Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Ворог, або Гнів Божий 📚 - Українською

Читати книгу - "Ворог, або Гнів Божий"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ворог, або Гнів Божий" автора Сергій Русланович Постоловський. Жанр книги: 💙 Бойовики / 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 43 44 45 ... 96
Перейти на сторінку:
собі у гамаку, якого в нього ніколи не було.

Сальвадоро де Хампія розплющив очі, підвівся з ліжка і вийшов на балкон. Він кинув погляд на морські простори, і в нього захопило подих.

– Саме те, що я і мав на увазі, – сказав він задоволено і повернувся до кімнати.

Гарні люди були ті де Хампія. Шкода, правда, що нікого з них він не знав.

* * *

Вона вийшла до сніданку о десятій ранку. Жінка обрала стіл на відкритій терасі, що звисала над безмежним, чистим морем. Вона сіла спиною до людей і обличчям до моря. Ірина дихала солоним повітрям, і життя наповнювало її своєю приголомшливою силою. Йогурт, полуниці і два келиха просекко – таким був її сніданок. Вона не зважала на алкоголь від самого рання, адже «Розкіш диявола» натякала їй виключно про насолоду, якої їй так не вистачало там – у бездушній і злій Москві.

Закінчивши снідати, вона зайшла до своїх апартаментів, одягла новий купальник, пов’язала парео, зібрала до сумки креми, журнали, айпад, кинула недочитаний роман Айн Ренд і попрямувала до моря, аби віддатися насолоді відпочинку, де немає знайомих, колег, політиків і чиновників, а є лишень Італія, вона і час, який їй дарувала доля.

Пляж був невеликим, схований від чужих очей деревами й кущами, за якими стояв високий паркан. Вона обрала усамітнений лежак на одному зі скелястих виступів і пішла до моря, аби насолодитися солоністю його вод.

Ірина плавала хвилин з двадцять, а коли повернулася, намастила себе кремом і довго лежала, засмагаючи на сонці й абстрагуючись від усього, що було її життям впродовж останніх років. Вона не бажала думати ні про що, що могло б її засмутити, бо знала, що має тільки три тижні, 21 день, за якими життя знову повернеться на звичне для нього коло. Вона не хотіла повертатися до того пекла, але іншого виходу в неї просто не було.

До обіду вона ще два рази плавала, читала, пила шампанське й палила сигарети, а коли настав час обідати, пішла на терасу, де для кожного з відпочивальників приготували окремий столик з тим замовленням, яке кожен з них бажав.

Вона сиділа у затінку, смакувала чудовою середземноморською рибою, що ще з ранку плавала у морських водах, пила соки й не думала ні про що. Їй подобався перший день її відпочинку, і вона була ладна повторювати його знову й знову.

По обіді вона спала в апартаментах, потім знову була на морі, а на вечір, вбравшись у вишукану сукню від Сен-Лорана, граційно крокувала до ресторану.

Вино було холодним і легким. Грала музика, люди вечеряли, лунали розмови й сміх. Ірина почала ловити на собі хтиві погляди жонатих чоловіків, цих мільйонерів своїх сімей, які за першої ж нагоди були ладні стрибнути під чужу спідницю, зраджувати дружин, що набридлим ярмом висіли на їхніх шиях. Жінка помітила трьох самотніх чоловіків, які мовчки ковтали їжу, пили хто віскі, хто вино, а третій, взагалі, воду, і не поспішали залицятися до неї.

«Досвідчені», – посміхнулася вона собі, розуміючи, що ті три шуліки мають бажання посперечатися за неї, проте вичікують, хто ж першим запросить її на танок.

– Дозвольте вас запросити? – раптом почула вона голос за своєї спиною. Незнайомець питався англійською.

– А якщо не дозволю? – не повертаючись, запитала вона, розуміючи, що голос той знайомий їй і чула вона його вже не раз.

«Принцип. Ванька Принцип! Той малий, котрого я знаю з десяти років. Він за мною почав бігати, коли мені було 17, а йому 12. Ваня Принцип…»

Він схилився до неї та в самісіньке її вушко прошепотів українською:

– Тоді мені доведеться тобі нагадати, хто завжди був твоїм найкращим партнером у танці.

Ірина різко повернула голову. Вона не бажала вірити ані тим словам, ані тому, що бачила перед собою.

– Дозвольте відрекомендуватися, паняночко, – сказав чоловік. – Сальвадоро де Хампія.

Він говорив голосно, аби усі почули його ім’я.

Вона мовчала, і тут заграло танго. Те, ні з чим не зрівняне, яке не можливо сплутати, адже його грав тільки Ґардель, усі інші лишень імітували старого Карлоса, який ніколи й не був старим, бо залишив цей світ у неповні сорок років.

Він узяв її руку, вона підвелася, і вони злилися у буремній насолоді аргентинського танку, що дарував пристрасть і затьмарював розум.

– Чому ти тут? – питала вона.

– Аби танцювати з тобою, – відповідав він.

– Не бреши мені, бо ти не власник школи танців.

– Але роблю це не гірше за професійного танцюриста, – казав він, жбурляючи її у простір, а потім знову повертаючи до себе.

– Що тобі треба від мене?

– Виключно танок.

– Не бреши!

– Не псуй насолоди.

– Йди ти під три чорти, Принципу!

– Тільки з тобою, Ясинська.

– Я ж старша за тебе.

– Не на стільки, аби у нас нічого не вийшло.

– Я вдова.

– А я затятий холостяк.

– Ти дурень, шпигун і диверсант.

– Я теж радий тебе бачити, клята пропагандистка.

– Чого ти хочеш, Іване?

– Сьогодні – тільки тебе. Я втік заради тебе.

– Не вірю.

– Мені байдуже.

Вона притиснулася до нього, зловила його погляд своїми бездонними очима й мовила:

– Мені теж.

Так вони і стояли, притиснувшись одне до одного, коли скінчилася музика. Вони не чули оплесків зали, адже ще перебували у полоні танго та їхньої давньої дружби, де третій завжди мав піти геть. Тим третім і був Іван Принцип.

Він подякував їй, провів до столику, а сам пішов до бару, де насолоджувався белліні, спостерігаючи, як двоє чоловіків з різних кутків зали йшли до неї. Принцип не зважав на їхні наміри, адже знав напевно, що вона вщент розіб’є усілякі надії самців, бо в житті кохала лишень двох – свого покійного чоловіка-італійця і його вбитого друга Андрія Хворостенка. Ірина була цікавою й вродливою, небезпечною й недосяжною для багатьох. Але не для нього, бо занадто давно він знав її, аби сьогодні втратити знов.

Згодом він запросив її знову, а потім ще раз, і вони танцювали мовчки. В той вечір слова були вже зайві, а своїм мовчанням вони могли сказати набагато більше, ніж пустим базіканням.

Він проводжав її до апартаментів і вони довго стояли на терасі, слухаючи, як хвилі розбиваються об скелястий берег Італії.

– Наче наші надії, Іване, – сказала вона.

– Все ще попереду.

– Може зайдеш? – запропонувала Ірина.

– Можливо. Але не сьогодні, – відповів він, поцілував її у щічку й пішов у

1 ... 43 44 45 ... 96
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ворог, або Гнів Божий», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ворог, або Гнів Божий"