Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Лицарі Дикого Поля. Том 2 📚 - Українською

Читати книгу - "Лицарі Дикого Поля. Том 2"

364
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Лицарі Дикого Поля. Том 2" автора Ярослава Дегтяренка. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 41 42 43 ... 153
Перейти на сторінку:
манірно промовив Влад, чим знову викликав регіт своїх приятелів.

Чигиринська корчма, звичайно, не витримувала жодного порівняння з корчмою єврея Айзіка, однак була популярною. Присутні в Чигирині козаки потихеньку пропивали свої воєнні трофеї, і жадібний корчмар злегка засмутився, коли троє молодих козаків заплатили за глечик меду грошима, а не речами, що в десять разів перевищували вартість самого хмільного напою.

Відвідувачі в корчмі були розбурхані завтрашньою Радою й шумно її обговорювали — усім було цікаво, що ж там запропонують ляхи. Тимофій із Марком приблизно здогадувалися, що можуть запропонувати, оскільки були трохи обізнані про справжній стан справ. Але серед шуму й п’яного гомону Тимофій уловив ще одне — люди обговорювали, що у Брацлавщині та Поділлі хлопи палять маєтки шляхти, а шляхта щосили намагається придушити повстання, жорстоко розправляючись із хлопами. Тимофій спохмурнів, чуючи ці уривки п’яних розмов.

— Слухай, Владе, а ти часом не знаєш, що коїться в Поділлі та Брац­лавщині? Про що це люди говорять?

Влад здивовано подивився на нього, а потім пригадав, що Красунчик тільки-тільки приїхав до Чигирина, і цілком імовірно, що він не чув про останні події.

— Та розповідають, що хлопці Ганжі та Гоголя[40] вже взяли Нестервар. А Кривоніс ще з початку літа пішов спочатку на Переяслав, а потім у володіння Вишневецького — ясновельможний князь відразу після Корсуня такі жорстокості творив у своїх землях, переслідуючи людей, що полковник не стерпів та вирішив неодмінно його покарати, і Хмель йому в цьому не перешкоджав. Вишневецький утік зі своїх Лубен, але нещодавно з’явився на Брацлавщині. Кажуть, що де пройде князь, то після нього одні шибениці та палі стоять. А в середині червня він учинив страшну різанину й тортури людям у Погребищі, а потім у Немирові. І ось усіма цими його звірствами народ так обурений, що почав випалювати своїх панів, наче торішню траву ранньої весни. Нікому немає пощади, — відповів Влад, із тривогою дивлячись на Тимофія, який із кожним його словом ставав похмурішим. — Кривоніс наступає на п’яти Вишневецькому і, б’юся об заклад, неодмінно наздожене його. Та що з тобою, Тимофію? На тобі ж лиця немає!

— Там, у Поділлі, у Барському старостві, мій дім, де живе моя наречена і брат. І ось тепер навіть боюся подумати, що в моїх Волховицях теж повстали селяни, — глухим голосом відповів Тимофій.

— Не турбуйся про те! Пан Матвій не такий чоловік, аби здатися на милість власних селян, — сказав Марко, хоча в душі не був так у цьому впевнений.

— Матвій, звичайно, не здасться, але ж проти сили він не зможе протиставити таку саму силу. Треба написати йому, щоби виїхав із Вол­ховиць, — відповів Тимофій. — Ой, як шкода, що я вже відправив Яна!

— Та навіщо писати? — вигукнув Влад. — Краще їдь туди сам!

— Не забувай, що завтра Рада, і я там зобов’язаний бути — я ж тепер сотник, — спересердя на свою посаду відповів Тимофій, бо почав розуміти, що тепер має й відповідальність і зобов’язання, і більше не може робити те, що заманеться, як було раніше.

— Та можна подумати, що твоя думка буде вирішальною! Половини війська немає, і що? Без них і без тебе тут вода не освятиться?! — сказав Влад. — Сходи до Хмеля і скажи йому, що тобі треба поїхати, і все! Що він, не людина, чи що?! Він тебе зрозуміє!

Похмурий Тимофій сидів за столом, роздумуючи про те, що він дійсно мусить їхати додому. Думка про те, що Волховиці вже можуть бути спалені його ж селянами, а сім’я — вбита, жахала, і хлопець посилено гнав її від себе.

— Тобі гетьман не відмовить! — сказав Марко. — А я поїду з тобою.

— Так, і я поїду! — сказав Влад. — Я теж не залишу тебе!

— Спасибі, брати, — промовив Тимофій. — Завтра поговорю з Хмельницьким. Погано, що сьогодні вже пізно й не можна піти до нього.

Із корчми Тимофій пішов похмуріший від грозової хмари. Не­зрозуміла тривога охопила його душу, він згадав свій кошмар про бурю, і козакові стало ще більш моторошно. «Може, і справді треба було перевезти Орисю до батька? Господи, я стільки місяців її не бачив і страшенно скучив за нею! Як же мені хочеться її побачити та обійняти! Треба було відразу до неї їхати, а не спочатку свататися! Але тоді ми цього московита не зловили б, а це теж важливо! Постійно я зайнятий чужими справами! Бідолашна моя Орисенька! Вона вже зовсім змучилася з туги, Господи, спаси і збережи її!» — думав Тимофій, перевертаючись на запашному сіні, бо спати в будинку було спекотно, і вони втрьох пішли на сінник, де панувала нічна свіжість.

А наступного дня на Раду зібралося стільки народу, що й курці ніде було клюнути. Хмельницький мудро вів свою політику — він у допустимих межах нічого не приховував ані від народу, ані від козаків, та давав усім зрозуміти, що кожен теж має право брати участь у вирішенні важливих питань, і скликання цієї Ради красномовно про це свідчило.

Воєвода Кисіль прислав базиліанського[41] ченця Петронія Ласку з листом. Чернець поводився гідно і стримано, урочисто вручив подарунки від воєводи для Війська Запорізького, на які Хмельницький подивився байдуже та холодно за них подякував — можна подумати, що все це цінне манаття може задобрити його або старшину! Так, замілко пан Кисіль судить про козаків!

Лист Киселя зачитали вголос, але був він такий велемовний, квітчастий і слізно-зворушливий, що втомив навіть недалеких і змусив протверезіти

1 ... 41 42 43 ... 153
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лицарі Дикого Поля. Том 2», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лицарі Дикого Поля. Том 2"