Читати книгу - "Кобзар 2000. Hard"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
- Чорт!
Не щастить, так не щастить.
Я потягнув свою бідолашну супутницю далі. Дівчина вже відверто висіла на моїй руці.
- Ну ще трошки, ще трошки… - умовляв я.
Той, хто будував метро, був вельми розумний, бо в центрі міста станції стояли одна за одною майже поруч. І скоро на обрії з’явилася світлова пляма.
- Слава Богу!
Останні метри я вже майже ніс свою супутницю.
- Ну давай, ну давай…
Я вийшов на світло і обережно, щоб знову не трапити на вольти, підняв дівчину та поставив на перон. Вона нерозуміюче оглядалась.
- Приїхали, - сказав я, вистрибуючи нагору, - тут наче нічого не горить.
Ну й вигляд у нас був! Я тихцем озирнувся і подивився у велике люстро, що біля голови поїзда. Сукня дівчини перетворилася на брудну драну ганчірку, та й сам я, хоч нічого і не порвав, все одно потребував добрячого прання. Ну і, звичайно, всі заозирались, коли ми вийшли з закутка і попрямували до ескалаторів - ще б пак, таке видовисько. Ці ідіоти ще не знали, що діється на станції поруч.
- Диви! Диви!
- Ого!
Я підхопив Оксану під руку і швидко потягнув уперед. Щоб не зважати на бевзнів. На ескалаторі всі тислися від нас до поручів. Нічого, нічого, їдьте, півні французькі, я б на вас подивився. Оксана не звертала уваги на реакцію публіки, бо ще не відійшла від подорожі тунелем.
- Де це вони так?
- Панки, чи що?
Мент нагорі теж підозріло зиркав у наш бік. Нема що робить, краще б за пожежниками біг.
- Давай, давай, - ми по-діловому проско-чили до виходу, і вже на вулиці я зупинився, даючи дівчині змогу перепочити й отямитись.
Оксана дивилася навкруги трохи шаленими очима. Ще б пак! Я теж роззирався, міркуючи, що робити далі. З цими пожежами ми врешті-решт віддалилися від моєї “Вольви” ще на зупинку, і в такому вигляді йти туди пішки… Паскуди, зіпсували вечір! Я озирнувся на супутницю. Вона стояла босоніж на асфальті, потрошку приходячи до тями.
- Оксаночко, - сказав я задумливо, - здається, я вам винен туфлі.
Вона посміхнулась у відповідь, не зовсім розуміючи, про що йдеться. Ми знаходились у центрі, біля Універмагу, біля пошти, біля невеличкого майданчика з ятками та крамничками кооператорів.
- За мною! - скомандував я, нітрохи не сумніваючись, що дівчина послухається. І за кілька хвилин ми вже прочиняли двері колишньої пивнички, а тепер крамнички - так, тут, здається, справді колись була пивниця.
За прилавком, нудьгуючи, сидів чорнявий хлопець. Побачивши нас, він здивовано підвів очі.
- Слушай, дарагой! - чемно привітався я, занурюючи руку в кишеню і дістаючи жужмом всі гроші, що там були. - Мені треба одягнути цю дівчину. І взути. Зрозумів?
Обличчя продавця заграло всіма відтінками - від недовіри через подив до поштивості і нарешті щирої любові.
- Савсем? - перепитав він.
- Савсем, - погодився я і про всяк випадок підсунув хлопцеві під носа кулак. Хай враховує.
Хлопець мене зрозумів. Кинувши ще один погляд на гроші, він заходився витягати з-під прилавка купи шмаття - сукні, сукенки, сарафани, спідниці, штани, кофти, кофтини і таке інше. Моя Оксана, що спочатку стояла, скромно опустивши очі, тепер як зачарована спостерігала за появою барвистих ганчірок. Так діти в цирку дивляться на фокусника.
- Вибирай! - вигукнув продавець, очевидь, помітивши, яке враження справили його маневри.
Оксана несміливо озирнулася на мене. Зараз я розумів її. І сам колись стояв перед прилавком, не вірячи. А тому лагідно посміхнувся і кивнув головою - мовляв, давай. Оксана ще раз глянула на ганчір’я, потім на продавця, знов на мене, і обережно торкнулася рукою тканини.
- Дарагой! - сказав я, кладучи всі гроші на прилавок. - Візьмеш скільки треба. А зараз покажи мені, де у тебе можна помитись і почиститись.
За п’ятнадцять хвилин, коли я повернувся, привівши себе до ладу, Оксана вже вибрала собі одяг і ще за десять хвилин вийшла до нас одягнена і вмита. Продавець у захваті почав цокати язиком. Я посміхнувся. Зараз переді мною стояла вже зовсім інша дівчина - у джинсах, легкій кофтині, розшитій бісером, у босоніжках на невисокому підборі, струнка, вродлива - хто й скаже, що вона з села. Тільки очі - трохи розгублені і запитальні.
Я посміхнувся й показав великого пальця. Дівчина засяяла і пройшла на середину кімнати, даючи змогу роздивитися себе як слід.
- Клас, - сказав я. - Панна виглядає бездоганно.
- Вай-вай! - підтвердив хлопець із-за прилавка.
Оксана ще раз оглянула себе у невелике люстро на стіні і лишилася задоволена.
До речі, зауважив я про себе. Вона перевдягалася всього десять хвилин, тоді як жодна з моїх знайомих не вкладалася в півгодини. Не кажучи вже про вибір одягу.
- Та-ак, - підсумував я. Тут нам більш не було чого робити. - Спасибі вашій хаті, а нам вже час, - потім, не перелічуючи, зібрав з прилавка решту і засунув до кишені.
Ми вийшли на вулицю і попростували під деревами, милуючись чудовим липневим вечором. Настрій кардинально змінився. Можна було починати побачення спочатку. Моя супутниця вже зовсім оговталась від пригоди в метро - от що робить з жінкою новий одяг. Тепер вона спокійно спиралася на мою руку і граційно переставляла ноги у нових-таки босоніжках.
- Оксаночко, - сказав я. - А давайте знайо-митись. Бо скільки вже пробігли разом, а я ще про вас нічого не знаю.
Дівчина стенула плечима, наче з ніяковості, а з очей так і пирснули бісики:
- Та чого там.
- Ні, ну от наприклад, де ви будете вчитись, я ж не знаю?
- У педінституті, - вона ніжно поворушила пальцями на моєму лікті, - якщо вступлю, звичайно.
- Вступите, - запевнив я, - а звідки приїхали?
- З села, - вона й справді зніяковіла.
- Та я теж не з Нью-Йорка. А з якого села?
- З Куцуруба.
- Що то воно? - я здивувався. - Ніколи не чув.
- А це біля Очакова, знаєте, “Врємьон Очаковських і покорення Крима”. Знаєте?
- А-а! - я і справді щось таке чув.
- Ну, це на морі.
- Ага! - ну і занесло ж її! - А чого сюди, до нас?
- Та бабуся тут живе. В мене батько тутешній.
- А мати? - дівчатам завжди приємно розповідати про батька-матір, вони так влаштовані.
- Куцурубська.
- Куцю
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Кобзар 2000. Hard», після закриття браузера.