Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Полювання на чорного дика 📚 - Українською

Читати книгу - "Полювання на чорного дика"

303
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Полювання на чорного дика" автора Лариса Підгірна. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 52 53 54 ... 86
Перейти на сторінку:
до Елізабет. — Ви чарівні, леді! Ця поїздка, політика і нудні чоловічі справи не втомили вас? Сідайте, будь-ласка! Одразу хочу перепросити за незручність, з якою вам довелося зіткнутися на шляху до остерії, — проказав він швидко. — Діставалися ресторації через підвальне приміщення, як я розумію… Відверто кажучи, сподівався на вашу кмітливість, фон Глоффе, — кинув він у бік зблідлого Дітріха. — Але треба розуміти ситуацію… поява рейхсканцлера тут — то завжди свято.

— Пане Шелленберг, — похитав головою Марко, — і ми раді знайомству. Перепрошувати немає за що. Натовп у кінці Шеллінг-штрасе аж ніяк не менший, аніж тут перед входом до остерії. Розступатися ніхто не мав наміру, тож гер фон Глофф виявив неабияку кмітливість і переконливість, щоб охоронці нас провели сюди.

— Чи справила на вас враження виправка особистої охорони фюрера? — поцікавився Шелленберг. — Власне, це лише мюнхенська охоронна команда, маленька частина особистого охоронного полку рейхсканцлера.

— Але юнаки мають дуже бадьорий вигляд, — згідно хитнув головою Швед.

— Мені здалося… — проказала Елізабет — Вони усі… дуже схожі поміж собою… Наче рідні. Усі однакового зросту, усі такі стрункі, біляві…

— Так і є, пані Макміллан. Так і є, — усміхнувся Шелленберг, — до охоронного полку рейхсканцлера відбирають лише тих, хто відповідає спеціально розробленим стандартам: високий зріст, арійська зовнішність, пропорційна, атлетична тілобудова. Кандидат не пройде відбір, якщо має бодай одного запломбованого зуба.

Елізабет із розумінням похитала головою.

— Ваш чоловік, пані Макміллан, — весело додав Шелленберг, — звісно, якби він був німцем, легко пройшов би такий відбір. У пана Макміллана все відповідає нашим вимогам — ріст, атлетична тілобудова і навіть… цілком арійська зовнішність. Він білявий, з характерними арійськими рисами обличчя і кольором очей… Якби я не знав, що він англієць…

— На жаль, пане Шелленберг, у мене є один запломбований зуб, — серйозним тоном сповістив Марко.

Шелленбег розсміявся.

— І прекрасне почуття гумору, пане Макміллан! Хоч, звісно, те, про що ми говоримо зараз, аж ніяк не жарти, — продовжив він. — Уявіть, кожен із цих бездоганних юнаків, присвятивши своє життя фюреру і великій німецькій нації, мусить підтвердити і бездоганність свого родоводу до п’ятого коліна. І родоводу своїх наречених, звісно, у разі одруження. Не має бути жодних міжрасових зв’язків, жодних скандальних союзів. Далі вони проходять вишкіл у Ліхьєрфельдських казармах, де їхні уміння і навички шліфують найкращі наставники. Воістину, це вістря списа німецької армії!

— Вражає… — проказав Марко, щоб просто щось сказати, бо відчував у голосі Шелленберга ледь помітні нотки іронії. Так, наче той подумки насміхався з усього, що відбувалося на вулиці і тут у залі. Власне, з усього, що говорив сам.

— Пане Макміллан, чарівність вашої дружини геть збила мене з пантелику! — раптом проказав Шелленберг із притаманною йому легкою посмішкою. — Сподіваюся, цей чудовий вид з вікна компенсує усі заподіяні вам незручності, пані Макміллан! Я спеціально обрав саме цей столик, — пояснив він, — і ви зможете побачити не лише прибуття рейхсканцлера до остерії, але, власне, і його самого. Він сидітиме он там, на своєму улюбленому місці… вважайте, майже поряд!

Лише тепер Шелленберг знову «помітив» свого ад’ютанта Дітріха, який нерішуче тупцяв поруч, не розуміючи — шеф усе-таки злий на нього чи ні.

