Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Друга фундація 📚 - Українською

Читати книгу - "Друга фундація"

338
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Друга фундація" автора Айзек Азімов. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 50 51 52 ... 62
Перейти на сторінку:
class="p1">Він відмахнувся.

– Я подумала про війну, – промовила Аркадія.

– Не думай про це. Що ти можеш вдіяти? Якщо ти не можеш тут нічим зарадити, навіщо краяти собі серце?

– Але я подумала, що Фундація втратила більшість своїх сільськогосподарських світів. Вони там, мабуть, уже отримують продукти за картками.

Тато мав збентежений вигляд.

– Не турбуйся. Все буде добре.

Аркадія майже не чула його.

– Я хотіла би привезти для них їжу, ось що. Розумієте, коли Мул помер і Фундація повстала, Термінус певний час був ізольований, і генерал Ген Прітчер, який тоді змінив Мула, взяв його в облогу. Їжі виробляли дуже мало, і мій тато розповідав, що його тато розповідав йому, що тоді в них були лише жахливі на смак концентрати з амінокислот, а одне яйце коштувало двісті кредитів. Потім вони вчасно прорвали облогу і з Сантанні прийшли кораблі з їжею. Це, мабуть, були жахливі часи. Та й зараз, здається, все повторюється знову.

Запала тиша, а потім Аркадія сказала:

– Знаєте, я готова закластися, що Фундація зараз охоче заплатила би за контрабандну їжу. Вдвічі, втричі або й іще дорожче. Боже, та якби якийсь кооператив, наприклад, тут на Тренторі, взявся би за таку справу, то вони, можливо, й втратили б якісь кораблі, але можу присягнутися, що заробили б на війні мільйони ще до того, як вона закінчиться. За старих часів торгівці Фундації постійно цим займалися. Коли траплялася якась війна, вони продавали все, чого бракувало, і ризикували, випробовуючи долю. Чорт забирай, та вони заробляли два мільйони кредитів за одну подорож, і то чистого прибутку. Більше товарів просто не вміщалось у трюмах їхніх кораблів.

Тато заворушився. Його сигара непомітно згасла.

– Торгівля продовольством, кажеш? Гм… Але ж Фундація так далеко звідси!

– О, я знаю. Звичайно, звідси нема чого навіть намагатися. А от якби взяти регулярний лайнер, то можна було би долетіти до Массени або Смашика, а потім треба було би винайняти невелике розвідувальне судно чи щось подібне, щоб пролетіти крізь лінію фронту.

Тато почухав потилицю і взявся за розрахунки.

За два тижні усі приготування до місії були завершені. Більшу частину цього часу Мама лаяла його. По-перше, за ту невиліковну впертість, з якою він ішов на самогубство. По-друге, за ту неймовірну впертість, з якою він відмовлявся взяти її з собою.

Тато умовляв її:

– Мамо, ну чому ти поводишся, як стара баба. Я не можу тебе взяти. Це чоловіча справа. Що таке, на твою думку, війна – забавка? дитяча гра?

– Тоді чому ж ти туди летиш? «Чоловіча справа»! Та ж ти, старий дурню, однією ногою вже в могилі. Нехай летить хтось молодий, а не такий голомозий опецьок, як ти.

– Я не голомозий, – із гідністю відповідав Тато. – В мене ще чимало волосся. І чому б мені не заробити комісійні? І чому не я, а якийсь молодик? Послухай, це може принести мільйони.

Вона знала це і замовкла.

Аркадія побачила Тата перед відльотом один раз.

– Ви збираєтеся на Термінус? – поцікавилася вона.

– Чому б і ні? Ти сама казала, що їм потрібні хліб, рис і картопля. Ну, от я й укладу з ними угоду, і вони це отримають.

– Ну, в такому разі… лише одне: якщо ви збираєтеся на Термінус, ви могли би побачитися з моїм батьком?

Обличчя Тата вкрилося зморшками й аж засяяло від зворушення:

– О… мене не треба про таке просити. Звичайно, я його побачу. Побачу, скажу йому, що ти в безпеці, і що з тобою все добре, а коли війна закінчиться, я привезу тебе назад.

– Дякую. Я розповім, як його знайти. Його звати доктор Торан Дарелл, і він живе у Стенмарку. Це відразу ж за межами Термінус-сіті. Ви можете дістатися туди маленьким рейсовим літаком. Ми живемо на Ченнел-драйв, 55.

– Зачекай, я запишу.

– Ні-ні, – Аркадія махнула рукою. – Ви не повинні нічого записувати. Ви повинні запам’ятати і знайти його без сторонньої допомоги.

Тато здивувався, а відтак знизав плечима.

– Добре. Ченнел-драйв, 55, Стенмарк, за межами Термінуссіті, і ви дістанетеся туди літаком. Усе правильно?

– І ще одне.

– Так?

– Ви могли б йому дещо переказати від мене?

– Звичайно.

– Я хочу сказати це пошепки.

Він нахилив до неї свою пухку щоку, і вона щось прошепотіла йому на вухо.

У Тата округлилися очі.

– І це те, що ти хочеш мені сказати? Але ж це не має сенсу.

– Він зрозуміє, що ви маєте на увазі. Просто скажіть, що це передала я – і він зрозуміє. І скажіть це точнісінько так, як сказала я. Без змін. Не забудете?

– Та як це можна забути?! Чотири коротеньких слова. Слухай…

– Ні-ні. – Вона аж підскочила, настільки її переповнювали почуття. – Не повторюйте цього. Ніколи і нікому цього не повторюйте. Не згадуйте про це, доки не побачите мого батька. Обіцяйте мені.

Тато знизав плечима.

– Обіцяю! Добре!

– Добре, – сумно сказала вона, дивлячись, як він іде доріжкою до повітряного таксі, що чекало, щоб забрати його до космопорту. І в цей час вона думала лише про одне: чи не підписала йому смертний вирок? Чи побачить його знову?

Було неймовірно важко повертатись у будинок і дивитись у такі добрі очі Мами. Мабуть, коли все це закінчиться, найкраще для неї буде накласти на себе руки за все, що вона їм заподіяла.

БИТВА ПРИ КВОРИСТОНІ – … відбулася 1.03.377 р. е. ф. між військами Фундації та лорда Калгана Стеттіна, остання важлива битва періоду Безцарів’я…

Галактична енциклопедія

19. Кінець війни

Джоул Турбор, огрядне тіло якого було втиснуте у флотську форму, опанував нову роль воєнного кореспондента, і це йому навіть подобалося. Подобалося, що він знову в ефірі, і тепер неприємне відчуття безпорадності у марній боротьбі із Другою Фундацією поступилося місцем запалу у боротьбі іншого ґатунку – з реальними кораблями та звичайними людьми.

Ясна річ, у цій боротьбі Фундація ще не могла похвалитися видатними перемогами, але до цього питання слід було ставитися по-філософськи. Після шести місяців війни основне ядро Фундації залишалося у повній цілості, й основні сили флоту теж зоставалися цілими і неушкодженими. Кількість їх, за рахунок кораблів, побудованих із початку війни, зоставалася майже такою самою, а з технічного боку флот став значно могутніший, ніж був до поразки при Іфні.

А тим часом планетарні сили оборони зміцнювалися, збройні сили вдосконалювали свою підготовку, діяльність адміністрації стала ефективнішою, оскільки змушена була позбутися бюрократизму, а більша частина флоту Калгана пробуксовувала

1 ... 50 51 52 ... 62
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Друга фундація», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Друга фундація"