Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Полювання на чорного дика 📚 - Українською

Читати книгу - "Полювання на чорного дика"

299
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Полювання на чорного дика" автора Лариса Підгірна. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 77 78 79 ... 86
Перейти на сторінку:
Лізо, ні… Я не хочу, щоб ти застудилася, — похитав він головою, міцніше пригортаючи її до себе.

— Ти від самого Кале слова не сказав… відколи ми зійшли на цей паром. Мовчиш і дивишся за обрій, — тихо промовила вона. — Щось не так?

— Ні, все так… То інше… У мене все ще крутиться в мізках наша остання розмова з Шелленбергом, — відповів Марко, — кожне слово… Поки ви чаювали з Габріель, ми з ним трохи пройшлися і побалакали…

— Трохи? Майже годину… Я вже почала хвилюватися.

— Так… мабуть, годину… — зітхнув Марко.

— І що він тобі такого наговорив, що ти досі обдумуєш його слова? — поцікавилася Елізабет.

— Сім бочок арештантів, якщо відверто, Лізо. Я думаю про інше… Навіщо він мені вкладав це у вуха?

— Можливо, щоб розхитати твою впевненість, щоб ти йому повірив, любий?

* * *

— Гайдріх курує антигітлерівський заколот у Німеччині? Це чисте безглуздя! — повторив Корнуелл вслід за Марком, як тільки той доповів йому про своє перебування у Мюнхені та розмову з Шелленбергом.

— Безглуздя якесь… — похитав головою Селфрідж. — Гайдріх — не дурень, та й у решти високопоставлених офіцерів є мізки. Я говорю не про їхні миролюбні наміри. Я говорю про те, що усім їх звичніше демонізувати, а у них є мізки! — розвів він руками. — Прагматичні німецькі мізки, які не змогла затьмарити навіть фанатична пропаганда доктора Геббельса.

— О! — вигукнув Корнуелл. — Я не сумніваюся, друже, що в оточенні Гітлера є люди, які усвідомлюють, як і чим вони ризикують. Зазвичай то німецькі аристократи, люди честі. І вони хочуть мати страховку на випадок провалу амбіцій їхнього фюрера. Але навряд чи це Гайдріх…

— А чому б і ні? — гмикнув Селфрідж. — Гайдріх прекрасно розуміє, що полетить одним із перших, якщо Гітлер полізе у бійку з Францією і Великою Британією і програє її…

— Але амбіції Гітлера будуть задоволені, якщо він знайде собі надійного союзника в особі Сталіна, — зауважив Марко.

— Ви, Алексе, повертаєте нас у розмові до вашого знайомця Вальтера Кривицького? — запитав Корнуелл. — Ну що ж… Його справді необхідно якнайшвидше доправити до Лондона і вислухати все, що він скаже. І якщо у нього є інформація про таємні домовленості Сталіна і Гітлера…

— Він готовий злити нам усе, що знає, — ствердно хитнув головою Марко.

— Ви сповістили пана Кривицького, що ми готові прийняти його? — запитав Корнуелл.

— Так… Телеграму відправив ще з Дувру, — відповів Швед. — У Лондоні я його зустріну і відвезу на конспіративну квартиру. Але Кривицький не сам по собі… У нього родина у Меммінгені. І він готовий надати інформацію в обмін на порятунок і безпеку його сім’ї.

— З його родиною нічого не станеться, якщо він справді має інформацію, яка буде нам цікавою, — безапеляційно промовив Корнуелл. — Зрештою, МІ-6 — не благодійний пансіонат, який прилаштовує колишніх совєцьких шпигунів.

Селфрідж гмикнув собі під ніс.

— Інформація, якою володіє цей містер Кривицький, може бути для нас дуже важливою, — мовив Марко. Хоч він був і не «колишній совєцький», слова Корнуелла чомусь зачепили його. — Власне, Кривицький ніколи не був рядовим пішаком, хлопчиком на побігеньках. Він досвічений професійний розвідник, керував цілою резидентурою, а до того працював в іноземному відділі ОДПУ. І зрештою… МІ-6 не обов’язково мати з ним справу безпосередньо.

