Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Повія, Мирний 📚 - Українською

Читати книгу - "Повія, Мирний"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Повія" автора Мирний. Жанр книги: 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 168
Перейти на сторінку:
як­що та­ка во­на й да­лi бу­де, - по­вi­дав Ру­бець, - то я їй i двад­цять дам. Гос­подь з нею! Ад­же ку­хо­вар­цi пла­чу три кар­бо­ван­цi на мi­сяць, а що з неї? Тiльки й то­го, що обiд зва­ре; а як од­да­ла обiд, то зра­зу й по­ми­най як зва­ли! А ся, мо­же, хоч ха­ти не по­ки­не.

- То ще - по­ки не роз­зна­ко­ми­лась. А от, пi­дож­дiть, моска­ля на­жи­ве - поч­не, як i всi, бi­га­ти, - увер­нув Книш.


- Правда ва­ша, прав­да, - ка­же Ко­лiс­ник. - У ме­не з се­ла бу­ла. З пiв­ро­ку прос­то лю­ба-ми­ла, хоч у ву­хо бгай, а по­знайомилась з мос­ка­ля­ми - за­раз i пiш­ла у хльондри. Що тi мос­ка­лi ли­ха з слу­гою роб­лять!


- Що мос­ка­лi - то мос­ка­лi, - умi­шав­ся Ру­бець, - а то ще й та­кi, як у ме­не ку­хо­вар­ка. За­раз i поч­не на­шiп­ту­ва­ти та на­ставляти: i то­го не ро­би, i то не твоє дi­ло; i во­ди не но­си, i гря­док не по­ли. Ду­маю роз­щи­та­ти прок­ля­ту! За од­но й дер­жу: нiх­то кра­що­го бор­щу не зва­рить, як во­на: їм - не об'їмся! За­те ж i зло не­аби­яке: ко­ло пе­чi не стiй, нi­чо­го не ка­жи, нi в вi­що не мi­шай­ся, - так зра­зу i прис­не, так i палах­не вго­ру!


- Городська, го­родська, - мо­вив Ко­лiс­ник. - Се вже ко­ли го­родським ми­ром по­ма­жеться - пи­ши про­па­ло!


Тут са­ме увiй­шла Хрис­тя за по­рож­нi­ми ста­ка­на­ми - i роз­мова стих­ла.


- Ну, а за що ж то Заг­ни­бi­да за­гу­бив свою жiн­ку? - спитав­ся Ко­лiс­ник, ко­ли Хрис­тя вий­шла.


- За що? Хто ж йо­го знає, за що, - по­вi­дав Книш. - Уся­ко ка­жуть: од­нi йо­го ви­ну­ва­тять, дру­гi їi. Во­на, ка­жуть, ревни­ва ду­же бу­ла… Вiн їздив ку­дись та за­ба­рив­ся на один день; во­на й на­па­ла­ся… Ну, вiн i пом'яв…


- Добре по­пом'яв, що й на той свiт одп­ра­вив. Нi, вiн та­ки ли­хий був, а во­на ду­же доб­ра. Я знаю її, во­на ку­ма моя; i йо­го знаю - зав­зя­тий! - тол­ку­вав­ся Ко­лiс­ник.


- Да о чем мы тол­ку­ем? - гук­нув Се­лезньов. - Иг­рать-то бу­дем или нет? - ви­па­лив вiн, виз­вi­рив­шись на ха­зяїна.


- Зараз! за­раз! - за­мо­вив той. - Хрис­те! як би сто­лик сю­ди при­нес­ти!.. Чи, мо­же, у бе­сiд­ку пi­де­мо? Ти­хо те­пер, засвiти­мо­ свiч­ку i - ка­тай-ва­ляй!


- Да мне все рав­но. Ко­го ж чет­вер­тым?


- Хто чет­вер­тим? - пи­та ха­зяїн. - Не­ма чет­вер­то­го.


- А ваш квар­ти­рант? - спи­тав Книш. Ру­бець тiльки мах­нув ру­кою.


- Не гра?


- Другим бог i квар­ти­ран­та пош­ле та­ко­го як слiд, - одка­зав Ру­бець. - А в ме­не не­лю­дим який­сь: все си­дить у своїй ха­тi.


- Що ж вiн ро­бе? - спи­тав Книш.


- Пише щось, чи­тає…


- Дурак, вид­но! - рi­шив Се­лезньов. Ко­лiс­ник за­ре­го­тав­ся, а за ним i Книш.


- Само со­бою - ду­рак! - до­во­де Се­лезньов. - Мо­ло­до­му че­ло­веку по­гу­лять-по­иг­рать, а он сид­нем си­дит в ком­на­те. Мо­ло­до­му че­ло­ве­ку все нуж­но знать, все ви­деть - да!.. За ба­рыш­ня­ми уха­жи­ва­ет?


- I не ду­ма, - од­ка­зав Ру­бець. - Ка­жу ж: си­дить со­бi в ха­тi. Ото тiльки й ви­хо­ду у йо­го, що служ­ба.


- Ну, ду­рак и есть!


- А на­шi люд­цi хва­лять: не­має, ка­жуть, там чо­ло­вi­ка за йо­го вдат­нi­шо­го, - ка­же Ко­лiс­ник.


- Та вiн-то не дур­ний. На­чи­та­ний - по-книж­но­му так i гвоз­дить! - пра­вує Ру­бець.


- Из но­вых, зна­чит! Уж эти мне но­вые! Ни­че­го ни­ког­да не ви­дел, ни­ка­ко­го де­ла не ра­бо­тал, а кри­ти­ко­вать - да­вай! Слы­ша­ли: кор­рес­пон­дент про­явил­ся… Опи­сал всю на­шу уп­ра­ву.


