Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Сірі бджоли 📚 - Українською

Читати книгу - "Сірі бджоли"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сірі бджоли" автора Андрій Юрійович Курков. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60 61 ... 86
Перейти на сторінку:
class="p1">— А що, з пекарні не смачний?

— Нормальний, — відповів Бекир. — Але ж він могильний, їхній хліб.

— Чому «могильний»?

— Пекарню на нашому старому кладовищі побудували.

— А-а, — з розумінням протягнув Сергійович.

— Вмочуйте, їжте! — Бекир кивнув на відерце з медом і на пакет з коржиками.

Сергійович із задоволенням вмочував і смакував, і чаєм запивав.

— Знаєш, — сказав він раптом. — Скажи мамі... Скажи їй, що я можу... Ну, до Сімферополя, про Ахтема спитати...

Очі Бекира загорілися.

— Я скажу! Дякую! Я вас сам туди відвезу! — схвильовано заговорив він. — Тільки документи з собою треба взяти! Туди без документів не пустять!

49

У «ниві» Сергійовичу давненько їздити не доводилося. І тепер, сидячи на передньому сидінні поряд з Бекиром, пасічник відчував себе невпевнено і незатишно. Здавалося, що надто високо він сидить. Здавалося, що Бекир надто різко повертає, а повертав він постійно то ліворуч, то праворуч, адже дорога тут уздовж Бельбеку біжить. Куди річка, туди і вона.

— Ти не поспішай, — попросив він хлопця, на що син Ахтема і Айсилу посміхнувся, але швидкість зменшив.

— «Нива» стійка, — Бекир глянув на пасажира. — Для кримських доріг — те, що треба!

Коли виїхали на Севастопольське шосе, швидкість Бекиру довелося знову зменшити, хоча ця дорога значно рівніша була. Вклинитися у щільну колону транспорту, що рухався на кримську столицю їм вдалося легко, але далі вже до самого міста хилитався перед ними зад фури, а на хвості висів джип із причепом, на якому гордо сидів китайський гідроцикл.

— Це ж туди до моря? — кивнув за спину, назад, Сергійович.

— Так, Севастополь, а далі на Форос дорога, на Ялту. А якщо направо — то на Качу!

Сергійович закивав. Попереду п’ятиповерхівки міста з’явилися. І занервував пасічник, згадавши мету цієї поїздки.

— А як мені з ними краще говорити? — спитав хлопця.

— Не знаю, — Бекир знизав плечима. — Головне — не жартувати! Вони жартів не розуміють. Я за два квартали зупинюся, щоб не маячити!

Хвилин п’ятнадцять їхали мовчки. Вже містом. Попереду замість заду фури виляв штангами тролейбус. На наступному перехресті тролейбус ліворуч повернув, а вони — праворуч.

Незабаром виїхала блакитна «нива» на спокійну, тінисту і тиху вулицю.

— Ну ось, прибули! — Бекир зупинив машину біля бровки тротуару. — Тут поряд. Це ось перший номер, — він показав на кутовий будинок праворуч. — А в них тринадцятий. Коли зайдете, скажіть, що вам у приймальню!

Перші кроки бульваром далися Сергійовичу важко. Навіть закашлявся він чи то від хвилювання, чи то від страху. Наче організм хотів у свого хазяїна жалість викликати і тим самим попросити його дурниць не робити, і, тим більше, не казати. Тому, переживаючи і кашель, і страх, ішов пасічник невпевнено, дивлячись собі під ноги, ніби боявся, що хтось поряд іде і вже за ним слідкує. Але бічним зором бачив, що будинків праворуч немає, а стоять тільки дерева. І дерева ці ніби йдуть з ним разом, нога до ноги, бо не лишаються вони позаду.

Зупинився різко Сергійович. На дерева озирнувся, за спину собі глянув. Нікого за спиною. Похитав головою, намагаючись опанувати свої думки і відчуття. І вже більш твердою ходою далі вирушив, все ще перевіряючи бічним зором поведінку бульварних лип і акацій. Дерева тепер залишалися на місці, тобто позаду. А значить, йшов Сергійович до мети.

Метою виявилася величезна, але не висока, що розповзалася навсібіч, наче павук із червоним животом і білою спиною, будівля за адресою «Бульвар Івана Франка, 13». У центрі під портиком і кількома колонами розташувався центральний вхід, висунутий метрів на два до проїжджої частини. Перед сходами до дверей, Сергійович на мить забарився, але тут пластикові, недорогі і несолідні двері перед ним відкрилися і з них вишмигнув чоловічок у сірому костюмі з папочкою у руці. Вишмигнув і, обійшовши пасічника, який не встиг йому поступитися дорогою, зник.

Чи то цей чоловічок, чимось смішний, а чимось жалюгідний, викликав у Сергійовича внутрішню посмішку, чи то двері дешеві, але останні дві сходинки до порога серйозного закладу пасічник подолав легко і навіть сам того не помітив, як всередині опинився. Обличчям до обличчя з військовим і озброєним чоловіком, що контролював вхід-вихід.

— Ви куди? — холодно спитав той.

— Мені до приймальні, — завчено промовив Сергійович.

— Повідомляти чи скаржитися?

На це питання відвідувач відповісти не зміг, але черговий і не збирався чекати відповіді. Можливо, це був традиційний жарт, який виник саме тут на посту через нудотність одноманітного стану?!

— Документи?

До цієї вимоги Сергійович був готовий.

— Україна? — здивувався черговий і взявся гортати м’ятий синій паспорт. Зупинився на сторінці з пропискою. — Донецька область?

Сергійович кивнув.

Після цього черговий вивчив вкладиш в’їзду до Російської Федерації.

— Притулку вам не дадуть! — твердо сказав він, ніби точно знав, навіщо цей відвідувач до ФСБ заявився. — Дев’яносто днів — і додому! Зрозуміло?

— Та не треба мені ваш притулок! Я стосовно іншого питання!

— І якого ж? — У голосі чергового почулися нотки втоми.

— Людина зникла. Два роки тому. Викрали...

— Це до міліції!

— Мене його дружина попросила до вас приїхати...

— Дружина попросила? — пожвавився військовий. Вочевидь, не часто такий аргумент чув. — Ну і як же його звати?

— Ахтем Мустафаєв.

— Татарин?

Сергійович кивнув.

Черговий якось дивно скривив губи.

— А вам він хто? Чи вам його дружина кимось доводиться? — проговорив він і знову опустив погляд на український паспорт відвідувача, погортав, затримався на сторінці із записом про шлюб.

— Ну, почекайте тут! — сказав наказовим тоном. І пішов, залишивши замість себе іншого чергового.

Сергійович стояв неприкаяний, слухав скрипіння вхідних дверей, що відкривалися і закривалися. Усі, хто входив чи виходив, були у цивільному. У костюмах з краватками. І це незважаючи на літо, незважаючи на спеку! А черговий кивав їм і ліниво зазирав у посвідчення, що пред’являлися.

Ноги від марного стояння загули. Пошукав Сергійович поглядом стілець чи лавку, але не знайшов. Прицмокнув невдоволено губами і тут же на собі спіймав запитальний погляд чергового. Зітхнув. Подумав, що недарма він сюди їхати не хотів. Ой недарма! Але тепер вже що? Паспорт забрали, а значить — стій і чекай!

Перший черговий з’явився хвилин за п’ятнадцять, коли

1 ... 59 60 61 ... 86
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сірі бджоли», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сірі бджоли"