Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Не повертайся спиною до звіра 📚 - Українською

Читати книгу - "Не повертайся спиною до звіра"

275
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Не повертайся спиною до звіра" автора Тетяна Ковтун. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 74 75 76 ... 99
Перейти на сторінку:
залишалася ніч. Мусила поспішати, бо під дверима міністра вже вишикувалася ціла черга з інших журналістів, що її вельми здивувало.

Виходячи, Алла думала про однаково нещире зацікавлення науковими дослідженнями з питань ринку праці в Україні всіх органів влади, незалежно від політичного кольору. Хай що б вони не казали на камеру, жодних реформаторських кроків, тим більше — змін на краще, годі сподіватися. Це ставало тим очевидніше, що трудових мігрантів щороку більшало. Ні в парламенті, ні в Кабінеті Міністрів цієї теми не зачіпали — надто страшне провалля відкривалося за проблемою. Розворушити вулик трудової міграції змінами у сфері оплати праці означало наразитися на обстріл зусібіч. Політичні чвари, які півтора десятиліття розривали країну, від початку ставили хрест на будь-яких реформах.

«Про всяк випадок треба написати власні коментарі до його відповідей!» — звідкилясь «згори» прийшла підказка Аллі.

«Парадокс, — думала вона, — найбільші боржники із зарплати — держава, органи місцевого самоврядування. «Різнокольорові» губернатори однаково винні людям, над якими їх піднесла влада, та міністерство заклопотане лише тим, щоби вчасно кинути камінь у город своїх політичних опонентів. Споконвіку найбагатші власники донецьких копалень та енергетичних підприємств платять найгірше. Марієв перелічує серед відсталих західноукраїнські області чи то за звичкою, чи то через власну некомпетентність, а статистика тим часом свідчить про інше…»

На останній нараді міністр виступав із підсумковою промовою, коли в просторій залі Укртелекому пролунав звук сирени. Війна? Ядерний вибух? Державний переворот? А промовець не змовкав, ніби й не чув того сигналу. І справді, чи вартий уваги якийсь рингтон? Просто один з операторів тримав на плечі камеру, і йому було не дотягнутися до кишені своїх шортів, щоб вимкнути телефон. А втім, ця сирена могла б цілком пристойно ілюструвати стан ринку праці в Україні.

Вранці готовий матеріал лежав на столі в редактора, другий примірник передали до міністерства. Обідньої пори шпальту зверстали, однак Сергій Климович ніяк не повертав тексту. Телефон прес-служби не вмовкав, але Дана зникла, а крім неї ніхто не міг зарадити «Дзеркальним вістям». Головний редактор, однак, виявив принциповість і не зняв матеріалу зі шпальти. Світ таки побачив суперечливе обличчя міністерства праці, хоч як би того не хотів сам Марієв.

V

Хоча на парламентському небосхилі вже гриміло — насувалися позачергові вибори, опозиція наступала на п’яти, — робота апарату не повинна була давати збоїв. Почастішали наради. Підчищалися засіки. На одній з комісій міністерства розглядали долю сотень мільйонів із державного бюджету, виділених на створення підприємств інвалідів. Комісія засідала при обов’язковій присутності міністра і керівника відповідного парламентського комітету — балакучого, рішуче налаштованого представника фракції комуністів на прізвище Забрьоха. Процедура була, як завжди, нудною. Керівник комісії — метикуватий чиновник — прозвітував, як розпорядилися коштами директори, котрим пощастило вкласти їх у виробництво поліетиленових пакетів, дитячих граблів та збірних теплиць. Міністр вдавав, що прискіпливо вивчає документи, аж нарешті запропонував заслухати декого з присутніх керівників підприємств.

Першою запросили до слова молоду жінку з величезною декоративною шпилькою в зачісці. Підводячись з місця, вона сором’язливо поправила спідничку на струнких ногах.

— Яку продукцію виробляєте? — приязно звернувся до неї Марієв.

— Вирощуємо квіти. У нас оранжерея.

— Он як! — міністра, здавалося, відповідь втішила. — А скільки інвалідів ж у вас працює?

— Знаєте, — зам’ялася молодичка, — я лише бухгалтер, не можу вам точно сказати. Здається, половина чисельності штату.

Марієв перезирнувся зі співголовою комісії.

— То половина чи менше?

У вуст Сергія Климовича злиняла приязна посмішка. За незначного представництва інвалідів підприємство позбавлялося права на дотацію, а це тягло за собою неприємності з боку Рахункової палати. Красуня знічено потупилася, ще раз обсмикнула шлярки на спідниці.

— Хто рекомендував створити це підприємство? — тихою скоромовкою звернувся міністр до чиновників.

— Я, — спокійно відповів директор Фонду захисту інвалідів Любомир Струтецький.

Помовчали. Було чути, як протяг від кондиціонера шелестить листям пальми поблизу президії.

— Хто виступив співзасновником? — поцікавився Марієв.

— Національна телерадіокомпанія, — озвався представник «червоного» крила Верховної Ради. Посмішка на його одутлому обличчі могла слугувати за рекламу стоматологічних послуг. Підозріла комерційна структура перебувала під його опікою.

— Гарна дівчина попросила мене, я поміг, — сміливо заявив Забрьоха.

Сергій Климович про всяк випадок кинув у президію:

— Треба було б перевірити це підприємство. Все-таки два мільйони за один раз отримали. Не кожен колектив інвалідів на час створення домагається такого фінансування. Хай би нове підприємство хоча б рік попрацювало, показало свої можливості.

І тут із зали заволав голова Українського товариства сліпих, який втратив терпіння. Усі вже звикли, що з його грудей звук виривається порціями, у вигляді перфорованого фальцету.

— Вибачте, я просто обурений тим, як іде розгляд питання! Я роками добиваюся, щоб нашій організації виділили кошти для придбання приміщень, а тут гроші роздають якимось наближеним особам! І хоч я формально теж член комісії, до мого голосу тут не дослухаються!

Марієв завжди із задоволенням слухав скандаліста: додати краплю дьогтю від мас у бюрократичну діжку меду ніколи не зайве. Ніхто не зупиняв монологу інваліда. Він висловився в порожнечу, і його посадили на місце, пообіцявши наступного разу виділити трохи коштів на потреби УТОСу.

Повідомлення, підготовлене прес-службою за підсумками цієї наради, нещадно скоротили.

— Навіщо нагнітати пристрасті! Ви ж бачите, які ці інваліди ревниві, — примовляв Галіза, креслячи олівцем роздрукований текст.

І знову всіх сколихнуло передчуття змін. Передбачалося, що вже незабаром Президент має видати указ про розпуск парламенту. Була восьма вечора, але ніхто не йшов додому. Задуха стояла в кабінеті прес-служби. Дана постійно переглядала інтернет, скрушно хитала головою, ніяк не в змозі визначити, скільки їй потрібно повітря — то відчиняла, то зачиняла вікно біля себе. При цьому натужно кахикала й скаржилася, що в неї температура.

Тодоско був урочистий, як наречений на весіллі, й це підкреслювала навіщось причеплена до лацкана бутоньєрка. На ретельно

1 ... 74 75 76 ... 99
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не повертайся спиною до звіра», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не повертайся спиною до звіра"