Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Червоний горобець 📚 - Українською

Читати книгу - "Червоний горобець"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Червоний горобець" автора Метьюз Джейсон. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 52 53 54 ... 126
Перейти на сторінку:
пальці на своїй шиї.

— Дякую за вечерю, Нейте, — вона тримала себе в руках, хоч і заледве.

— Дозволь провести тебе додому, — сказав він.

— Ні, не варто, — відповіла Домініка.

Вона пройшла до дверей та повернулась, простягнувши на прощання руку, але він уже стояв прямо за нею, поклав руку їй на плече й ніжно поцілував у губи.

— Добраніч, — сказала вона і вийшла з квартири, відчуваючи поколювання на губах.

Нейтова піката з яловичиною

Відбийте невеликі медальйони з телятини. Приправте і швидко обсмажте в маслі та олії до золотистого кольору. Дістаньте зі сковорідки, покладіть у посудину й накрийте кришкою. Влийте в сковорідку сухе біле вино та лимонний сік, прокип’ятіть. Зменшіть вогонь, додайте тонкі скибочки лимона, каперси та холодне масло. Обережно протушіть (не доводячи до кипіння). Поверніть медальйони, щоб змішати з соусом та нагріти.

15

Уже за північ, сніг у Гельсінкі поступився дощам раптової весни, які розливалися тротуарами, скрапували з голих гілок дерев і з силою дріботіли у вікна. Нейт лежав у ліжку, не знаходячи собі місця. За дванадцять кварталів лежала Домініка, слухаючи звуки дощу і все ще відчуваючи поколювання від прощального поцілунку Нейта. Вона була рада, що врятувала його, і вирішила, що зробить це знову.

Слава Богу, в неї є Марта. Річ не тільки в тому, що підтримка подруги допомогла їй визначитися і прийняти рішення. Іронічні коментарі Марти про життя вигострили її мислення, особливо в питаннях, що стосувалися секретів від Служби. Марта не вірила в сліпу відданість. Вона навчала Домініку, що не слід бути в’язальницею, треба бути чесною з собою й насамперед давати клятви самій собі, а вже потім, якщо лишиться місце, Росії. Домініка лежала в ліжку, не знаходячи спокою.

За п’ять кварталів на схід Марта Єленова відчинила двері своєї квартири в житловому блоці, зарезервованому для співробітників посольства Росії. В коридорі висів важкий аромат вареного м’яса й капусти, що нагадало їй житлові райони Москви. Вона струснула краплі дощу зі свого плаща та повісила його на гачок біля дверей.

Її квартира була маленька, з однією кімнатою та відокремленим кухонним куточком, за яким містилася крихітна ванна кімната. Квартирою користувалися покоління працівників російського посольства, вона була брудна й занедбана, меблі подряпані й хиткі. Марта зашпорталася, знімаючи свої мокрі черевики, й засміялася сама до себе. Вона була напідпитку, провівши довгий вечір на самоті в маленькому кафе. Там Марта замовила пітіпанну, популярне скандинавське рагу з яловичини, цибулі та картоплі. А потім вийшла з бару та пішла додому під дощем. Після перепалки з Волонтовим минуло трохи часу, а очікуваного відкликання до Москви, догани, звільнення зі служби так і не сталося. Резидент настирливо її ігнорував, та, крім цього, не відбувалося взагалі нічого.

Марта бачила, що останніми днями Домініка намагалась розпланувати оперативні зустрічі з Натаніелем якомога частіше, передовсім тому, що це заспокоювало Волонтова, але також, як помітила Марта, бо Домініка не могла дочекатися кожної нової зустрічі з молодим американцем. Волонтов викликав до свого кабінету і її, та Домініка повернулася за стіл, підморгнувши Марті.

— Він був дуже спокійний, ледь не вибачався, — сказала Домініка за келихом вина після роботи. — Він закликав мене продовжувати працювати, за можливості спробувати прискорити темп.

— Не довіряю я тій медузі, — сказала Марта. — Моя тобі порада, Домі, кажи йому, що ти працюєш дуже старанно, та справа просувається повільно, хоча прогрес тебе й заохочує до подальшої активності. Усім хочеться звітувати Центрові про успіх, тож Волонтов намагатиметься підтримувати видимість вдалої роботи.