— А ви усе ще тут, фон Глоффе? — звернувся він до нього. — Ідіть собі, не стовбичте. У вас ще є важливі справи, чи не так? Він, мабуть, добряче забив вам баки, пане Макміллан, доки привіз сюди, — розсміявся Шелленберг, коли фон Глофф, розгублено козирнувши, попрямував до підсобки, щоб підвалами знову дістатися вулиці.

— Хто? — перепитав Швед.

— Мій ад’ютант, Дітріх фон Глофф. Чудовий хлопець, вірний справі, ретельний виконавець. Але страшенний ідеаліст й балакучий не в міру. Торік він не пройшов відбір до охоронного полку і це його страшенно гнітило. Але у мене вимоги м’якші, ніж у фюрера, — усміхнувся Шелленберг знову.

На вулиці за вікном відчувалося пожвавлення. Натовп рухнув усім своїм потоком в боки і вперед. Мабуть, у кінці Шеллінг-штрасе з’явився автомобіль рейхсканцлера, і людське море захвилювалось, намагаючись знайти, куди відступити.

— Ну, щоразу те саме! — махнув рукою Шелленберг. — Щоразу те саме! Чому просто не оточити вулицю одразу, створити коридор, яким спокійно проїде фюрер? Навіщо чекати, поки вулиця залюдниться, а потім розганяти натовп?

— Можливо, у тому є якийсь вищий, незрозумілий нам сенс, пане Шелленберг! — проказав Марко. — Люди зможуть доторкнутися до автомобіля, побачити лідера нації зблизька…

— Прошу, зовіть мене Вальтер! — промовив Шелленберг, дістаючи з нагрудної кишені пачку дрезденських цигарок «Імперіум». — Ви журналіст, а не військовий. І тут не Фюрербау. До того ж, пане Макміллан, ви приємна у спілкуванні людина. Будьмо друзями! Завжди мріяв мати бодай одного друга-англійця…

— Як скажете, Вальтере… — усміхнувся і собі Марко. — Тож і ви звіть мене просто Алекс.

— Курите? — поцікавився Шелленберг, легким рухом пальців вибиваючи з пачки тонку, коричневого кольору із золотим обідком по краю елегантну цигарку.

— Так, — Швед сягнув рукою до кишені і дістав пачку. Це були цигарки відомої американської марки «Кемел», знані у Європі як «Американська суміш». Марко їх ненавидів. Як і отой дурнуватий рекламний слоган на плакатах, котрими був обвішаний увесь Лондон: «Я готовий пройти цілу милю заради „Кемел“».

— Спробуйте мої, Алексе! — запропонував Шелленберг. — Відчуйте справжню німецьку якість! Маю сумніви, що у Лондоні вам доводилося курити такі цигарки.

— Так, ми, британці, більше віддаємо перевагу сигарам чи люлькам. А зовсім гурмани — кальяну, — хитнув головою Марко, — та мені подобаються оці американські.

— Ох вже ці британські колонізторські уподобання! — гмикнув Шелленберг. — Ну, мені така розкіш, як курити «Кемел», недоступна з суто політичних міркувань. У Німеччині все інакше. Якщо палиш американські цигарки, то скажуть, що ти продав батьківщину…

— Ха, як і в Британії, — усміхнувся Марко, — але у вас, Вальтере, є нагода спробувати. Обіцяю, я нікому про це не скажу.

— Знаю я вас, журналістів, містере Макміллан! — розсміявся Шелленберг. — І завтра ж мені на стіл покладуть свіженький випуск вашого «Обзервер», де буде викладена теорія, чому німецький офіцер оберштурмфюрер Вальтер Шелленберг курить «Кемел».

— Дурниці, — хитнув головою Марко, — це не про мене. Спробуйте мої, а я — ваші.

Шелленберг спокусився.

«Імперіум» і справді програвав «Кемел». І був таким же простецьким, як звання єфрейтора порівняно з посадою рейхсканцлера. Терпкий турецький тютюн «Орієнтал» у поєднанні з м’якими вірджинськими сортами надавав димові вишуканого смаку й аромату. Кожну затяжку хотілося запивати хорошим віскі чи бодай ковтком свіжозвареної чорної кави еспресо і… релаксувати. А не пертися у бій.

— А ви таки справді гурман, Алексе, — з насолодою затягнувся димом Шелленберг. — Хороші цигарки. Хороші. Хоча й американські… І я

1 ... 52 53 54 ... 86
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Полювання на чорного дика», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Полювання на чорного дика"