки шлюбні каблучки і пронизана любов’ю атмосфера між ними.

Щось таки я не помітила у своєму житті, повз щось проскочила…

Совість

Думки точили мозок, наче шашіль деревину. Мені здавалося, що я навіть чую хруст. Тріщали і розліталися на дрібні невидимі оку друзки переконання і цинічне ставлення до життя. Чи потрібні людині такі глибинні потрясіння, аби здійснити переоцінку цінностей? Не знаю. Але мені, схоже, потрібні. Саме такий одномоментний вибух у всіх напрямах примусив задуматися і розблокувати запроторену у золоту клітку душу… Мене збили з курсу, наче воєнний літак ракетою. І тепер я падала, залишаючи по собі довгий чорний слід на небі свого життя.

При в’їзді у Конопницю побачила Василя. Поруч з ним у машині сидів Орестик. Він учора повернувся із Галича.

— Хлопці, ви куди зібралися, мене не попередивши? — запитую крізь опущене скло.

— Мамо, мамо, тато сьогодні показував мені, якою шаблею користувалися запорізькі козаки! — із захопленням повідомляє син. — Вона така здоровенна!

— Ми були у музей зброї, люба. Мусив його переконати, що треба займатися спортом. Інакше як?! Що за воїн — захисник матерів і дітей з нього? — жартома і підморгуючи мені, запитує чоловік.

Пригадую той півтораметровий, важезний, та просто непідйомний, як на сучасного дженджика, меч.

— Ну, добре-добре! А зараз, на ніч, де вас несе, хлопці?

— А он там, у напрямку Городка, бачиш, яка чудасія над небокраєм висить?! — чоловік показує мені рукою в небо. — Одинадцять якихось незрозуміло яскравих точок!

— Мамо,

1 ... 38 39 40 ... 42
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Dolce Vita, або Кінець гламуру», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Dolce Vita, або Кінець гламуру"