Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Пацієнт, Трюде Тейге 📚 - Українською

Читати книгу - "Пацієнт, Трюде Тейге"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пацієнт" автора Трюде Тейге. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 58 59 60 ... 68
Перейти на сторінку:
Юлія.

— Післязавтра в управі ленсмана відбудеться прес-конференція, — відповів Карстен. — Але оголошувати про дотичність Нільса Лієр-Гольма поки не будемо.

— А як же з батьками й сестрою? Їх поінформували?

— Так.

— Як вони її зустріли?

— Ніяк. Лікарі радили з цим зачекати.

— Де ж Юлія перебувала від моменту зникнення до ранку, коли її забрав з собою Нільс?

— Невідомо. Це ще треба буде з’ясовувати. Може, вийшовши з дому молитви, пішла до санаторію. Нільс міг потайки завести її туди, коли виходив надвір покурити. А може, сиділа в його авті, ховалася у клуні або в його кімнаті. Хтозна…

— Картина… — озвалася Кайса. — Юлія взяла її з собою. А це означає, що вона планувала втечу.

— Ймовірно… Або взяла з собою, або, на її прохання, картину забрав Нільс перед їхнім від’їздом. Кімната Юлії мала окремий вихід у сад.

— Ти дивився рукопис Креза?

— Ще ні. Але обіцяю: прочитаю, щойно знайду на це час. Насамперед треба з’ясувати, що трапилося з Юлією і розкрити вбивство Аллана.

— Я вважаю, тут є взаємозв’язок…

— Між зникненням Юлії, убивством Аллана й записками божевільного, який помер у Дікемарку в дев’яностих роках? — урвав її Карстен. — Чи не забагато фантазії? Навіть для тебе?

— Згадай, що Маріанне Вінтер проводила незаконні експерименти. Можливо, вона мала намір прооперувати рідну доньку.

— Усе, що ти розповіла і що розповів про батька Нільс Лієр-Гольм, ще треба буде дослідити.

— Твоє щастя, що я на лікарняному. Якби не це, мали б ми проблему. Я і ти.

— Ти що, збираєшся розповісти про Нільса і Юлію?

— Ну-у, залежатиме, чим ти зумієш мене переконати цього не робити.

Карстен нахилився й легенько поцілував її.

— Так достатньо?

— Мм-м, як ти близенько… — вона теж поцілувала його. — Я й так надто довго чекала. Документалка зажде, — сказала Кайса, підсуваючись ближче.

81

Журналіст «Новин» на каналі TV2 вів прямий репортаж з управи ленсмана у Вестьой і, чекаючи на появу Еґґсбьо та Карстена, плів усілякі нісенітниці на кшталт того, що поліція за шість тижнів слідства так і не змогла наблизитися до розкриття убивства Аллана, і цікаво, мовляв, з чим вона зараз вийде на прес-конференцію.

«Знав би той журналіст, з чим вона зараз вийде!» — подумала Кайса, слухаючи репортаж на піввуха.

Нарешті в кадрі з’явилися Еґґсбьо й Карстен — при повному параді, у поліцейських мундирах. «Йому личить уніформа», — подумала Кайса, милуючись Карстеном, який вичікувально поглядав на Еґґсбьо.

Усвідомлення своєї хвороби вилилося у Кайси в якусь форму відторгнення і несприйняття фізичного контакту. Її вернуло навіть від вигляду власного тіла. Миючись у душі, вона не торкалася грудей й уникала погляду на себе голу в дзеркалі, а на груди навіть очей не підводила, ні доки ще була пухлина, ні згодом — на післяопераційний рубець. Та ось зараз, дивлячись на свого чоловіка на екрані телевізора, мимоволі всміхалася сама до себе, бо згадала нічну близькість з Карстеном, відчуття тепла його тіла.

Першим слово взяв Еґґсбьо. Після короткого вступу він відразу перейшов до справи, і камери гарячково застрекотали.

— Хочемо повідомити, що Юлія Вінтер, яка зникла на Кінці в селищі Флятбюґда 2002 року, знайшлася… — Еґґсбьо голосно перевів подих, — … живою. ДНК-тест підтвердив, що жінка, яка нині лежить у лікарні, справді, Юлія Вінтер. Поки що ми не готові оприлюднити обставини щодо її… е-е… тобто розповісти, як ми її знайшли, — неоковирно докінчив він фразу.

