Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Свята Марійка 📚 - Українською

Читати книгу - "Свята Марійка"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Свята Марійка" автора Зінаїда Валентинівна Луценко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 88 89 90 ... 115
Перейти на сторінку:

– Та ні, ти ж сам сказав, що… – знітилась Наталка.

– А що це у нас такий безлад у хаті!

І Олег, не звертаючи на Наталку жодної уваги, почав зсовувати ногами щойно розстелене на підлозі.

– Треба б тут прибирати!

– Таж я щойно вже прибрала… – Наталка не знала, як правильно сказати, щоб знову не образити Олега.

– Треба прибрати, – він мовби її й не чув.

Позгрібавши усе на велику купу, Олег гримнув дверима й пішов на розмову до сусідів. Спантеличена Наталка сіла на дивані й узялася руками за голову, але сил починати прибирання спочатку вже не мала.

– А що це у нас тут такий розгардіяш? – свекруха увійшла до хати, забрьохана з ніг до голови болотом.

– Та… Треба було б навести бодай якийсь лад. Я й почав… Але з дороги притомився. Мамо, у нас є щось їсти?

– Що ж у нас є… – недобре скосила очі в Наталчин бік свекруха. – Я так, сину, за цілий день наробилася, що вже не хочу геть нічого! Ось, як хочеш дуже їсти, то бери хоч жовтого огірка-перестарка, я гусям відро назбирала, та й гризи! А більше в нас нема нічого! Я ж, сину, скрізь сама не встигну!

Наталка сиділа спантеличена і мов опущена у воду.

– Я там, в літній кухні, суп зварила, – тихенько сказала вона до свекрухи. – Може, піду і принесу, сядемо вечеряти?

– Який ще суп?… – здивувалася свекруха.

– Гречаний…

– Гречаний?! Та у мене ж від гречаного супу печія! Ти ще його, Наталко, мабуть, і цибулею засмажила?

– Засмажила…

– Ну, може, увечері хіба тільки Денис того твого супу і поїсть, якщо більше нічого не буде зварено, – і свекруха долонею демонстративно стерла із церати неіснуючі крихти. – А я, мабуть, піду та таки щось путнє приготую.

– Я, мамо, піду з тобою. – Олег спідлоба зиркнув на Наталку.

– Пішли, синочок, поговоримо!


І ті зібгані Олегом доріжки й килими лежали посеред хати на великій купі ще два дні. Лежали вони стільки, скільки гостював син у матері.

Аж тоді, як Олег від’їхав, і всі пішли із дому, а Наталка залишилася сама, понаносила вона води із криниці і ще раз повимивала скрізь підлогу, потім порозстеляла килими по хаті.


– Піду корову доїти! – казала ввечері свекруха.

– То, може, і я з вами? – попросилася Наталка.

– А ти хіба те вмієш?

– Ні… Але навчусь!

– Ну то краще й не йди, коли не вмієш!

– Але ж…

– Не йди за мною в хлів, тобі туди не треба! Бо різні є у людей очі… У мене, скільки я живу на світі, усі корови були хороші, такі були корови, як танки! А після вашого із Денисом весілля… така гарна корова захиріла, геть зовсім перестала доїтися. Не інакше, Наталко, що то чиїсь лихі очі мою корову зурочили. І свині наші тепер погано їдять! А які ж у нас були свині! Так що – ти краще до хліва не йди, не треба тобі на скотинку дивитися, не треба…


Восени, хоч і щойно вийшла заміж, Наталка до училища їхала з великою радістю.

Хоч і доводилося їй залишати вдома свого чоловіка, і між ними давно була любов, і Наталка так мріяла, що вийде заміж… Проте цей місяць у свекрушиній хаті здався їй справжнім пеклом.


– Закінчить Наталка вчитися, а тоді й перейдете жити у власну хату, як уже не треба буде нікому й нікуди з дому їздити! – казала Денисові його мати. – Не будеш же ти сам сидіти, поки жінка вчиться!

«Своєю» для них мала стати хата Наталчиних батьків: коли батько помер, мати через рік вийшла заміж удруге і пообіцяла:

– Оце, Наталко, як вийдеш заміж – то буде тобі твоя хата!

Денис тоді служив у армії.

– Коли ж то воно ще буде?! – сердився вітчим. – Давайте цю хату продамо, а ти, Марійко, – казав до Наталчиної матері, – переїжджай до мене жити, в місто!

– Е, ні! – хитала головою мати. – Ти знаєш, як ми із чоловіком цю хату будували? Скільки ми сюди сил поклали? Та й… я ще не зовсім геть здуріла, щоб на старість остатися без своєї хати! Краще ти продавай свою квартиру та й переїзди жити до мене.

– Я квартиру продати не можу, бо у мене є діти! – казав вітчим.

– А у мене що, своїх дітей нема?!

1 ... 88 89 90 ... 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Свята Марійка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Свята Марійка"