Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Свята Марійка 📚 - Українською

Читати книгу - "Свята Марійка"

366
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Свята Марійка" автора Зінаїда Валентинівна Луценко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 58 59 60 ... 115
Перейти на сторінку:

– Нічим я вам не допоможу, діти, – тяжко зітхнула стара баба, – геть нічим. Там таке між вами намотано, що й ради не можна дати.

– То як же нам бути? Життя ж немає! – сказала Марійка.

– Я не знаю, тільки дурницю ви тоді зробили, коли побралися, бо ця жінка не твоя, – сказала вона до Івана, – цей чоловік мав би іншій належати. – І до Марійки: – А ви бозна-що зробили! І як це вийшло, що ви спарувались необачно? Так не повинно б було бути…

Їхали додому мовчки. А вже в хаті, перехиливши біля столу чарку, Іван грізно глянув на принишклу Марійку.

– То ти, гадюко проклята, ще й не моя жінка?! Який це у тебе мав бути інший чоловік? Кажи!!! – і гримнув кулаком по столу, аж упала дерев’яна хлібниця на підлогу й розсипалася на друзки.

– Іване… Хіба ж я знаю?

– Як не знаєш?! Ти ж чула, що сказала нам ворожка? Чула? Чи будеш брехати, що я вигадав?!

– То хіба ж я винна, що вона таке сказала?

– А хто винен?… Хто від тебе краще знає?! Тепер, мабуть, почнеш шукати «свого» чоловіка?

– Ні, не буду…

– Я по очах бачу, що ти вже думаєш про нього!!! Що? Якого тобі треба?!

– Іване…

– Ах ти ж!!! – і Іван обома руками ухопив Марійку за волосся, зігнув її донизу та й ударив коліном в ніс.


Було й таке, що Марійка в Іванових «просвітленнях» благала його:

– Іване! Ти ж бачиш, що ми не живемо – тільки мучимось? Давай мирно розійдемося!

– Ні! Я без тебе й без дітей жити не зможу! – казав Іван.

– А хто ж у тебе дітей відбиратиме? – обіцяла йому Марійка. – Ніколи такого не буде! Ти просто мене залиш… А сам – можеш ще раз женитися. Знайди собі жінку до душі, не таку, як я, знайди кращу, і живіть гарно! А як ти оженишся, то діти будуть до тебе приходити, і ти до дітей, коли схочеш, я не боронитиму! Як схочете, то й у гості будете приходити до мене із новою дружиною, разом! То що, Іване?…

– Ні… – понуро сказав Іван. – Де я ще знайду таку дурну, як ти, щоб терпіла… Більше такої блаженної немає у всьому світі!


Було й таке, що Марійка втікала далеко – аж до Києва!


Приїхала вона додому через три дні, привезла Ігорку червону сорочку і пістолета, Наталці – банта і білу у синіх горохах кофту. Яка ж то була гарна кофта! Ні в кого такої в школі не було!

А наступного дня по приїзді Марійки Іван побив її так, що вона потрапила до лікарні. Тоді вже Зойка не витерпіла і поїхала в район, написала на зятя заяву в міліцію – і його таки посадили на п’ятнадцять діб.

Але ж Іван був не останньою людиною в районі, у міліції мав «руку», тож усі два тижні відсидівся в кабінеті у начальника та й прийшов додому із коробкою шоколадних цукерок. Попросив у Марійки вибачення, і цілий місяць був тверезий.

А Зойка відтоді стала найбільшим Івановим ворогом й тепер не мала права входити у доччину хату.


Наталка ж ходила усі ті дні щаслива, а ще – знайшла в журналі «Жінка» статтю про виховання дітей і тицьнула Іванові у руки. Вона наївно повірила, що батько і справді цього разу розкаявся вже назавжди, бо він був дуже розумний – любив багато читати, умів гарно й правильно говорити, а як же його поважали люди!


Та вже через місяць прокинулася Наталка серед ночі від того, що її гукали. Розплющила очі й побачила страшну картину: мати стояла біля Ігоркового ліжка, до пояса одягнута в сині рейтузи, а зверху тіло було зовсім голе. Нічим не прикриті повні Марійчині груди звисали білими торбинками аж до пупа. Це було так противно, так соромно й принизливо, що все життя Наталка потім соромилася вигляду оголених жіночих грудей.

Марійка стояла й натужно плакала, й щось доказувала п’яному чоловікові. Й здалася вона Наталці насправді такою потворною, як батько казав, і байдуже було, що то була її мати…


А ще якось – те дуже яскраво усе життя стояло Наталці в очах і ніяк не могло стертися з роками, – та картина, коли батько бив матір у великій залі біля телевізора. Наталка із усіх сил старалася втихомирити батька й кричала до нього на увесь свій дитячий голос: він – матюк, і Наталка – теж йому матюк у відповідь, а хай буде соромно!

Іван тоді розсердився на дочку так, що почав проклинати. Він затинався, але казав:

– Проклинаю… тебе… бо ти кричиш… Прокляну й не буду більше любити! Хоч ти й моя дитина, але будь

1 ... 58 59 60 ... 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Свята Марійка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Свята Марійка"