Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Джерело 📚 - Українською

Читати книгу - "Джерело"

1 404
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Джерело" автора Ден Браун. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 67 68 69 ... 120
Перейти на сторінку:
читав Святе Письмо. Авіла упізнав цей фрагмент — то було Євангеліє від Марка:

— «І коли стоїте на молитві, прощайте, як маєте щось проти кого-небудь, щоб і Отець ваш, Який у небі, простив вам провини ваші…»

«Знову пробачати?» — насупився Авіла. У нього було відчуття, ніби він уже тисячу разів чув ці слова від монашок і психологів після теракту.

Читання скінчилось, і святиню наповнили хвилі органної музики. Парафіяни всі одночасно підвелися, й Авіла теж неохоче зіп’явся на ноги. За вівтарем відчинилися приховані двері, і юрбою прокотився схвильований гомін.

Чоловік, який вийшов, був віком за п’ятдесят, тримався по-королівськи гордо, мав рівну спину й проникливий погляд. Убраний був у білу рясу, мав гаптовану золотом столу і вишиваний пояс, оздоблену самоцвітами папську коштовну митру. Він наблизився до людей, простягнувши до них руки, і, немов не торкаючись підлоги, перейшов до центру вівтарної частини.

— Ось він! — схвильовано прошепотів Марко. — Папа Інокентій Чотирнадцятий.

«Він називає себе папою Інокентієм XIV?» Пальмаріани, як знав Авіла, визнавали легітимність усіх пап до Павла VI, який помер у 1978 році.

— Ми саме вчасно, — сказав Марко. — Зараз він виголосить проповідь.

Папа підійшов до підвищення в центрі вівтарної частини, але не піднявся на пишну кафедру, натомість ставши врівень із парафіянами. Він поправив петлицю з мікрофоном і лагідно всміхнувся.

— Доброго ранку, — пошепки звернувся він до всіх.

— Доброго ранку! — вигукнула паства.

Папа ще відійшов від вівтаря, наблизившись до людей.

— Щойно ми почули читання Євангелія від Марка, — почав він, — і я сам обрав цей фрагмент, бо хотів би поговорити з вами про прощення.

Папа плавно підійшов до Авіли й спинився в проході біля нього, ближче ніж на відстані витягнутої руки. Униз він не дивився. Авіла нервово поглянув на Марка, а той збуджено кивнув.

— Нам усім непросто дається прощення, — звернувся папа до людей. — Адже бувають часи, коли переступи проти нас здаються непрощенними. Коли в суто ненависницькому акті хтось нищить безневинних людей, чи слід нам учинити так, як учать деякі церкви, — підставити другу щоку?

У соборі запало гробове мовчання, і папа продовжив іще тихіше:

— Коли антихристиянський екстреміст здетонував бомбу під час ранкової служби в Севільському соборі, загинули ні в чому не винні матері й діти — як від нас можна чекати прощення? Це акт війни. Війни не лише проти католиків. Не лише проти християн. Це — війна проти Добра… проти Самого Бога!

Авіла заплющив очі в намаганні стримати потік жахливих спогадів, але гнів і горе все одно стискали його серце. Воно переповнювалося гнівом — і раптом Авіла відчув на своєму плечі лагідну руку папи. Авіла розплющив очі, але папа на нього не дивився. Проте адмірал відчував: папа намагається його заспокоїти, додати йому впевненості.

— Не забуваймо й наш Terror Rojo[69], — вів далі папа, усе ще тримаючи руку на плечі адмірала. — Під час нашої Громадянської війни вороги Господа палили іспанські церкви й монастирі, убили понад шістсот священиків, катували сотні черниць… вони змушували сестер проковтнути свої вервиці, а потім ґвалтували їх і скидали в шахти… — Папа помовчав, щоб люди повністю сприйняли його слова. — Така ненависть не зникає з часом. Натомість вона роздувається в глибині, набирає сили, щоб колись постати злоякісною раковою пухлиною. Друзі мої, я застерігаю вас: зло проковтне нас без решти, якщо ми не виступимо проти нього силою. Ми ніколи не переможемо зло, якщо нашим кличем стане «прощення».

«Він має рацію», — подумав Авіла, який на власному досвіді спізнав, що «м’яке» ставлення до порушення статуту — гарантія подальших порушень.

— Я переконаний, — продовжив папа, — що в деяких випадках прощення може обернутися небезпекою. Якщо ми пробачимо світове зло, то дамо йому дозвіл рости й ширитися. Коли ми на війну відповідаємо милосердям, то заохочуємо ворогів до подальшого насильства. Настає час, коли ми маємо зробити так, як Ісус, коли перекинув столи міняйлів у храмі з криком: «Заберіть оте звідси!»

«Це правда!» — хотів крикнути Авіла, і всі парафіяни в лад закивали.

— Але чи ми діємо? — спитав папа. — Чи католицька церква в Римі діє так, як Ісус? Ні, вона цього не робить. Сьогодні перед нами одне з найчорніших зол світу — а ми зустрічаємо його лише нашим умінням пробачати, любити, співчувати. І таким чином ми дозволяємо — ні, ми заохочуємо — зло до поширення і зростання. У відповідь на нові й нові злочинства проти нас ми делікатно й політкоректно висловлюємо нашу стурбованість, нагадуємо одне одному, що зла людина є злою просто через важке дитинство, бідність, чи її озлобили несправедливість і страждання близьких людей — тож лиха людина не винна в тому, що вона така. Я кажу: годі! Зло — це зло! Нам усім нелегко в житті!

Парафіяни вибухнули оплесками — такого Авіла ще жодного разу не бачив під час католицької літургії.

— Я вирішив сьогодні вести мову про прощення, — продовжив папа, не знімаючи руки з плеча Авіли, — бо серед нас особливий гість. Я б хотів подякувати адміралові Луїсу Авілі за те, що він ушанував нас своєю присутністю. Він — поважний, неодноразово нагороджений орденами представник воїнства Іспанії, він у житті зіткнувся з таким злом, яке страшно уявити. Як і кожен з нас, він щосили намагався пробачити…

Не встиг Авіла й слова сказати, як папа вже почав детально й виразно переказувати парафіянам історію життєвої боротьби Авіли — втрату сім’ї під час терористичного акту, душевний занепад і алкоголізм, нарешті, невдалу спробу самогубства. Спочатку Авіла обурився на Марка за те, що той зловжив його довірою, але, слухаючи свою історію з вуст папи, раптом відчув дивне піднесення. Це було щось ніби визнання перед усім світом, що він, адмірал, опустився на саме дно — але залишився живим, врятований, можливо, чудом.

— Я б відзначив перед вами, — мовив папа, — що Бог втрутився в життя адмірала Авіли і врятував його… для високої мети.

Із цими словами пальмаріанський папа Інокентій XIV уперше розвернув голову й уважно подивився на Авілу. Глибоко посаджені очі Інокентія немов зазирнули просто в душу Луїса — і той відчув давно забуту наснагу.

— Адмірале Авіла! — звернувся до нього папа. — Я переконаний: ваша трагічна втрата — не з тих, які людина може пробачити. Я не сумніваюся: гнів, який і далі нуртує у вашій душі, — ваше праведне бажання помсти — не треба гамувати, підставляючи другу щоку. Та цього й не можна робити! Ваш біль стане каталізатором вашого спасіння. Ми тут для того, щоб

1 ... 67 68 69 ... 120
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Джерело», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Джерело"