Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Історія світу в 10 1/2 розділах 📚 - Українською

Читати книгу - "Історія світу в 10 1/2 розділах"

337
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Історія світу в 10 1/2 розділах" автора Джуліан Патрік Барнс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 81 82 83 ... 87
Перейти на сторінку:
нічого поганого про мене цим сказати не хоче — саме так я її слова і сприйняв.

Приблизно тоді я почав зустрічатися з відомими людьми. Спочатку я трохи соромився й просив зустрічі тільки з кінозірками та спортсменами, якими захоплююсь. Наприклад, я зустрів Стіва Мак-Квіна і Джуді Ґарленд, Джона Вейна, Морін О’Саллівен, Гемфрі Боґарта, Джин Тірні (завжди страх як хотів зустрітися з Джин Тірні) і Бінга Кросбі. Я зустрів Дункана Едвардса й решту гравців «Манчестер Юнайтед», які розбилися в мюнхенському літаку. З деким із колишніх лестерців теж зустрівся — більшість їхніх імен вам невідома.

За якийсь час я зрозумів, що можу бачитися з ким захочу. Я зустрічався з Джоном Ф. Кеннеді й Чарлі Чапліном, Мерилін Монро, президентом Ейзенгауером, папою Йоаном XXIII, Вінстоном Черчиллем, Роммелем, Сталіним, Мао Цзедуном, Рузвельтом, генералом де Ґоллем, Ліндбергом, Шекспіром, Бадді Голлі, Петсі Клайн, Карлом Марксом, Джоном Ленноном і королевою Вікторією. Більшість цих людей загалом були приємні, поводилися невимушено й не заносилися, не дивилися на мене зверхньо. Вони були просто як справжні люди. Я попросився зустрітися з Ісусом Христом, і мені сказали, що не певні, чи це вдасться, то я не наполягав. Я зустрівся з Ноєм, і, на диво, тут виникли деякі мовні проблеми. На декого я просто хотів подивитися. Скажімо, Гітлерові я руку тиснути не хотів, то мені допомогли сховатися за кущами в правильному місці, так що я просто поглянув, як він проходить мимо у своїй огидній формі — велетенський, як саме життя.

Угадайте, що було далі? Я почав хвилюватися. Хвилювання в мене були просто смішні. Наприклад, про своє здоров’я. Правда, це божевілля якесь? Може, це було якось пов’язане з тим, що Бріджит розповідала мені про своє серце, але мені раптом подумалося, що в мене щось негаразд. Хто б міг сказати, правда це чи ні? У мене почалися всілякі дивацтва, я сів на дієту, дістав веслувальний тренажер і велотренажер, підіймав гирі, припинив уживати сіль і цукор, тваринні жири й тістечка з кремом, навіть обмежив «фіфті-фіфті» половиною пачки на день. У мене був період хвилювання за своє волосся, за катання по супермаркету (чи ці візки безпечні?), сексуальну активність і банківський рахунок. Чому я хвилювався за рахунок, коли тут і банків не було? Я уявляв, як моя картка в супермаркеті припиняє працювати, мені було соромно за кредит, який мені, схоже, дали. Що я зробив, щоб на нього заслужити?

Здебільшого, звичайно, мені було добре, і я не переймався шопінгом, гольфом, сексом і зустрічами з відомими людьми. Але час від часу я замислювався: а що як я не зможу пройти 18 лунок? Якщо не зможу дозволити собі «Фіфті-фіті»? Урешті я зізнався у своїх тривогах Бріджит. Вона вирішила, що мене час передати в інші руки. «Свою справу я зробила», — зазначила Бріджит. Мені стало сумно, і я спитав, що їй купити на знак подяки. Вона сказала, що має все потрібне. Я спробував написати їй вірш, але до імені Бріджит мені було дуже складно знайти риму («вижить»? «розріджують»?), тож я врешті здався, бо їй, певне, вже не раз присвячували вірші.

Далі мною опікувалася Марґарет. Вигляд у неї був значно серйозніший, ніж у Бріджит: бездоганні костюми, ідеальна зачіска — жінка з тих, які виграють конкурс «бізнесвумен року». Я її дещо побоювався (і, звісно, не міг уявити, що пропонував би їй, як Бріджит, зайнятися сексом) і трохи очікував, що вона буде засуджувати мій спосіб життя. Але, звичайно, вона такого не робила. Ні, вона просто сказала, що з вигодами я досить добре знайомий і що коли мені буде потрібно щось більше, ніж практична допомога, я завжди можу до неї звернутися.

— Скажіть мені дещо, — попросив я її на першій зустрічі. — Це ж безглуздо — хвилюватися про здоров’я, правда?

— Немає жодної необхідності.

— А про гроші?

— Немає жодної необхідності, — відповіла вона.

Щось у її тоні натякало на те, що коли б я уважно придивився, то помітив би гідні приводи для хвилювання, але я цим не зайнявся. У мене попереду було багато часу. Часу мені ніколи не бракуватиме.

Ну, я не найшвидше з усіх на світі міркую, і в минулому житті я просто мав схильність робити те, що треба чи хочеться, і не надто багато над цим розмірковувати. Це ж нормально, так? Але дайте людині досить часу — і думки її неодмінно кудись заведуть, і вона почне ставити деякі серйозні питання. Наприклад, хто тут господар і чому я його не бачив? Я гадав, що мали б бути якісь вступні іспити чи, може, випробувальний термін, але, окрім того суду, який мене, по правді, розчарував (якийсь дідок сказав, що я нормальний, і все), мене ніхто не турбував. Мені дозволили цілими днями сачкувати й покращувати вправність у гольфі. Чи дозволено мені сприймати все як належне? Чи від мене щось очікується?

Потім оця історія з Гітлером. Ховаєшся в кущах, а він проходить мимо — здоровенна фігура в огидній формі, з фальшивою посмішкою на обличчі. Добре, я тепер його бачив, моя допитливість задоволена, але маю спитати себе — а що він тут робить? Теж, як усі, замовляє сніданок? Я вже звернув увагу на те, що йому можна носити власний одяг. Чи означає це, що йому так само можна грати в гольф і займатися сексом, якщо хочеться? Як це все влаштоване?

Потім — мої хвилювання щодо здоров’я і катання по супермаркету. Мене вже хвилювали власне не ці речі, а те, що я за них хвилююсь. У чому річ? Чи це просто звичайні проблеми з адаптацією, як казала Бріджит?

Гадаю, звернувся я до Марґарет через гольф. Не було сумніву, за довгі місяці й роки гри на цьому чудовому зеленому полі з його штучками (скільки разів я влучав у воду, перекинувши м’яч через близьку одинадцяту лунку!), моя гра нескінченно покращилася. Я так і сказав якось Северіано, постійному моєму помічникові: «Моя гра нескінченно покращилася». Він погодився, і тільки згодом, між вечерею і сексом, я замислився над тим, що я сказав. Спочатку я зіграв з рахунком у 67 очок, і поступово кількість очок скорочувалася. Не так давно я регулярно грав із результатом 59, а тепер під безхмарним небом поступово підбирався до цифри 50. Без мороки я міг пройти 350 ярдів, стиль удару дуже змінився, а м’ячі влітали в лунку, немов їх притягувало магнітом. Я тепер ставив собі за мету наблизити рахунок до 40,

1 ... 81 82 83 ... 87
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Історія світу в 10 1/2 розділах», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Історія світу в 10 1/2 розділах"