Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Потайна кімната, Йорн Лієр Хорст 📚 - Українською

Читати книгу - "Потайна кімната, Йорн Лієр Хорст"

8 953
0
12.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Потайна кімната" автора Йорн Лієр Хорст. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 43 44 45 ... 72
Перейти на сторінку:
бувало, але батько казав про чоловіка, який виходив з подвір’я, і це змусило насторожитися.

Ліне обійшла кухню і вітальню. Амалія чимчикувала за нею.

— Не йди, чекай тут, — знову сказала вона малій.

Ліне перевірила спальні й підвал, аби впевнитися, що нікого немає. Потім повернулася в коридор, замкнула вхідні двері, взяла Амалію на стегно й ще раз рушила кімнатами, щоб уважніше приглянутися, чи нічого не зникло. Нічого підозрілого їй не впало в око. Ноутбук лежав на кухонному столі, там, де вона його залишила. Торбинка висіла на спинці стільця. Гаманець на місці. Та все ж вона не могла позбутися відчуття, що вдома хтось побував.

Вікна в спальнях стояли прочинені на провітрювальну шпарку. Вікна старі, їх можна було відчинити ззовні, запхавши скіпку чи гіллячку й скинувши гачок.

Ліне ввійшла до своєї спальні. Вікно тут виходило в садок на задвір’ї, якого не видно від сусідів. На підвіконні стояла фотографія мами й скляний єдиноріг. Їх начеб ніхто не переставляв, не видно було ніяких відбитків ніг чи інших слідів, які могли б свідчити, що хтось заліз у вікно. Хоча й не факт: хтось міг прибрати за собою, а тоді непомітно вислизнути через парадні двері.

Амалія виверталася, хотіла злізти з рук. Ліне поставила її на підлогу, підійшла до вікна, зачинила його, відганяючи від себе непевні думки.

43

Веґард Скоттемюр виїхав з Колботна в 2004 році і відтоді поміняв ще три адреси проживання. Остання — сучасний котедж на Льоренскоґ, на вуличці, яка закінчувалася глухим кутом. Адріан Стіллер повільно проїхав повз садибу й поставив авто в кінці вулиці. Перш ніж вийти, пробіг очима свідчення Скотемюра, надані в 2003 році. Тоді багато хто помітив чоловіка, який був на пробіжці у лісі, вдягнений у блакитно-білий костюм — кольори місцевої спортивної команди. Побачивши у місцевій газеті заклик з’явитися у поліцію всім, хто щось бачив, Веґард Скоттемюр прийшов до відділку. Надвечір у четвер 29 травня 2003 року він трохи відхилився від звичного маршруту, щоб справити малу потребу, і пробіг кілька метрів униз, до занедбаної насосної станції. Нікого й нічого не побачив, та цілком можливо, що його хтось помітив з автомобілів, які проїжджали головним шосе.

Стіллер поклав папери в окрему папку, взяв з собою і попрямував до будиночка. На поштовій скриньці й на дверному дзвінку зазначено лише ім’я.

Усередині почувся зумер, коли він натиснув на дзвінок.

Двері відчинив чоловік у спортивному костюмі. Верх наскрізь промок від поту.

Стіллер показав йому своє посвідчення.

— Я працюю з давніми й нерозкритими справами, — повідомив він. — Хотів би поговорити з вами про Симона Мейєра, який зник поблизу Єршьо в 2003 році.

— Зараз?

— Якщо ви не проти… Це не займе багато часу.

Чоловік на порозі відступив на крок і пропустив Стіллера до помешкання.

— З’явилися якісь нові сліди? — зацікавився Скоттемюр.

— Та ні, це радше рутинна процедура, — пояснив Стіллер. — Ми розмовляємо з усіма, хто давав свідчення, про всяк випадок. Хтозна, можливо, не всю отриману інформацію тоді перевірили. А ще у декого могла помінятися життєва ситуація, і те, в чому людина не посміла зізнатися 2003 року, вона наважиться сказати тепер.

Веґард Скоттемюр жестом запросив Стіллера сісти до столу й, перш ніж сісти самому, набрав у пляшку води.

