Читати книгу - "Можливо все!, Джон Вон Ейкен"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Більше того, у статті зазначалося, що:
• протягом дня нас у середньому 73 рази відволікають від нашої роботи;
• більшість із нас доробляє робочі справи вдома;
• багато хто з нас читає матеріали на цікаві для них теми (або просто щось, не пов’язане з роботою) не більше 5 хвилин на день;
• ми спілкуємося зі своїми дружинами (по-справжньому спілкуємося, а не перекидаємося побутовими коментарями) у середньому не більше 4 хвилин на день;
• ми також робимо фізичні вправи менше 3 хвилин на день;
• і менше 2 хвилин на день граємося із власними дітьми…
Прочитавши ці дані, я, так само, як і ви, видихнув: «Добре, що в мене все інакше! Я просто не можу просиджувати стільки часу в туалеті!»
Припустімо, ця статистика не бездоганна. Однак, безсумнівно, що час для багатьох із нас – найдефіцитніший товар.
Ті, хто прочитав книжку до цього розділу, напевно, уже зрозуміли: поставивши перед собою цілі і визначивши пріоритети, набагато простіше керувати своїм часом. Але лише цього для приборкання часу замало.
Сьогодні багато професіоналів погоджуються, що працюють у кілька разів більше, ніж 2–3 роки тому. Окрім того, час забирають нескінченні затори, запізнення на зустрічі, чи їх скасування псують нерви… І за всієї цієї напруженості – стоси документів на робочому столі ніяк не бажають танути. А життя підкидає все нові й нові завдання і задачі – нові проекти, задумки керівництва й доробляння після колег і підлеглих. Виходить, що навіть у разі блискучих навичок у сфері керування часом, багато хто все одно витрачає його даремно – до 2–3 годин щодня! І найприкріше те, що кожна людина це прекрасно розуміє і сердиться на себе та на безвихідь.
Упевнений, вам знайоме це відчуття!
У XXI столітті в більшості з нас виникла серйозна «часова дилема»: уже нікого не здивуєш своїми знаннями у сфері тайм-менеджменту і показниками нелюдської продуктивності. Але чи можна вважати таке життя щасливим? Так, ви навчилися жонглювати справами і видавати результати за трьох… Але при цьому забули обличчя своїх дітей. Чи можна вважати вас успішним? Навряд.
Тому в сучасному суспільстві з’явилося нове переконання: мало підпорядкувати собі час, його потрібно навчитися розумно використовувати для підвищення якості ВСЬОГО життя (у всіх проявах, а не лише в роботі).
Поради багатьох гуру минулих років уже втратили свою актуальність! Візьмемо стандартні рекомендації з першої-ліпшої книжки з керування часом.
• «Бракує часу на прибирання, приготування їжі чи зарядку? Спробуйте вставати на годину раніше!»
«Чудово, – подумаєте ви. – Я і так встаю о 6-й, щоб приїхати на роботу без заторів. Мені вставати о 5-й і робити зарядку в стані напівнепритомності? Ось уже чим, а сном я пожертвувати точно не можу – у мене його й так ледве шість годин набирається!»
• «Не витрачайте багато часу на сніданок, зробіть його легким і швидким! (і пишуть же такі поради!) Спробуйте на сніданок коктейль із блендера: банан, фрукти, сік і ложка меду».
Ідея, мабуть, полягає в тому, щоб скоротити час на пережовування, подрібнивши все на кашку, як у старечому будинку! Шкода тільки, що перетравлювати це доведеться самому…
• (Одна з моїх улюблених рекомендацій. Ви, напевно, не вірите мені, але я справді бачив такі поради не раз). «Якщо ви давно хотіли почистити ванну, але ніяк не знаходите часу на прибирання, почистіть її в останні кілька хвилин приймання душу, а потім сполосніть наостанок водою і себе, й чисту ванну!»
А ось і порада від мене (додам і свій внесок до цього безумства): заощаджуйте не тільки час, але й ресурси – чистіть зуби, приймаючи душ, а потім цією самою щіткою почистите кахлі!
Кожну з цих порад можна удосконалити (або довести до абсурду – називайте як подобається).
• Сніданок із блендера можна налити в термос і випити в метро чи в машині дорогою на роботу.
• Книжки можна не читати, а слухати в душі (у перервах між чищенням зубів і кахлів) і так далі.
Так, ефективність вашого життя підвищиться, але якою ціною!
Безліч систем із керування часом накладає на своїх послідовників тяжкі очікування, пояснюючи, що встигнути можна все на світі – якщо сильно постаратися.
Але будь-який житель сучасного мегаполісу чи співробітник великої компанії знає, що навчитися робити кілька речей одночасно – це ще не шлях до приборкання часу! Завдання-максимум кожного з нас – не просто виконувати роботу вчасно, а й мати при цьому час на прості людські радощі!
Перші розділи цієї книжки несуть у собі одну приховану небезпеку, про яку я хочу вас відразу попередити. Зайнявшись постановкою цілей і створенням плану дій, багато людей ідуть до досягнення наміченого напролом, руйнуючи на цьому шляху крихкий баланс між досягненнями і задоволенням від повноти життя. Якщо ви припустилися такої помилки, поверніться назад й уважно прочитайте розділ про цілі – я спеціально роблю в ньому акцент на БАЛАНСІ між цілями з різних сфер життя. На жаль, багато з нас занадто багато уваги приділяють цілям матеріальним чи професійним, забуваючи
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Можливо все!, Джон Вон Ейкен», після закриття браузера.