Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Чому я не втомлююся жити 📚 - Українською

Читати книгу - "Чому я не втомлююся жити"

200
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Чому я не втомлююся жити" автора Ярослав Йосипович Мельник. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 50 51 52 ... 68
Перейти на сторінку:
щось, що їй не підкоряється? Адже повна покірність усього і є та умова, яка робить цю кімнату — її кімнатою, цей світ — її одноосібним світом. Єдиноначальність і є умова її гармонії. Нею опанувало дивне почуття влади над усім, над кожною річчю, кожною істотою, які знаходилися в межах її держави. І щоб довести собі цю владу, їй дуже захотілося зараз же, не відкладаючи ні хвилини, переставити всі меблі в квартирі. Але вона стримала себе — повернулася назад у кімнату Торвіга, з мотузкою для білизни в руках. І тут сталося те, чого вона чекала довгі роки — чого бажала всією душею, сама цього не усвідомлюючи: Торвіг злякався! Чого? — її руху, її блискучих очей, несподіваного пожвавлення. Її нездорового рум’янцю на щоках. Він зрозумів, що зараз відбудеться щось страшне, щось несхоже на те, що робили з ним досі.

— На коліна! — вона сміялася: нарешті він її, його немає в собі. Вона не самотня, з ним! Страх, який він відчув по відношенню до неї, — зв’язав їх! Нехай хоча б страх. Але від нього до любові — дуже близько, дуже. Вона не одна.

— Будеш слухати маму, негіднику?! — Домініка роздягла його нижче пояса і занесла руку з мотузкою над голим тілом, міцно затиснувши голову сина між ніг.

Торвіг мовчав, але вона відчувала, що він вже інший — він вже майже її, майже. Ще крок — ще останнє зусилля. І вона, розмахнувшись, вдарила його по голому заду, ще і ще — відчуваючи, що цього разу Торвіг підкошений, він не піде в себе, не замкнеться, а вийде до неї, треба тільки чим дошкульніше вдарити, якомога соковитіше впаяти мотузку в його голу полку. Ціною будь-яких зусиль — але цього разу вона зламає його волю, вона вже занадто далеко зайшла, відступати нікуди: зараз або ніколи.

Після першого ж удару Торвіг заскавучав не своїм голосом — це не було схоже на смачні шльопанці долонею. Це було занадто боляче, надто неприємно. І мати не була схожа на боязку слугу, яка, б’ючи, чекає на його милість. Вперше мати була страшна — всемогутня: вперше він відчув, що знаходиться в чиїхось потужних руках, які, якщо захочуть, позбавлять його життя — найдорожчого. Якимось чином маленький мозок зрозумів, що жінка, яка його била, здатна в цю хвилину на все, вона не грала, як раніше. Вона насправді була готова відстояти те, що їй життєво необхідно. І перед цією силою ненапускного напору — знітився Торвіг: він почав поважати матір саме в ту мить, коли вона здатна була його знищити, стерти з лиця землі. Він зрозумів, що вона — зараз, сьогодні — сильніша, він зрозумів нарешті, що є своя принадність у слабкості. Без слів він збагнув свою нову сутність і заридав, звиваючись під батогом, цілуючи материнські ноги, благаючи: не бий, не бий! Але його благання, його покірність лише додали їй нових сил: тепер їй треба було до глибини екстазу пізнати його залежність, його відданість, його слабкість. Все кричало в ній: він мій, мій, я це довела — він мій!

— Мамочко, мамочко, не бий мене, хороша, не бий мене!

Величезна, що зводила з розуму, жалість до нього на мить приводила її до тями, але вона тут же витісняла її зі свідомості — за все життя він не сказав їй таких слів — «мила», «хороша», та ще з такою силою почуття — нехай і відчаю, безвиході. А хіба може бути сильним почуття, що не містить у собі безвиході? Попка Торвіга все більше нагадувала червоне місиво, роздуті борозни все більше зливалися, розпухаючи вшир, — поки під час одного з ударів не бризнула кров і Торвіг не закричав щосили:

— Я люблю тебе, мамо! — і відразу знепритомнів.

Домініка зупинилася як укопана: саморобна нагайка випала з її рук, а вона сама повалилася лицем в кров, наче пронизана стрілою. Вона чекала цих слів довгих п’ять років — цієї сили почуття, яким Торвіг мав заплатити їй за її любов, її жертву собою заради нього. Ну що ж — він не зміг би сам прокинутись до цієї любові — вона вибила її у нього, силою, вона сильніша фізично: і це вся влада, вся — він буде любити її, буде, буде поважати її, вона більше не буде перед ним принижуватися, до нього підлещуватися — ніколи: і чим більше вона буде сувора з ним, тим більше він буде любити її, тим сильніше.

Тепла і липка кров, тепле рідне тільце — Домініка лежала на підлозі, вткнувшись обличчям в рідне тільце, вона ніби забулася. Час від часу на неї находили напади жахливого каяття — і тоді вона цілувала Торвіга, закриваючи очі, притискаючи його до себе: вона не могла бачити того, що зробила з його тілом. Але дивно — до неї жодного разу не прийшов страх, що син може не прокинутися, жодного разу не виникло бажання привести його до тями. Всі речі навколо кружляли, як у повільному вальсі, і разом з ними кружляла і вона, безумна: можливо, її заспокоювало сопіння Торвіга; їй здавалося, що він просто заснув. Він справді спав, іноді нервово здригаючись під її руками.

У цей час подзвонили у двері, і Домініка зірвалася, як ошпарена: їй і в голову не могло прийти, що є, існує якийсь зовнішній світ, ще якісь люди, крім неї і Торвіга.

Вона побігла у ванну, наспіх обмила обличчя від крові і пішла до дверей.

На порозі стояли кілька людей і уважно дивилися на неї.

Доля
1 ... 50 51 52 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чому я не втомлююся жити», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чому я не втомлююся жити"