Книги Українською Мовою » 💙 Не художня література » інформатика, Іванна Клиса 📚 - Українською

Читати книгу - "інформатика, Іванна Клиса"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "інформатика" автора Іванна Клиса. Жанр книги: 💙 Не художня література. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 6 7 8 ... 70
Перейти на сторінку:

 

 

1

2

History

(Історія)

Перехід вперед і назад, повторне відображення закритих вкладок і вікон, перехід до недавно переглянутих сторінок, перегляд всієї історії роботи в інтернеті.

Bookmarks

(Закладки)

Відображення диспетчера закладок, створення закладки на поточну сторінку, перехід до сторінок, доданих до папки із закладками.

Developer

(Розробник)

Інструменти розробника, перегляд вихідного коду і диспетчер задач.

Window

(Вікно)

Згортання поточного вікна, маштабування або вибір відкритих вікон і вкладок.

Help

(Довідка)

Доступ до сторінок довідки Орега, перегляд поєднань клавіш і можливість повідомити про проблему.

 

Браузер (Web-браузер) – це програма, яка використовується для перегляду веб-сайтів. Найпопулярніші веб-браузери:

Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera.

Web-система представляє собою розподілену інформаційну систему з уніфікованим інтерфейсом доступу до даних, базованому на використанні ряду відкритих стандартів Це в першу чергу стандарт представлення текстової та гіпертекстової інформації – мова HTML. Web орієнтований на мережну модель даних, яка організується через гіпертекстові посилання. Проте це не виключає можливість представлення через Web інакше структурованої інформації (наприклад даних, що зберігаються у реляційних БД) [10, 13].

Web-системи належать до систем архітектури «клієнт-сервер». Роль клієнта в такій системі виконують станції, на яких здійснюється перегляд HTML-документів, що зберігаються на Web-cepвepax. Перегляд та візуальне відображення HTML-документів здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення (Web-браузерів).

При звертанні до HTML-документу з Web-клієнта сервер пересилає по мережі потрібний документ на комп'ютер, що його вимагає. Отримавши документ, Web-браузер відображає його на дисплеї комп'ютера, згідно з директивами, що містяться в отриманій Web-сторінці.

Мережеві ресурси Web-системи, зокрема HTML-документи ідентифікуються з допомогою уніфікованих локаторів ресурсу (Uniform Resource Locator – URL), які визначають місцезнаходження відповідних HTML-документів.

У найпростішому випадку синтаксис команди відкриття відповідного ресурсу виглядає наступним чином:

ресурс: //ім'я хост комп'ютера/шлях/файл, де вказується назва серверу у мережі та фізичне розташування ресурсу як файлу.

Якщо ресурс є Web-сторінкою, то він носить назву http.

 

Пошукова система – це система, призначена для пошуку відомостей в інтернеті за ключовими словами.

Кожен браузер має ряд функцій роботи з вихідним кодом документа. Зокрема це функції:

перегляду вихідного коду документа; запису документу у локальній файловій системі; друк документу представлення вмісту каталогу як HTML-сторінки; встановлення графічного зображення як шпалери для графічного середовища користувача.

Для спрощення навігації у Web-системі у браузерах існують функції ведення картотеки адресів. Туди користувач може додати URL-адреси, до яких він часто звертається, та тематично згрупувати. Як правило, картотека адресів організовується як HTML-сторінка, що зберігається у локальній файловій системі користувача.

Гіпертекстова інформація відображається у вікні, як текст, відформатований відповідно до директив, що містяться у документі. Якщо документ повністю не вміщується у вікні, браузер дає можливість гортати його.

Пошукові роботи («хробаки», «гусениці», «краулери») – спеціальні програми цілодобово переглядають простір Мережі й копіюють усі знайдені сторінки, переходять за гіперпосиланнями, знаходять нові документи, копіюють їх тощо. З таких сторінок складається спеціальна база даних, іменована покажчиком [14].

Ключові слова (Keywords), або пошуковий запит, – це слова, фрази або набір символів, що відображають основну думку, які користувач Інтернету вводить у спеціальне поле (рядок) пошуку з метою одержання інформації, що його цікавить

Результати пошуку (search engine result page) – це Web-сторінка, видавана пошуковою системою як відповідь на запит користувача. Вона містить набір посилань на сторінки Інтернету, що відповідають, на думку алгоритму пошукової машини, заданому запиту (релевантні йому). Така Web-сторінка називається ще результуючою.

Перед видачею результатів відбувається ранжирування результатів пошуку – система визначає цінність кожного зі знайдених ресурсів і сортує їх так, щоб найцінніші розташовувалися на початку списку.

Пошукові машини використовують кілька способів пошуку інформації:

простий пошук – це пошук за одним або кількома ключовими словами; розширений пошук.
1 ... 6 7 8 ... 70
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «інформатика, Іванна Клиса», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «інформатика, Іванна Клиса» жанру - 💙 Не художня література:


Коментарі та відгуки (0) до книги "інформатика, Іванна Клиса"