— Ви мешкаєте самі? — запитав Стіллер, виймаючи з папки старий протокол допиту.

Господар ствердно кивнув.

— Пригадуєте свої тодішні свідчення?

— Приблизно… Я зазвичай бігаю повз з’їзд до насосної станції. Тоді пробіг трохи далі, щоб полюрити.

Стіллер підсунув йому через стіл протокол.

— Хочете переглянути?

Скоттемюр підсунув аркуш до себе, швидко перебіг очима заледве пів сторінки тексту, набраного на друкарській машинці. На допиті Скоттемюр ще розповів, у що був одягнений, яким маршрутом біг і коли повернувся додому. У 2003 році він мешкав у батьківському домі, займав помешкання на цокольному поверсі. Батьки могли б підтвердити його слова.

— Ви особисто знали полісмена, який вас допитував? Арнта Ейканґера?

— Знав, хто це, але не особисто. Усі більше чи менше знали співробітників місцевого поліцейського відділку. Тепер він став політиком!

— Так-так… — усміхнувся Стіллер. — Голосували за нього?

Скоттемюр теж усміхнувся.

— Не та партія, за яку варто голосувати.

— Може, ви ще йому про щось розповіли, але цього немає в протоколі?

Веґард Скоттемюр відпив ковток води з пляшки, похитав головою.

— Та ні, не думаю.

— А може, пізніше вам спало щось на думку, чого ви не згадали на допиті?

— Та про що там було розповідати, — Скоттемюр повернув Стіллерові аркуші протоколу.

Стіллер почувався трохи розгублено. Він був певний, що перед ним — анонімний автор записки і що буде зовсім неважко спонукати його в цьому зізнатися. Довелося поперти навпростець.

— Ви знаєте, хто такий Бернгард Клаусен?

— Звичайно!

— Того дня ви його бачили?

Скоттемюр глянув на протокол допиту.

— Я вже пояснив, що бачив, а чого не бачив, — відповів він.

Стіллер вагався, чи запитувати Веґарда про його сексуальну орієнтацію, однак передумав.

— При перегляді давніх справ ми завжди просимо причетних дати пробу ДНК, — сказав він натомість.

— Та я ніби й не причетний, — заперечив Скоттемюр. Стіллер усміхнувся, виймаючи пробірку з штапелем. — Ви перебували на місці зникнення Симона Мейєра. Тож ми хотіли б мати ваш зразок ДНК. Нові технології дозволяють тепер виявити те, чого не можна було виявити багато років тому, — пояснив він. — Ви ж не проти?

— Не бачу сенсу, — не погоджувався Скоттемюр.

— Ідеться про метод виключення з числа підозрюваних, — наполягав Стіллер, виймаючи штапель з ваткою. — Це дуже швидка процедура. Треба лише зволожити ватку вашою слиною.

Веґард Скоттемюр таки дозволив взяти пробу, виконавши всі інструкції Стіллера.

Адріран Стіллер встав з-за столу.

— Може, хочете щось додати, перш ніж я піду? — запитав він.

Скоттемюр поволі підвівся. Стіллерові здалося, наче він хоче щось запитати чи розказати, однак той лише похитав головою.

44

Перед шостою ранку Амалія причовгала в Лінину спальню і залізла в її ліжко. Ліне прокинулася і вже не змогла заснути знову. Ноутбук лежав поруч від учорашнього вечора. Вона розвернула його до себе, увімкнула і почала перечитувати протоколи допитів Арнта Ейканґера. Свідчення майже не відрізнялися між собою ні за змістом, ані за формою викладу. Допитані чоловіки розповідали про свої пересування і про те, що бачили. Найближче до місця, яке всіх цікавило, перебував бігун на ім’я Веґард Скоттемюр, він спустився за малою потребою на 15–20 метрів нижче насосної станції, і сталося це незадовго до сьомої вечора. Протокол закінчувався наданням інформації, що мешкав він у будинку батьків, займав

1 ... 43 44 45 ... 72
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Потайна кімната, Йорн Лієр Хорст», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Потайна кімната, Йорн Лієр Хорст"