Мов градом, посипалися запитання журналістів. Де її знайшли? Хто знайшов? Де вона була всі ці роки? Її викрали?

Еґґсбьо, як умів, намагався відповідати, по суті, не відповідаючи, зрештою, благально глипнув на Карстена.

— Даруйте, — сказав Карстен, — що, тимчасово, з огляду на таємницю слідства, ми не можемо відповісти на більшість ваших запитань. Можна лише додати до сказаного, що Юлію Вінтер знайшли на іншому краю Норвегії, не тут. Стан здоров’я Юлії Вінтер поки що не дозволяє її допитати, а на більшість наших запитань може відповісти лише вона.

— Чи когось арештовано?

— Ні.

— Що з чоловіком, який сидів у СІЗО?

— Його відпустили.

— Як просувається розслідування вбивства її брата?

— Повним ходом.

— Зникнення Юлії і вбивство брата якось пов’язані між собою?

— Цього ми не знаємо.

Еґґсбьо кахикнув.

— На закінчення, — промовив він, — хочу додати, що родина потерпілої просить пресу з розумінням поставитися до прохання їх не турбувати. І батьки, і сестра відмовляються від будь-яких коментарів.

82

Карстен мав зустріч у NORADi, Норвезькій агенції розвитку, на Бюґдьой Алеї. З-за столу встав чоловік, подав Карстенові руку для привітання.

— Клаус Вінтер, — відрекомендувався він.

Карстен уже розмовляв з батьком Юлії та Аллана телефоном, коли вбили Аллана. Клаус Вінтер перебував за кордоном, і його, не менше за інших, приголомшила новина, що Аллан не загинув у Таїланді 2004 року.

Карстен спостерігав за чоловіком, доки той наливав у дві філіжанки каву. Клаус Вінтер був високий і стрункий, з коротко підстриженим волоссям, з посрібленою сивиною борідкою; одягнений у камуфляжно-зелені штани й бежеву сорочку — здавалося, ніс свої шістдесят і один рік з молодечою легкістю. Коли Карстен розповів усе, що було відомо поліції, Вінтер глянув на нього трохи недовірливо.

— Як ви розумієте, багато чого ще неясно, — сказав Карстен. — А Юлія ще не готова заповнити ці лакуни. Сподіваємося, їй стане ліпше, і ми зможемо її допитати.

— У яких умовах її тримали?

— Ми знайшли кімнатку в підвалі Нільса Лієр-Гольма, яка зачинялася ззовні, а зсередини не мала клямки.

— То її тримали, як полонянку? — нажахано запитав Клаус Вінтер.

— Не певний, чи слово «полонянка» тут цілком коректне. Ми не знаємо, де закінчувалася добра воля і починався примус. Ми знайшли дуже багато антидепресантів і заспокійливих медикаментів. Гадаємо, вона мала можливість утекти чи контактувати з іншими людьми. Електрика в кімнаті була підключена до таймера, світло вимикалося у визначені години доби. Ув’язнення в темній кімнаті — це тортури, людина легко здається і перестає чинити опір. Але вона перебувала в підвалі не постійно. Сусід казав, що часто бачив Нільса з жінкою в його авті.

— Стокгольмський синдром?

— Цілком ймовірно. Вона могла вважати Нільса Лієр-Гольма своїм рятівником, якщо пішла з ним добровільно, як стверджував Нільс.

Клаус Вінтер не міг приховати свого потрясіння.

— У нас ще багато роботи попереду, — вів далі Карстен. — Досі не розкрите вбивство Аллана. Тому нам цікаво, чи маєте ви що розповісти й допомогти в подальшому розслідуванні? І чи здогадуєтеся, чому Юлія, імовірно, хотіла втекти з дому?

— Я не був там, коли вона зникла. Багато років не мав контакту з дітьми, бо

1 ... 58 59 60 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пацієнт, Трюде Тейге», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пацієнт, Трюде Тейге"