Пізніше того вечора, прямуючи додому, вона на п’яну голову сказала Домініці, що якби в них обох була хоч крапля здорового глузду, вони давно б перебігли на інший бік. Який жах.

Марта зайшла до своєї спальні. Впала на ліжко, зняла з себе вогкий одяг і скинула на підлогу. Вона одягла коротку шовкову нічну сорочку. Індійську, світло-бежеву, розшиту золотими та зеленими нитками. Маленькі зелені ґудзики тягнулися від шиї до подолу. Вона стала перед старим облущеним дзеркалом на стіні й поглянула на себе. Ця сорочка була подарунком від генерала ГРУ, її надіслали до радянського посольства в Нью-Делі. Він зустрів Марту під час операції, медової пастки, спрямованої проти індійського міністра оборони. Вісім тижнів тривав їхній бурхливий роман, та, зрештою, закінчився. Одна річ було спати з Королевою Горобців задля відпочинку від московської суєти, і зовсім інше — жити разом «з такою, як ти».

«З такою, як я», — подумала Марта, дивлячись на своє відображення в дзеркалі. Вона розстебнула сорочку й оглянула своє оголене тіло. «Вже кілька років, як за п’ятдесят, а все ще у формі», — відзначила подумки. Трохи зайвого на талії, кілька зморщок навколо очей, та груди ще не зовсім обвисли. Напів­обернувшись та піднявши сорочку, вона побачила, що її сідниці мали все ту ж ніжну округлу форму, яка значною мірою вплинула на молодого французького офіцера розвідки, коли той 1984-го року забув про свої обов’язки і проводив кожну неділю протягом місяця з нею в ленінградському готелі. Іноді вона згадувала його без будь-якої на те причини.

Марта пішла босоніж на кухню налити склянку води, яка б очистила думки та допомогла заснути. Вона повернулася до спальні та відчула, як чиясь рука стиснула її шию з-за спини. Вона нічого не чула. Чоловік міцно тримав її за горло. Вона схопила його лікоть обома руками, намагаючись зменшити натиск. Людина за спиною не здавалася великою; навпаки, складалось враження, що це хтось досить худий. Дихання на її шиї було рівномірним; він не боявся. Він не намагався її задушити, просто тримав. Марта подумала, може, якийсь збоченець вирішив таким чином до неї підкотити. Вона приготувалась нахилитися і викрутити йому яєчка.

І лише коли він трохи пройшовся з нею в такій позі, боком, до дзеркала, вона зрозуміла, що це не фінський кур’єр з вологою плямою на фартуку. Вона відчула запах аміаку та поту. А потім ще щось. Голос у її вусі, мов комашка, що повзе на рисовому папері. Одне слово російською, «Molchat». Мовчати. Зі спалахом жаху вона зрозуміла. Це були Вони.

З-за її плеча у дзеркалі показалась істота. Їхні очі зустрілися. Точніше, її очі зустрілись з одним з його очей. Інше, шмат блідуватого мармуру в очниці, дивилося вбік. У тьмяному світлі своєї спальні Марта не бачила його тіла, лише його руку та понівечене, пошрамоване обличчя, що висіло, мовби саме по собі, над її плечем. Його голос знову зашурхотів:

— Доброго вечора, товаришу Єленова. Можна називати вас Мартою? Чи краще «мій маленький горобчику»?

Нічна сорочка Марти трохи закотилася. Золоті нитки на ній вібрували разом з тремтячим тілом. Між складками сорочки виднівся її лобковий трикутник. Монстр трохи підняв свою руку. Марта стала навшпиньки.

— Мій маленький горобчику, — прошепотів чоловік. — Що ти робила?

Він підштовхнув її, все на кінчиках пальців, ближче до дзерка­ла. Марта поглянула в люстро й побачила, як на неї витріщаються власні нажахані очі.

— Ти розділиш зі мною своє ліжко, горобчику? — спитав чоловік. — Я приїхав здалеку.

У другій руці, схованій у чорну рукавицю, він тримав довгий ніж з викривленою ручкою.

1 ... 52 53 54 ... 126
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Червоний горобець», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Червоний горобець"