Читати книгу - "Вулик"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вулик" автора Каміло Хосе Села. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 39 40 41 ... 102
Перейти на сторінку:
class="book">— Ваша правда. Але, зрештою, тепер усе налагодиться.

— Дай-то, Боже!


Лаурита й Пабло зазвичай п’ють каву в розкішному барі на Гран Віа, куди людина з вулиці навряд чи поткнеться. Щоб підійти до столиків — їх лише з півдюжини, і на всіх скатертина та вазочка з квітами посередині,— треба пройти повз шинквас, біля якого майже порожньо: хіба що одна-дві сеньйорити попивають коньяк і кілька зовсім юних шаленців грають у кості на поцуплені з дому гроші.

— Привіт, Пабло, ти вже не озиваєшся ні до кого. Звісно, закохався...

— Привіт, Маріє Тересо. А де Альфонсо?

— Вдома, любий, останнім часом він дуже змінився.

Лаурита закопилює губки; коли вони вмощуються на диванчику, не бере Пабло за руку, як звичайно. Пабло в душі відчуває деяку полегкість.

— Слухай, хто ця дівчина?

— Моя приятелька.

Лауриті робиться сумно, й вона з прикрістю питає:

— Така ж, як оце я зараз?

— Ні, дівчинко.

— Але ж ти сказав «приятелька»!

— Гаразд, знайома.

— Авжеж, знайома... Слухай, Пабло...

Очі в Лаурити раптом наповнюються слізьми.

— Що?

— Я дуже засмучена.

— Через що?

— Через цю жінку.

— Слухай, дівчинко, замовкни і не мели дурниць!

Лаурита зітхає.

— Зрозуміло, і ти ще мене картаєш.

— Ні, дівчинко, я тебе не картаю. Тільки не мороч мені голови.

— От бачиш?

— Що я маю бачити?

— Ти мене картаєш!

— Ні, дівчинко, я тебе не картаю. Просто мені неприємні ці сцени ревнощів — і тут нічого не вдієш! Завжди те саме.

— З усіма твоїми дівчатами?

— Ні, Лаурито, одні більш ревниві, інші менш.

— А я?

— Ти ревнивіша за будь-кого.

— Зрозуміло! Бо ти мене не любиш! Ревнують тільки тоді, коли кохають палко, пристрасно, як я тебе.

Пабло дивиться на Лауриту, мов на рідкісну комаху. Лаурита лагіднішає:

— Слухай, Пабліто.

— Не називай мене Пабліто. Чого тобі?

— Ох, любий, який ти колючий!

— Нехай так, але не повторюй весь час одне й те саме, зміни платівку; мені це вже стільки людей казали.

Лаурита посміхається.

— А мене не засмучує те, що ти колючий. Ти мені подобаєшся таким, який ти є. Але я трохи ревную! Слухай, Пабло, якщо ти колись розлюбиш мене, ти мені про це скажеш?

— Так.

— Та хто вам повірить?! Усі ви дурисвіти.

Поки вони п’ють каву, Пабло Алонсо починає розуміти, що йому з Лауритою нудно. Вона дуже симпатична, приваблива, ніжна, навіть вірна, але надто одноманітна.


У кав’ярні доньї Роси, як у решті кав’ярень, публіка, що збирається ввечері, зовсім не така, як та, що сидить тут удень. Усі вони — постійні відвідувачі, всі сидять на тих самих диванчиках, п’ють із тих самих філіжанок, вживають ту саму питну соду, платять тими самими песетами, терплять ті самі грубощі господині, а проте — хтозна чому — люди, що приходять сюди о третій годині дня, зовсім не такі, як ті, що з’являються о пів на восьму вечора; єдине, що, можливо, їх об’єднує — це прихована в глибині душі думка, ніби насправді саме вони і є старою гвардією кав’ярні. Одні одних — денні відвідувачі вечірніх, а вечірні денних — вони вважають самозванцями, яких можна хіба що терпіти, але думати про них не варто. Ще б пак! Ці дві групи відвідувачів — узятих поодинці чи як цілісність — несумісні, й коли хтось із денних відвідувачів випадково затримається за кавою, вечірні дивляться на нього тими ж лихими очима, якими денні відвідувачі дивляться на вечірніх, якщо ті приходять раніше належного часу. У добре організованій кав’ярні, подібній до Платанової Республіки, мала би бути перерва — щонайменше на чверть години,— щоб денні й вечірні відвідувачі не зустрічалися навіть біля вхідних дверей.

У кав’ярні доньї Роси по обіді залишається єдина, крім господині й персоналу, знайома нам людина — це сеньйора Ельвіра, котра насправді зробилася тут чимось на кшталт меблів.

— Як справи, Ельвірито? Добре спали?

1 ... 39 40 41 ... 102
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вулик», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вулик"