Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Сфера 📚 - Українською

Читати книгу - "Сфера"

241
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сфера" автора Дейв Еггерс. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 89 90 91 ... 112
Перейти на сторінку:
і Мей здогадалася, що це може бути лише Кальден. Дочекалася, поки телефон перейшов на голосову пошту. Того ранку він дзвонив їй іще десять разів. Зателефонував, коли Френсіс уже встав, поцілував Мей і пішов до своєї кімнати. Телефонував, коли була в душі, коли вдягалася. Мей причесалася, поправила браслети, наділа на шию камеру, і він знову зателефонував. На дзвінок не відповіла, а відкрила свої повідомлення.

Безліч привітань зі «Сфери» і з-за її меж, але найзахопливіше прилетіло від самого Бейлі, який сповістив Мей, що розробники «Сфери» вже почали працювати над втіленням її задуму. Трудилися цілу ніч, охоплені лихоманкою натхнення, і вже за тиждень сподівалися створити прототип. Спочатку його використають у «Сфері», вдосконалять, а згодом запропонують у будь-якій країні, де достатньо клієнтів «Сфери».

«Ми назвали розробку “Демоксі”, — «цвіркнув» Бейлі. — Це демократія з твоїм голосом, це твоя демоксі. Вона вже ось-ось».

Того ранку Мей запросили у ланку розробників, де вона зустрілася з двадцятьма виснаженими, але натхненими інженерами та дизайнерами, які, як з’ясувалося, вже створили бета-версію «Демоксі». Коли Мей зайшла, вибухнули радісні вигуки, лампи потьмяніли, а самотній промінь осяяв довговолосу брюнетку з безмежно радісним обличчям.

— Привіт, Мей, привіт, глядачі Мей, — сказала вона, легенько вклонившись. — Мене звати Шарма, я страшенно рада, що маю честь з’явитися сьогодні перед вами. Нині продемонструємо найперший прототип «Демоксі». Зазвичай ми не працюємо так швидко і так прозоро, але, беручи до уваги палку віру «Сфери» у «Демоксі» та нашу впевненість, що програму впровадять якнайшвидше і на глобальному рівні, не бачимо жодної причини зволікати.

Ожив стінний екран. З’явилося слово «Демоксі», набране хвацьким шрифтом всередині біло-блакитного смугастого прапора.

— Наша мета, щоб усі, хто працює у «Сфері», могли висловитися з найважливіших у їхньому житті питань — не лише у межах кампусу, а й у великому світі. Тому впродовж дня, коли виникатиме потреба виміряти температуру компанії з якогось питання, сфероїдам надійде сповіщення з проханням відповісти на одне чи кілька запитань. Ми сподіваємося на високу швидкість отримання даних, бо це найважливіше. А оскільки ми дуже цінуємо ваш внесок, то решту систем передачі даних буде тимчасово заморожено аж до отримання ваших відповідей. Ось, показую.

На екрані під логотипом «Демоксі» з’явилося запитання: «Чи потрібен нам ширший вибір вегетаріанських страв за обіднім столом?», а з обох боків кнопки з «Так» і «Ні».

Мей кивнула:

— Люди, це чудово!

— Дякую, — сказала Шарма. — А тепер — прошу. Ти теж маєш відповісти. — І вона вказала Мей на екран.

— Аякже, — погодилася Мей. Підійшла до екрану і натиснула «Так». Залунали радісні вигуки інженерів, схвальний галас розробників. На екрані вискочив веселий смайлик, а вгорі вигнулися дугою слова «Тебе почули!». Запитання зникло, його замінили слова: «Результат “Демоксі”: 75 % респондентів хочуть ширшого вибору вегетаріанських страв. Ширший вибір вегетаріанських страв буде».

Шарма аж сяяла.

— Бачиш? Це, звісно, симулятор. У нас іще не всі під’єдналися до «Демоксі», але тепер ти вже уявляєш, що це. З’являється запитання, на якийсь час усі мають облишити свої справи і відповісти, а «Сфера» миттєво вживатиме заходів, знаючи повну і цілковиту волю людей. Хіба не круто?

— Дуже круто, — погодилася Мей.

