Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Гелтер Скелтер 📚 - Українською

Читати книгу - "Гелтер Скелтер"

248
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Гелтер Скелтер" автора Олександр Завара. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 82 83
Перейти на сторінку:
позначками та поясненнями.

– Пограбували? – лаконічно поцікавився хірург.

– Перепрошую?

– Я маю на увазі поранення,– уточнив той.– Напад на вулиці?

– О! – Макс наче зрозумів, про що йдеться.– Ні. На мене напав приятель, який виявився навіженим. Щось на кшталт маніяка.

– Отже, ти з гуртожитку? Я вже чув про вбивство.

– Мені пощастило. Дуже пощастило.

Макс посміхнувся рівно настільки, як дозволяла ситуація.

Поранення виявилося нескладним, принаймні так сказав хірург. Він обробив поріз медичним розчином, обколов новокаїном, а потім акуратно зшив краї скобками. Далі за справу взялася чергова медсестра.

– Усе могло бути значно гірше,– резюмував Бартенко, роблячи відповідний запис у журналі.– Тобі справді поталанило, а міг би по-справжньому напоротися на ніж, і тоді – бувай, життя…

Він замовк, вочевидь згадавши, що тільки-но доставлений до лікарняного моргу небіжчик, можливо, товариш цього пораненого, саме так і помер. Однак чи пожалкував лікар про свої слова, Макс так і не зрозумів.

– Ми все зробили, та це ненадовго. Завтра прийдеш на перев’язку. Сам нічого не чіпай і, звісно, не мочи. Протягом наступних двох тижнів доведеться відмовитися від фізичних навантажень.

Лікар Бартенко зазирнув у свої папери, а потім глянув на парубка.

– Завтра на денній зміні буде мій колега, він перевірить, як твої справи…

Що буде далі, Макс добре знав. На дисплеї мобільного було 01:13. Варіантів куди податися о цій порі насправді безліч, але перед тим треба закінчити одну досить важливу справу…

Упевнений, що все інше може зачекати, він вийшов з лікарні на Фастівську й попрямував до Руської вулиці, навмисне обираючи найтемніші місця. Макс добре знав, що нічні Чернівці можуть налякати не на жарт. Старовинні міста, чиї камені пам’ятають безліч жахливих та кривавих подій, здатні дивним чином мінятися із настанням темряви. Тільки ніч відчиняє ті потаємні закутки, що недоступні людям удень, і тому більшість із них майже нічого не знають про їх існування.

Але раз у раз відчувають, що вони є.

Під час отаких нічних блукань у Макса визріла ідея, зерно якої було посіяне ще на початку першого курсу, коли він несвідомо тинявся підвалами й глухими закутами, отруєний питвом, що йому підлотно підсунув приятель. Видіння, голоси… Пізніше до того додалося й материне одкровення… Усе це зрештою перевернуло його світогляд: якщо раніше хлопець вважав себе слабкою, ні на що не спроможною жертвою обставин, то згодом у ньому почало визрівати щось, завдяки чому він виявив, що здатен на опір.

Хтось назвав би це спадковістю, інші – безумством, що розквітло на ґрунті відчаю. Так, його жорстоко пригнічували болючі спогади про цькування й презирство з боку оточуючих, але юнак відчував, як у ньому потроху проростає прагнення позбавитися фізичних і моральних знущань. Це відчуття міцнішало, поки не стало головним, тим, що визначало його особистість, і одного дня Максим Онопрієнко вирішив, що настав час розпочати власну «гру в піжмурки».

Крокуючи у майже суцільній темряві й відчуваючи під ногами розм’яклий після спекотного дня асфальт, хлопець міркував про те, яку велетенську силу має людська цікавість. І як часто ця сила виявляється згубною, адже, ставлячи питання, людина в більшості випадків не має найменшої уяви, куди її можуть завести отримані відповіді.

Саме так сталося з Остапом Сікорським. Допитливий розум і своєрідні вподобання зрештою затягли бідолаху до пастки. Макс напевне знав: сусід по кімнаті неодмінно скористається посиланням, що він залишив у закладках браузера на його ноутбуці. А наштовхнувшись на легенду, неодмінно зацікавиться, проковтне принаду і спробує втілити те, що само собою випливало з тексту, у реальність.

Легенди для того сайту Макс періодично розміщував на обраному ресурсі протягом останнього року. Так, сайт виглядав цілком аматорським, щоб чекати винагороди за цю працю, але він і не розраховував на неї. Тут накопичувалась інформація про книжки, кінострічки й серіали, якими захоплювалися поціновувачі всього темного й гнітючого, і Макс прикидався одним із них.

Легенда про Панночку, що мала покласти початок усьому, була написана навдивовижу швидко. Хлопець навіть завагався – надто вже все просто, надто схоже на гоголівський оригінал – та згодом вирішив, що це тільки на краще. Остап мав одразу помітити паралелі, тож вони повинні бути досить очевидними.

У той пам’ятний вечір усе склалося якнайкраще. Їхня компанія швидко позбавилася здорового глузду й занурилася в розвагу, що здалася більшості з них досить оригінальною. І хоча Макс почувався трохи незручно серед майбутніх жертв, згодом він усе ж таки упевнився у дієвості свого задуму, і цьому сприяли дві події.

Перша виявилася нечуваним збігом: Сергій Знайда дійсно виграв омріяний «MacBook» у якійсь дурнуватій акції. Це своєю чергою допомогло затягти учасників ритуалу в болото сумлінь та здогадів. А по-друге, під час вечірки сталася брудна історія з Кариною. Це було справжнє зло, і воно мало бути покаране.

Сергій…

Того вечора, коли вони зібралися втрьох у кімнаті Макса й Остапа, він уже мав значну кількість пігулок транквілізатора, який завбачливо купував нібито для себе. Макс добре знав, що Андрія, сусіда Знайди, зараз немає в їхній кімнаті, тож треба було не гаяти часу й скористатися нагодою. Впевнений, що препарат спрацює, він додав з десяток пігулок у пиво, що пили обидва хлопці.

Невдовзі Сергій повернувся до себе. Мафін майже одразу заснув.

У кімнаті Знайди панував звичайний безлад. Сам він спав одягнутий, навіть не розібравши ліжка. Відшукавши необхідне, Макс розштовхав хлопця зі словами, що їхня компанія збирається на даху гуртожитку – якась чергова витівка Сікорського. Що там і до чого, він нібито не знає, але справа дуже термінова.

Сергій спросоння ледве волочив ноги, тож Максові довелося мало не силоміць тягнути хлопця до пожежних сходів, що вели з четвертого поверху гуртожитку на дах. Там він скористався мотузкою для сушки білизни, позиченою в кімнаті Знайди, і його власним швейцарським ножем. Про спосіб страти, яким він збирався скористатися, Макс колись прочитав у Мережі. Так розправлялися з ворогами тубільці одного з новозеландських племен. Тільки європейським місіонерам вдалося відмовити їх від цього жорстокого варварства. І сталося це лише в другій половині минулого століття.

Лана…

Дівчина сама діяла так, щоб її бажання здійснилося. І доклала всіх зусиль, щоб Остап ще більше впевнився у своїх підозрах стосовно легенди. Тоді, у Богдановій квартирі, Дара після сварки приєдналася до Богдана, який разом із Сашком намагався вгамувати Алекса, а Макс із Ланою та Остапом залишилися в кухні. Мафін зрештою подався за Дарою, залишивши Макса вдвох із Ланою. Це був справжній дарунок, і Макс миттєво скористався нагодою. Досить

1 ... 82 83
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гелтер Скелтер», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гелтер Скелтер"