Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Лицарі Дикого Поля. Том 2 📚 - Українською

Читати книгу - "Лицарі Дикого Поля. Том 2"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лицарі Дикого Поля. Том 2" автора Ярослава Дегтяренка. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 39 40 41 ... 153
Перейти на сторінку:
те, що це все треба тримати в таємниці. Ви й самі це чудово розумієте, — сказав він, дивлячись на двох молодих козаків. — Знову прибув гонець із листом від пана Киселя, тож завтра буде загальна Рада, де й зачитаємо листа й де вирішуватимуться інші, не менш важливі питання. Ви теж мусите бути. Подивимося, чим порадує нас пан воєвода. Але боюся, що нічого доброго він нам не напише. Як завжди, красномовно переконуватиме в тому, які ми всі тут негідники, і вимагатиме від нас покори. Ми потрапляємо в дуже скрутне становище. Сейм уже оголосив збір посполитого рушення, і я не сумніваюся в тому, що воно почало потихеньку збиратися. Нам треба буде йому протистояти. Я не схильний недооцінювати шляхту — гординя і чванство не завжди позбавляють їх можливості пристойно битися. Однак ми теж здатні дати їм гідну відсіч. Але якщо московити вдарять нас у спину, то настане крах усьому, чого ми досягли. Саме цього й домагаються поляки та, найімовірніше, проситимуть у нас подовження перемир’я, наполягатимуть на переговорах, адже цар досі вагається й не дає сейму однозначної відповіді. Утім, московські війська вже збираються біля кордонів. І нині ми теж мусимо виграти час, аби переконати царя в тому, що ми... — тут Богдан перервався, бо до кімнати безцеремонно ввійшла Гелена.

Щойно двоє друзів з’явилися в Чигирині, як одразу дізналися про те, що Хмельницький одружився з Геленою. Це весілля викликало обурення передусім у родині самого Хмельницького. Зважаючи на солідну різницю у віці й те, що Гелена виховувалася в будинку гетьмана пліч-о-пліч із його доньками, що вона досі була дружиною його недруга Чаплинського, оскільки той був живим і здоровим, усі були невимовно обурені та незадоволені цим шлюбом.

— А, Красунчику! Пане Марку! — милостиво всміхнулася Гелена двом сотникам, які, як за командою, низько й шанобливо вклонилися новоспеченій гетьманші. — Рада бачити вас у доброму здоров’ї!

— Для нас найбільша радість знову бачити тебе, пані. Дозволь нам щиро привітати тебе з весіллям і прийми від нас побажання тобі та твоєму чоловікові довгих років і щасливого подружнього життя! — відразу за двох увічливо, але стримано вимовив Тимофій належні до цієї нагоди слова та побажання.

Пані Хмельницька лагідно йому всміхнулася, адже не могла не помітити щирості двох молодих козаків, а це порадувало бідну Гелену, яка в душі страждала від загального осуду. Хмельницький же із властивою йому проникливістю теж подивився на двох друзів, утім, не помітив нещирості, що не могло не порадувати молодого. Та і звернулися з привітанням до його дружини, а зовсім не до нього самого, що свідчило про те, що хлопці сприймають Гелену як дружину гетьмана й тому ставляться до неї з пошаною, а не лестять самому Богданові. Насправді Хмельницькому було дуже важко — нелегка ноша гетьманства обтяжилася ще й загальним засудженням його особистого життя. Щоправда, Маркові й Тимофієві було цілком байдуже, з ким одружився гетьман, — їх це ніяк не стосувалося, тому не викликало ані осуду, ані обурення, ані радості.

— Дуже шкода, що ви не встигли на наше весілля. Ну що ж, зате ви, соколики мої, зробили велику справу, — сказав Хмельницький, не збираючись посвячувати дружину в усі ці подробиці політики й дипломатії. — Де ви зупинилися? Ніде? Ну, тоді оселитеся в козака Завади. У нього тепер і Влад живе, тож вам там буде весело. Ідіть!

Хлопці вклонилися спочатку Гелені, а потім гетьману. І зробили це без жодної поганої думки — Тимофій із дитинства був привчений ставитися до жінок із повагою та пошаною і практично ніколи не зраджував цій звичці, тому й поклонився Гелені першій, а Марко машинально вклонився за ним слідом. Зате пані Хмельницька це знову відзначила й не могла не зрадіти.

— З усіх твоїх наближених ці двоє — найбільш достойні та віддані! — сказала вона чоловікові, щойно молоді козаки вийшли. — Вони набагато кращі за всіх тих блюдолизів, що оточили тебе, ледь ти домігся успіху.

— Вони були зі мною від самого початку, коли мене всі переслідували й цькували, — усміхнувся Хмельницький. — І мають лише одну ваду — обидва дуже молоді, тому занадто незалежні та гарячі, часто діють за велінням серця й зовсім позбавлені честолюбства. Із них ніколи не вийде правильних підлабузників, таких, що діють тільки задля своєї користі. Але, напевно, лише завдяки цьому я й можу на них покладатися.

— Отже, роби так, аби ці двоє козаків завжди були до тебе якомога ближче! Мені так буде набагато спокійніше, я менше тривожитимуся за тебе і твоє життя, мій коханий гетьмане! — сказала Гелена, поклавши свою білу ручку на плече чоловіка.

Для неї було щастям, що Богдан, відкинувши мораль і людське засудження, не зробив її своєю коханкою, а поєднався з нею законним шлюбом. Ну, майже законним. Гелена щиро кохала Хмельницького й тому, уже один раз переживши з ним розлуку, їй було нестерпно страшно знову втратити Богдана. Її дратувала велика кількість підлабузників поряд із її чоловіком, і вона побоювалася, що вони можуть зрадити його заради власної користі.

— Як накажеш, пані гетьманша! — усміхнувся їй Хмельницький.

Він розумів, що багато ховалося за цими словами Гелени — і добродушність, що причаїлася в глибині її душі, і марнославство, і бажання впливати на чоловіка. А як відомо, часто доля простих людей залежить від прихильності до них коханих їхніх правителів. Богдан, звичайно, розгадав бажання своєї дружини вплинути на нього, але в цьому разі відмовити їй або осадити не посмів, оскільки тут їхні бажання збігалися.

Однак із жалем бачив Хмельницький і те, що має рацію його молода дружина — певна частина козацької старшини шукає власну вигоду, і йому треба зважати на них, оскільки його можуть і прибрати зі свого шляху честолюбні полковники. Ось і тепер, дві гучні перемоги дали підставу багатьом із них уважати, що слід укласти перемир’я з поляками, оскільки тепер неодмінно підуть зміни на краще у становищі насамперед самої козацької старшини. Але не це було метою Хмельницького — він не заради цього починав боротьбу. «Я писав у своєму універсалі: «Всю Україну в ляхів відберу!» — і просто зобов’язаний відібрати,

1 ... 39 40 41 ... 153
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лицарі Дикого Поля. Том 2», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лицарі Дикого Поля. Том 2"