— А тепер уяви собі таке по всій країні. По всьому світу!

— Це поза межами моєї уяви.

— Але це придумала ти! — сказала Шарма.

Мей не знала, що й сказати. Це придумала вона? Аж сумніви брали. Просто з’єднала кілька точок: дієвість і корисність «СфероОпитування», постійне прагнення «Сфери» до всеосяжного покриття, а ще всесвітню надію на справжню, нефільтровану і, найважливіше, цілковиту демократію. Тепер усе це в руках розробників, а їх сотні у «Сфері», і вони найкращі у світі. Мей так і сказала їм, що вона просто поєднала кілька ідей, що стояли за кілька дюймів одна від одної, тому Шарма і її команда аж сяяли і тиснули їй руку, й усі погоджувалися, що їхня розробка підносить «Сферу» і, можливо, людство на неймовірно високий рівень.

Мей вийшла з «Відродження» й одразу за дверима її обступив цілий гурт молодих сфероїдів; усі вони хотіли їй щось сказати, всі стояли навшпиньках і аж згорали від нетерпіння розповісти їй, що ніколи досі не голосували, що геть не цікавилися політикою, почувалися відірваними від влади і думали, що позбавлені реального голосу. Казали, що допоки їхній голос або їхнє ім’я під петицією просотувалися до місцевих органів влади, потім доходили до посадовців штату і аж тільки тоді потрапляли до представників влади у Вашинґтоні, то складалося враження, ніби це якесь послання у пляшці через широке і бурхливе море. Але тепер, навперебій твердили молоді сфероїди, почуваються причетними. Якщо «Демоксі» запрацює, — сказали вони, а тоді засміялися, бо як «Демоксі» запровадять, то вона неодмінно запрацює, — нарешті вдасться цілком залучити громадян, а коли це станеться, країна і світ почують молодь, а їхній ідеалізм і прагнення до прогресу буквально перевернуть планету. Весь день Мей ходила по кампусу і чула такі висловлювання. Складно було перейти від корпусу до корпусу, бо щоразу з нею починав хтось говорити. «Ми на порозі справжніх змін, — казали їй. — До того ж змін швидких, бо саме цього прагнуть наші серця».

Увесь ранок лунали дзвінки з прихованого номера. Вона знала, що це Кальден, а також знала, що з ним не варто мати нічого спільного. Найкоротша розмова з ним, а тим більше зустріч, стануть великим кроком назад. Ще до полудня Шарма та її команда оголосили про готовність провести перше справжнє випробовування «Демоксі» в усьому кампусі. О 12:45 всі отримають п’ять запитань, і результати не лише вмить стануть відомі — волю людей буде виконано вже за добу: так пообіцяли Мудреці.

Мей стояла в центрі кампусу серед кількох сотень сфероїдів, які саме обідали — всі вони тільки й балакали, що про близьку демонстрацію «Демоксі», а вона згадала картину з Конституційним Конвентом у Філадельфії, де у напудрених перуках манірно стоять усі до одного багаті білі чоловіки, які задля годиться цікавляться інтересами своїх співгромадян. Саме вони стали постачальниками демократії з великими вадами, коли обирають лише багатих, коли їхні голоси лунають найгучніше, коли вони передають свої місця у Конгресі таким, як і самі, титулованим достойникам. Відтоді суспільний устрій не надто удосконалився, добре, але «Демоксі» все це розіб’є на друзки. «Демоксі» чистіша, це єдиний шанс для прямої демократії, якої ще не бачив світ.

О пів на першу Мей, сповнена сил, неймовірно впевнена, нарешті здалась і відповіла на дзвінок, знаючи, що телефонує Кальден.

— Слухаю? — сказала вона.

— Мей, — мовив він різким голосом, — це Кальден. Не називай мого імені. Я вивів із ладу систему, тому вхідне аудіо не працює.

— Ні.

— Мей. Будь ласка. Це питання життя і смерті.

Кальден мав над нею владу, і Мей цього соромилася. Почувалася перед ним слабкою і поступливою. Решту царин свого життя вона контролювала,

1 ... 89 90 91 ... 112
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сфера», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сфера"