— Що ви маєте на увазі, Алексе? — поцікавився Корнуелл.

— Я подумав, що ми можемо вислухати його, надати прихисток і… передати нашим американським колегам, — сказав Марко. — Ми і без Кривицького усвідомлюємо усю небезпеку можливого розвитку подій.

— Угу… усі, крім лордів Чемберлена і Галіфакса, — пробубнів собі під ніс Корнуелл.

— Із нашими лордами ми і самі розберемось, — почулося раптом у кімнаті, — а от пан Рузвельт із його миролюбною позицією…

Корнуелл, Селфрідж та Марко озирнулися.

— Пане Черчилль! — проказав Корнуелл, підіймаючись зі свого місця. — Радий вас бачити у нашому скромному товаристві. Нарешті ви таки до нас дісталися…

— Так, нарешті… Я подумав, пане Корнуелл, що саме час скористатися вашим люб’язним запрошенням і розбавити цей підпільний гурток своєю присутністю, — мовив Черчилль, бо це і був він.

Маркові доводилося бачити його кілька разів у парламенті, але отак близько, за одним столом — вперше. Сама поява Черчилля у МІ-6 була більш ніж дивною, а в кабінеті Корнуелла і поготів.

— Перепрошую, що перебив вас. Продовжуйте, юначе, — проказав Черчилль, всідаючись поряд із Селфріджем. — Ви — Алекс Макміллан, чи не так? Ваша думка щодо американських колег видається мені вкрай цікавою…

— Так, сер. Я Алекс Макміллан, — відповів Марко неочікуваному гостю і водночас запитально подивився на Корнуелла.

Зрештою, Корнуелл — його пряме начальство, і найбільше ненавидів, коли у справи його відомства вмішувалися панове із парламенту та якісь високопоставлені чиновники. До того ж хіба не Вінстон Черчилль років зо два тому висловився на підтримку відставного короля Едуарда, котрий не приховував своїх симпатій до Гітлера?

«Я підтримую не бздури Віндзора. Я захищаю честь Британської монархії!» — заявив Черчилль, але цим все одно викликав цілу хвилю обурення до своєї і без того вельми ексцентричної персони.

Тож присутність тут, у конторі МІ-6, одного з представників цієї ненависної Корнуеллу породи мала 6 викликати у нього якщо не праведний гнів, то хоча 6 роздратування. Та Корнуелл виглядав на диво спокійним.

— Продовжуйте, Алексе, — хитнув головою він. — Сер Вінстон — один із нас, і якщо наше відомство досі працює, то це значною мірою завдяки його незмінній патріотичній позиції. Інакше нас із вами давно 6 замінили кишенькові німецькі шпіци лорда Чемберлена.

Черчилль пхикнув і затягнувся люлькою. Слова Корнуелла йому явно припали до душі.

— Ви помиляєтесь, друже, Чемберленові кишенькові шпіци давно виросли і перетворилися у німецьких вівчарок, — замислено сказав він. — Тепер вони здатні повідгризати нам і руки, і голову!

— Я говорив про те, що Кривицький може бути корисним не тільки як інформатор, — промовив Марко. — Ми можемо прийняти і вислухати Вальтера Кривицького, надати тимчасовий прихисток і… передати нашим американським колегам. Для його ж власної безпеки. Заразом нехай просвітить американців на рахунок серйозності можливих військових союзів гітлерівської Німеччини і СРСР. Нехай розповість усе, що знає… Зрештою, згодиться навіть інформація про діяльність осередків комуністичної партії та совєцьких резидентур у США. Він професіонал, тому одразу вхопить, у чому його вигоди. А ми тут у Лондоні послухаємо і поспостерігаємо за усім… Якщо гарно розкрутити цю тему для американців, — продовжував Марко, — якщо подати устами Кривицького ідею совєцько-німецького військового альянсу і розвернути це проти політики ізоляціонізму пана Рузвельта…

— Чудово, юначе! — промовив Черчилль. — Ця ідея варта

1 ... 77 78 79 ... 86
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Полювання на чорного дика», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Полювання на чорного дика"