Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Чому я не втомлююся жити 📚 - Українською

Читати книгу - "Чому я не втомлююся жити"

200
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Чому я не втомлююся жити" автора Ярослав Йосипович Мельник. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48 49 ... 68
Перейти на сторінку:
вимогливо — і такий страх перед цією чужою силою пронизав її, що їй захотілося кинутися йому в ноги, просити прощення. Але вона витримала натиск страху, жаху стосовно того, що вона робить, і вже в наступну мить погляд на себе збоку, що його нав’язував її мозку цей маленький мозок, — зник.

— Чому я повинна тебе годувати? Ти повинен любити мене за це, зрозумів? За турботу. А раз я для тебе чужа — живи сам.

Він знову подивився на неї, сповз із зависокого для нього стільця і пішов до дверей.

І їй знову, як тоді, стало радісно: вона не рабиня його, нічия не рабиня. Вона зараз взагалі піде і зачинить його в квартирі. Куди? Куди-небудь в театр, в кіно, як було в молодості, буде йти і сміятися — безтурботна, щаслива, знову юна.

І там вона познайомиться з молодим приємним мужчиною — вона приведе його додому, і це звіреня змушене буде рахуватися з нею, з її долею. Мати свою долю! Свою, незалежну від маленького тирана. І він зрозуміє тоді, що у неї своя доля, і, можливо, злякається: можливо — відчує, що таке були її любов, її рабство. Він почне цінувати її, подивиться на неї іншими очима. Так, так! — потрібен чоловік: інший, поруч, звіреня повинно на власній шкурі відчути, що не воно — центр світу, не воно!

І вона вибігла на сходовий майданчик, її потягнуло до сміттєпроводу, наче магнітом. Тут, як ніде, їй було добре. Вона хотіла боротися з долею, говорити з нею — радість, змішана зі страхом, змусила її припасти до холодної іржавої труби. Ще раз почути цей звук, повернутися в ту мить, коли Торвіга могло не стати і все пішло би по-іншому.

Але будинок мовчав. Вона стояла так кілька хвилин, забувши про те, що хтось її може побачити. І вона почула звук — зовсім інший: з-за дверей її квартири. Жалібні дитячі схлипи.

Бог

У наступну мить вона влетіла в кімнату до Торвіга, відірвала його рученята від ліжка, в яке він вчепився. Обличчя його було заплакане: це просто дитя, безпорадна істота. Вона вже не бачила в ньому ворога, а бачила свою провину, яку вона із захватом пила, свій біль. Але одночасно щось інше повстало в ній — її пам’ять, те, що говорило: як легко він переміг тебе, змусив стояти на колінах.

Не розуміючи, що вона робить, вона пішла на кухню.

— Сиди, — сказала в дверях, — нема чого плакати. Не хочеш любити свою матір — будеш сидіти голодний.

На кухні вона вийняла з холодильника копчену ковбасу, яку тримала для гостей, понюхала, як вона смачно пахне, і почала їсти, давлячись, не з радістю, а зі злістю. Вона ненавиділа себе, і їй хотілося зробити ще якусь гидоту, щоб задихнутись у свідомості власної нікчемності. Може — побити Торвіга, вбити його?

І тут до неї знову прийшов страх: вона зрозуміла, що це можливо. Хто може завадити їй? Чому вона так не робить?

— Я можу зробити все, що завгодно, я божевільна.

Вона впала обличчям у долоні, щоб забутися, не слухати біса. Треба піти до психіатра, ні — до церкви. А може — вбити себе? Спочатку легкість безмежної свободи, а потім раптом — підкошуються коліна і ти хочеш бути чиїмось рабом, хочеш: це рай — сховатися від своєї порожньої свободи, в якому-небудь маленькому обов’язку, забутися, змішатися з пилом цієї землі.

— Я не-ро-зу-мі-ю-се-бе-е!..

Вона замотала головою — і раптом маленька фігурка в дверях промайнула разом з дверним отвором, зникла, зміщена стінами, стелею. Назад! — вона втупила погляд у двері. Дивлячись у підлогу, Торвіг стояв, прихилившись до одвірка.

— Мам, — у його голосі вчувався докір.

Це був її синочок, він хотів їсти, вона мучила його голодом, садистка.

Згораючи від сорому, Домініка дожувала ковбасу і піднялася.

— Дай мені їсти, — сказав Торвіг і підійшов до неї, майже притулився. — Я хочу їсти... Ти сама їсиш, тобі добре.

Його тремтячий від обурення голос бив її сильніше за батога. Усе ще опираючись, вона сказала:

— Так, мені добре — ну і що? — вона раптом взяла палицю ковбаси, яка лежала на кухонному столі, і з силою відкусила великий шматок. — Ось, а ти, негіднику, дивися.

Тоді він заплакав, і — дивно — пекло, яке заволоділо нею, заглушилося раптом дивовижною думкою: адже все це — лише тактика, щоб все-таки зламати мене. Він грає зі мною, як з мишкою — він бачить, відчуває мене наскрізь. І він доб’ється свого, я буду його, буду робити те, що треба. Я вже готова кинутися цілувати його, спокутувати свою безмежну провину. Але якщо він зараз переможе — то він переможе і завтра, він буде перемагати мене завжди: я буду вічно його раба, раба своєї любові до нього. А чому я повинна так любити — і що буде, якщо я не буду любити, якщо хоча б іноді я — буду я, не він. Нехай він це відчуває.

1 ... 47 48 49 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чому я не втомлююся жити», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чому я не втомлююся жити"