Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Історія світу в 10 1/2 розділах 📚 - Українською

Читати книгу - "Історія світу в 10 1/2 розділах"

338
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Історія світу в 10 1/2 розділах" автора Джуліан Патрік Барнс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 87
Перейти на сторінку:
розгорілися, так що одного з провідників відправили до індіанців — він приніс відповідь, що вони й не хочуть стояти з нами одним табором, що, по-моєму, доволі кумедно.

Ось уже й вертоліт, так що закінчую.

Кохаю, Чарлі

Лист 4

Піппо, моя люба!

Перше рандеву! Привезли генератор і решту обладнання. Усі дуже раді (крім індіанців, яким до цього всього байдуже). Їжа, цигарки. А засобів від москітів не привезли зовсім — уявляєш? Ще одне — Вік не дозволяє привозити газети, що мене не на жарт роздратувало. Ну що ми, діти малі?! Невже читання Independent двотижневої давності якось вплине на мою гру?! Чи таки вплине? Я глибоко здивований, що Вік дозволив нам отримувати листи. А для Чарлі нічого нема… Я розумію, що казав тобі не писати, окрім крайніх випадків, але це я несерйозно. Сподіваюся, ти здогадалася.

П’ятниця. Слухай, я розумію, що ти не хочеш про це говорити, але, на мою думку, ця розлука нам дуже корисна. Багато в чому. Справді, я вже стаю застарий для бурхливих гулянок. «Я СВОЄ ВІДБУЯНИВ», — СКАЗАВ ТЕЛЕНЕГІДНИК ЧАРЛІ. Кохаю.

Піппо, люба, я насправді думаю, що це на мене індіанці так впливають (а, і вже субота). Вони такі відкриті, такі безпосередні. Ось вони — абсолютно голі, вони кажуть те, що думають, роблять, що хочуть, їдять, коли голодні, кохаються так, наче це найприродніша річ у світі* (*Це не з особистого досвіду. Совість Чарлі чиста), а коли відчувають, що життя скінчилося, лягають і помирають. Це дійсно щось. Я не маю на увазі, що сам так можу — принаймні зараз ні, але просто хочу сказати, що відчуваю душевну близькість із цими людьми. У мене майже з’являється відчуття, що мене послано сюди, щоб я в них навчився жити. Може таке бути? Усе гаразд, кохана, я не повернуся зі вставленою в ніс фігнею, але, може, повернуся з меншою кількістю фігні в голові. А вся та історія з Ліндою… я розумію, що ми домовилися не згадувати, але я через неї себе таким лайном почуваю. Що завдав тобі болю. Що обманював. Тут, де біля моїх ніг тече річка, де я дізнаюся назви птахів, яких не знаю по-англійськи, мені так добре, що в мене є ти.

Неділя. Не тільки відстані заворожують, чи як там воно. У перебуванні тут є щось особливе. Пам’ятаєш американських астронавтів, як вони походили по Місяцю й повернулися повністю іншими людьми після того, як побачили Землю як звичайну планету, одну з багатьох — маленьку й далеку? Деякі з них потім у релігію вдарилися, чи дах у них поїхав, здається, але річ у тому, що вони повернулися не такими, як відлітали. Зі мною щось дуже подібне, тільки я подався не в технологічне майбутнє, а навпаки, назад у часі. Та я, власне, й не хотів сказати, що це якась відсталість. Уся команда вважає індіанців фантастично примітивними, бо в них нема радіоприймачів. На мою думку, тим-то вони й шалено зрілі та прогресивні, що не мають тих приймачів. Вони, самі того не розуміючи, мене вчать. Я починаю бачити багато що на відстані. Господи, як же мені прикро через Лінду.

Понеділок. Довго все встановлювали — і пішов дощ. Одна з дівчат учить мене тутешньої мови. Не хвилюйся, бурундучку, — певне, вся в болячках.* (*Це така ніби примовка в знімальній групі. Якщо хтось пробує завести розмову про секс чи поглядає на індіанок, то хтось завжди каже: «Певне, вона вся в болячках». У Лондоні це, мабуть, не так смішно.) Намагався з’ясувати, як вони називають себе, як зветься плем’я. Знаєш що: ВОНИ СЕБЕ НІЯК НЕ НАЗИВАЮТЬ!!! І назви для своєї мови теж не мають. Правда ж, дивовижно!! Неймовірно зрілі люди. Ну це як націоналізм тут і не ночував.

Вівторок. Як же приємно, що ми вже почали. Усі працюють заодно. Ніяких тих придуркуватих профспілкових правил. Кожен робить, що в його силах. Це, напевне, індіанці так на нас впливають. Так і має бути.

Середа. По-моєму, у мене покращується вимова. Тут водиться такий білий птах на кшталт лелеки, називається тхкарні — мабуть, так цю назву можна записати. Отже, я кажу «тхкарні», коли він злітає чи сідає на воду — й індіанцям від цього страх як весело. Просто качаються від сміху. Ну, в них «Чарлі» вимовити не краще виходить.

Четвер. Не дуже. Мене вкусило 80000000000000 москітів. Метт — придурок. А якщо уважно придивитись, у нього ноги криві, слово честі.

П’ятниця. Якщо подумати — це щось надзвичайне. Ось тут плем’я індіанців — люди геть темні, навіть не мають назви для себе. Чверть тисячоліття тому двоє місіонерів-єзуїтів, намагаючись знайти дорогу назад на Оріноко, набрели на них, умовили зробити пліт і підвезти на ньому людей Божих на кількасот миль на південь, при тому люди Божі проповідували Боже слово й намагалися вдягти місцевих у «лівайси». Уже коло самого місця призначення пліт перевертається, місіонери ледь не тонуть, а індіанці безслідно зникають. Розчиняються в джунглях, і ніхто не зустрічає їх, доки Вікові дослідники не вистежують їх рік тому. Тепер вони нам допомагають точно так само, як двісті років тому. Мені дико не терпиться дізнатися: що ж це плем’я пам’ятає? Може, в них є якісь балади про те, як до великої водної анаконди на південь везли двох по-жіночому вбраних білих чоловіків, чи як вони ще це собі уявляють? Чи білі люди просто зникли з пам’яті племені, так само як і плем’я — з пам’яті білих людей? Багато про що є подумати. А що буде, коли ми підемо геть? Чи вони теж зникнуть ще на двісті-триста років? Чи загинуть від якоїсь смертельної інфекції, а залишиться від них тільки цей фільм, де вони грають роль власних предків? Не знаю, геть у голові не вкладається.

Благословляю тебе, дочко моя, не гріши більше.*

(*Жартую!!!)

Цілую, Чарлі

Ні в неділю, ні в середу нічого не було від тебе. Може, Рохас щось завтра принесе. Я насправді не хотів, аби ти мені не писала, я це нещиро казав. Хай там як, надішлю це.

Лист 5

Люба!

Оця чернеча ряса — якнайменш зручний одяг для того, щоб вирушити в джунглі. У ній пітнієш, як свинюка — comme un porco. Як міг той отець Фермен триматися з гідністю — не уявляю, і край. Хоча, мабуть, ти могла б сказати, що він страждав на благо релігії, як я зараз — на

1 ... 53 54 55 ... 87
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Історія світу в 10 1/2 розділах», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Історія світу в 10 1/2 розділах"