Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Легенди нескореної зими 📚 - Українською

Читати книгу - "Легенди нескореної зими"

398
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Легенди нескореної зими" автора Сергій Ухачевський. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 61 62 63 ... 82
Перейти на сторінку:
вже давно йде повноцінна війна, і у цьому немає нічого незвичного — спокійно і буденно. До війни звикаєш швидко… У того зловісно спалахнули очі.

— Вибери собі коректувальників, прикриття і другого номера, — наказав йому Дід. — Бо можна ще й на наших напоротись. І головне: треба все робити по-тихому.

Дід сів до столу, подивився на карту Києва, поцікавився у Морпєха:

— А як тобі вдалось проскочити так швидко і без пригод?

— Десь дворами, десь дорогами, — знизав плечима Морпєх.

— А нахуя рисковать? — здивувався Десант, відірвавшись від планшета. — Сейчас на интерактивных картах люди выставляют метки, где посты гаишников, там же помечают точки, где видели титушек. В котором часу… Сейчас век компьютерных технологий, а вы как дикари «дворами», «дорогами».

— Чудово, — вирішив Дід, — я думав, що ти в Інтернеті тільки шаришся по сайтах зі звйоздами і голими тьолками. Вибач, помилявся. Тому бери свою машину, вона ніде не засвічена, і витягай на Майдан підкріплення. Ніяких майданівських примочок і документів з собою не бери. Візьми когось із бійців. Ви — народ простий і трудящий, їдете будувати ще одну дачу Пшонці. Зрозуміло?

— Понял, сделаю, — відказав Десант; на ходу гортаючи новини в планшеті, кивнув до одного зі своїх бійців і обидва вийшли з бутіка.

— Все, пацани, не спати, по конях і погнали на патрулювання… — підігнав вояків Сергій.

— Командир, — враз озвався Борька. — А можна ми туди,— кивнув у бік Майдану. — Хоч трішки поможемо…

— І я, — не міг всидіти на місці Бача…

— А тобі куди? — аж пересмикнув роздратовано плечима Дід. — Дякуй, що я тебе не запакував на дальні больнічки[129]…

— Сєрий, та я вже здоров, шо бик, — він був немов велика ображена дитина. — Не могу на місці сидіть… Упиздить би когось… Руки чешуться. Правда…

— Поїдеш зі мною. Не треба, щоб у тебе над головою гупало. На чергуванні все-таки менше ризику і менше вибухів.

— А ви, — до Борьки. — Ідіть, розважтеся. Теж позмінно. Треба, щоб тут хтось був постійно. Мало що — барикади тут з усіх сторін порожні… Тільки акуратніше там… — зітхнув, — постійно виносять як не поранених, то…

Італієць тим часом розібрав гвинтівку і почав її чистити. Заумний встиг звідкілясь дістати машинне масло і почав чистити магазини. Вони були залиті солідолом.

— Коли плануєш на вихід? — запитав Дід в Італійця.

— Пошарюсь по горищах, виберу цікаві сектори обстрілу. І як тільки стемніє, піду. Перший помічник у мене вже є, — кивнув на Заумного.

— Добре, — погодився Сергій. — Даю добро. І ще таке, — обвів усіх присутніх поглядом: — Якщо у когось виникнуть якісь проблеми… Чи зараз, чи, може, пізніше… Хто знає, як життя поверне… Валіть все на мене. Ви лише виконували мої накази.

— До чого ти це? — запитав спроквола Морпєх.

— Мишко наворожив, що все закінчиться завтра, — посміхнувся Дід. — А нам ще потрібно пережити цей день і нікуди не влипнути. Тобто влипнути без наслідків… А коли вже з наслідками, то з головою… Словом, все на мене, пацани.

* * *

Виїзд був вдалим… На перехресті Володимирської та бульвару Шевченка стояла зведена групка гаішників і тітушок. Зазвичай вони ніколи не стояли разом, а тут — просто зведений хор мальчиків-зайчиків. Їм чомусь було весело. Четверо мусорів були озброєні «сучками» і «макарами», а тітушня, їх було штук десять, — битами і щитами. Принаймні здалеку у них не було помітно вогнепальної зброї.

Група Діда — десятеро злих бійців у переповненому бусику. Він сам був за кермом і вів машину не петляючи, просто до поста. Товстезний жирний мусор вийшов назустріч і махнув смугастою палкою, мовляв, зупиняйся. На що Бача, котрий сидів із задоволеною пикою поруч із Дідом, рявкнув:

— Дави падаль! Тормоза придумали сцикуни!

І той натиснув на акселератор. Побачивши, що бусик і не планує зупинятися, а може ще й розчавити, «патрулі» кинулися врізнобіч, мов сполохані горобці. Найважче втікати виявилося жирному гаішнику. Він зробив три лінивих кроки назад. Бусик під’їхав до нього, різко загальмував і сильно штовхнув у пузо. Жирний мусор махнув у повітрі руками і відлетів на капот патрульного авто.

З усіх дверей бусика висипав десант майданівців і накинувся на тітушню. Їх одразу почали по одному гамселити дубцями, так, що ті й не стали захищатися, попадали на асфальт животами і позакладали руки за шиї. Так, ніби все життя цим займалися. Один, щоправда, виявився сміливим і почав махати кийком перед носом у Бачі. Той у бойовому запалі, у засмальцьованому генеральському камуфляжі вискочив з машини і забув свого дубця. Але не розгубився і, відбивши черговий удар тітушки, кулаком ударив його по зап’ястю — битка випала у нього з руки і весело відбиваючи дріб, заплигала по асфальту. Тітушка від болю скривився, сховав травмовану ручку під щит і сполохано зіщулився.

Дід, одним ударом відрубавши тітушку, який ловив ґав, глянув на Бачу. Той з розчуленою посмішкою розкрив руки для обіймів і зі словами:

— Братішка, ми ж пиздуємо в Європу, поетому плєнних не убиваємо. — Підійшов до очманілого тітушки і обійняв його разом зі щитом. Трішки натужився, скрутив щит трубкою, долонями, втрамбовуючи ворога у цю трубку і примовляючи: «Пакуйся м’ясо в колбасу»… А коли той з наповненими жахом очима спробував вирватися з полону власного щита, Бача сказав, оцінивши власну роботу:

— Красіво. Бантіком перев’язати і можна складати в подарочну коробку.

Мусора, котрі стояли зі зброєю напоготові та з розкритими ротами, дивлячись на це, враз опустили автомати. Генерал Бача розвальцем підійшов до них, поки майданівці проводили профілактичне побиття інших тітушок.

— Дай закурити, — сказав одному.

Той дістав пачку і розгублено подав Бачі. Бача дістав одну цигарку, прикурив, пачку поклав собі у кишеню. Глянув на дебелого гаішника, що перелякано тремтів усім тілом, зняв у нього з голови кашкета, поклав на капот і наказав:

— Розряджайте пукалки.

Ті слухняно відстебнули магазини і почали розряджати набої у кашкет. Коли закінчили, Бача таким спокійним, дружнім голоском поцікавився: «Все, більше немає?» Ті заперечливо захитали головами. Він обшукав їх, забравши тільки цигарки і запальнички. Прикурив від свого недопалка наступну цигарку, хвильку подумав… Забрав «макарови», познімав затворні рами. Зняв пружини з дул, розрівняв їх та покрутив на них вузли. Виламав з корпусів стволи, виклав це добро на капот і примусив ментів протерти відбитки його пальців. В автоматах

1 ... 61 62 63 ... 82
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Легенди нескореної зими», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Легенди нескореної зими"