- Ну? - гук­ну­ли ра­зом Ру­бець i Книш.


- Да-а. Там та­ко­го нап­лел - страсть! За всех, за всех нака­тал… Я-то ни­че­го; я ста­рый ка­пи­тан, обст­ре­лян­ный; ме­ня этим не прой­мешь; а вот дру­гие - воз­му­ща­ют­ся. Председа­тель го­во­рит: неп­ре­мен­но нуж­но в ре­дак­цию пи­сать - кто та­кой; да в суд жа­ло­ваться. На све­жую во­ду вы­весть!


- Може, й наш. А що ви ду­ма­ете! Мо­же, й наш, - од­га­ду­вав Ан­тон Пет­ро­вич.


- Нет, - зас­по­коїв Се­лезньов. - Учи­те­лиш­ка есть та­кой. Но­вый учи­те­лиш­ка при­был; ни­зенький, чер­ненький, плю­гавенький. Вот на не­го го­во­рят. По край­ней ме­ре, почт­мейстер го­во­рил, что он ка­кую-то ру­ко­пись от­сы­лал в ре­дакцию. Да черт с ним со всем! Ког­да же в кар­ты? - гук­нув Се­лезньов.


- Зараз, за­раз! Пис­ти­на Iва­нiв­на! Хрис­те! А що ж сто­лик? Хрис­тя ви­нес­ла сто­лик, за нею вий­шла i Пис­ти­на Iва­нiв­на.


- Столик у са­док, у бе­сiд­ку, - по­ряд­ку­вав Ан­тон Пет­ро­вич. - Та роз­по­ря­дись, Пис­точ­ко, свi­чок ту­ди; во­но б го­ди­ло­ся на дру­гий сто­лик - во­доч­ку, за­ку­соч­ку.


- Прощавайте ж, Ан­тон Пет­ро­вич, - ус­тав­ши, про­щав­ся Ко­лiс­ник.


- Прощайте.


- То як ви ска­же­те: на­дi­ятись нам? Ан­тон Пет­ро­вич скри­вився.


- Не знаю. Ка­жу ж - як го­ло­ва, - од­ка­зав, уги­на­ючись.


- Нi, вже згляньтесь! - про­хав Ко­лiс­ник i наг­нувсь над ухо.


- Добре, доб­ре! При­ходьте завт­ра в ду­му, - швид­ко одка­зав вiн. Ко­лiс­ник ук­ло­нив­ся усiм i, грузько сту­па­ючи, пi­шов че­рез ха­ти.


- От i при­не­се йо­го! Му­жик му­жи­ком, а си­ди з ним, бала­кай, - жа­лiв­ся Ан­тон Пет­ро­вич.


- А в шею! - гук­нув Се­лезньов.


- За так­су, вид­но? - уга­ду­вав Книш.


- Та всього пот­ро­ху, - за­ми­нав Ру­бець.


- Ну, идем, идем, - ска­зав Се­лезньов, спус­ка­ючись з рун­ду­ка у са­док. За ним по­ва­гом пi­шов Книш, за Кни­шем - ха­зяїн. Усi не за­ба­ри­ли­ся скри­ти­ся в тем­нiй гу­ща­ви­нi молодог­о сад­ка. Там се­ред йо­го, у не­ве­лич­кiй бе­сiд­цi, на розчин­еному сто­лi, го­рi­ло уже двi свiч­ки, ос­вi­чу­ючи чор­нi за­капелки бе­сiд­ки, стiл, на кот­ро­му ле­жа­ло двi ко­ло­ди карт. Се­лезньов пер­ший ус­ко­чив ту­ди, вхо­пив кар­ти у ру­ки, по­чав їх шпар­ко та­су­ва­ти.


- Живей! Жи­вей! - гу­кав вiн на Кни­ша та Руб­ця, що пова­гом iш­ли со­бi, го­мо­ня­чи про са­док.


Книш ди­ву­вав­ся, що так ряс­но овощ уро­ди­ла, ко­ли всi скар­жи­лись на не­до­рiд. Ру­бець звер­тав те скар­жен­ня на людську не­на­жер­ли­вiсть; роз­ка­зу­вав, ко­ли яко­го дич­ка по­са­див, яку ще­пу ще­пив, яку ко­лi­ру­вав.


- Готово! - скрикнув Се­лезньов, як во­ни наб­ли­жа­лись до бе­сiд­ки.


- Уже сей i ка­пi­тан зав­зя­тий! Не дасть i по­го­мо­нi­ти, - увi­хо­дя­чи, обiз­вав­ся Ру­бець.


- О чем там еще ка­ля­кать, ког­да де­ло ожи­да­ет? Про­шу кар­ты брать, чья сда­ча?


- Та дай­те ж хоч усiс­ти­ся. Уже й га­ряч­ка з вас! Чи то й на вiй­нi так на­пи­ра­ли? - спи­тав Книш.


- А-а, пар­до­ну уже про­си­те? Пар­до­ну, а? Ну, бог с ва­ми! Вот моя да­ма, - пе­ре­ки­да­ючи кар­ту, мо­вив Се­лезньов.


Книш i Ру­бець со­бi взя­ли по кар­тi. Ви­па­ло зда­ва­ти Кни­шевi. Вiн узяв од­ну ко­ло­ду, пе­ре­та­су­вав, зняв, пiд­ди­вив­ся пiд кар­ту i зра­зу од­су­нув. По­тiм узяв­ся за дру­гу ко­ло­ду, зно­ву по­та­су­вав i зно­ву зняв.


- Вот уже и пой­дет, во­ро­жея! - сер­див­ся Се­лезньов. - Все чер­ная, да и бас­та! Я вас всех

1 ... 55 56 57 ... 168
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Повія, Мирний», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Повія, Мирний"