Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Конґо. Реквієм, Жан-Крістоф Гранже 📚 - Українською

Читати книгу - "Конґо. Реквієм, Жан-Крістоф Гранже"

816
0
11.08.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Конґо. Реквієм" автора Жан-Крістоф Гранже. Жанр книги: 💙 Бойовики. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 92 93 94 ... 167
Перейти на сторінку:
синівський обов’язок, — саме цей велет завжди тримав його на плаву.

Ерван не мав ні дружини, ні дітей. Лише улюблений фах, який, однак, був жахливим. І взірець для наслідування — батька.

Не має значення те, що він усе в житті робив не тільки наперекір старому негідникові, а й наслідуючи його. Підвалини зруйновано, колони храму розсипалися: як тут викрутитись? Весь залитий кров’ю, він тремтів, знову й знову пережовуючи ці думки, водночас дослухаючись до белькотіння кацапа, вдивляючись у вітрове скло, заляпане бризками мізків та уламками кісток Бісінґ’е, і не наважувався навіть повернути голову в бік тіла Морвана.

«Cessna 310» долетів до Лубумбаші менш ніж за дві години. Ерван доручив Шепіку знайти в аеропорту труну, навіть якщо для цього доведеться викинути з неї чийсь труп. Він також пригрозив підпалити його літак і донести на нього за державну зраду, якщо той не принесе пристойного одягу для батька. Росіянин не змусив просити себе двічі.

Наступний етап: зателефонувати послові Франції — номер його мобільного лежав у Морвановому наплічнику. Ерван знав процедуру репатріації тіла громадянина Франції — йому, майорові поліції, кілька разів доручали наглядати за цим процесом. Дипломат спершу не повірив йому, тоді розхвилювався і, нарешті, почав панікувати. Ґреґуар Морван загинув на території ДРК — нічогенький подаруночок!

Ерван не дав йому часу на спроби ухилитися від виконання обов’язку:

— Я хочу, щоб ви склепали свідоцтво про смерть за кордоном, щоб особа загиблого була чітко встановлена. Офіційна причина смерті — інсульт.

На цю брехню його надихнув Тьєрі Фарабо, який помер від інсульту в інституті Шарко в листопаді 2009-го.

— Але ваш батько помер не в Кіншасі!

— Байдуже: знайдіть потрібні печатки. Труна буде закрита.

— Мені потрібен висновок про смерть, підписаний лікарем!

— І його теж знайдіть. У Конґо все можна купити.

— Я не можу цього зробити.

— Звичайно, можете. Пам’ятаєте Дьєлеве?

— Стуліть пельку.

Філіпп де Дьєлеве був французьким телеведучим, який зник 1985 року на річці Конґо. Ще й за тридцять років загадка його смерті породжувала найхимерніші чутки.

— Але цим займаються консульські слу… — кволо запротестував посол.

— Домовтеся з ними.

— А розтин?

— Через інсульт? Моєму батькові було шістдесят сім років: у такому віці смерть не викликає зайвих запитань. Знайдіть лікаря, який підпише дозвіл на поховання. Зареєструйте смерть у французькому бюро записів цивільного стану. Я буду в Кіншасі під вечір. Зустріньте мене на аеродромі Нджилі з копіями офіційно завірених актів і дозволом на перевезення небіжчика. Я хочу сісти на літак до Парижа о 22-й разом із тілом батька. Більше жодної ночі не проведу в ДРК. Ніхто не зацікавлений у зволіканні з цією справою.

Дипломат мовчав, але ця пауза свідчила про згоду.

— Не пропустіть наш літак і будьте біля трапу, — підсумував Ерван.

Уже бачив, що кацап повернувся з двома чорними, які несли такий собі криво збитий з дощок довгастий ящик. Він мав слугувати за труну.

81

За свою кар’єру Ерван багато разів стикався з мерцями й точно знав етапи розкладання тіла: підвищення кислотності крові, автоліз тканин, задубіння, потім трупні плями, тимчасом внаслідок бенкету бактерій і грибків виробляються гази, а це спричинює зеленувате забарвлення, здуття трупа й навіть бродіння гнилизни. Це якщо не враховувати легіонів смерті — трупоїдних комах, які пришвидшують усі процеси.

Він здогадувався, що за такої спеки все відбуватиметься з карколомною швидкістю. В аеропорту Лубумбаші марно шукати прохолодного приміщення. Тіло помістили у склад для органічних продуктів — викладену кахлями та встелену червоним пилом комору з потрісканими стінами, де тхнуло гнилими фруктами. Ерван поклав дошку на дві порожні діжки з-під пального, й попросив кілька відер води та засіб для миття підлоги.

— Валіть звідси, — наказав Шепіку й муринам, коли вони поклали небіжчика на дошку.

Роздягнув його й узявся до роботи з губкою в руці. Не знав, навіщо це робив — брудна вода могла посилити процес гниття, а хімікалії — роз’їсти батькову плоть.

Лише в одному Ерван був упевнений: потрібно стерти засохлу кров, перш ніж класти тіло в труну.

Почав зі стоп, піднявся до колін. Тер і подумки виголошував некролог. Ніхто ніколи не здогадувався про приховані мотиви Морвана. Усе життя в ньому щомиті протестував і боровся Kleiner Bastard. Це вбивця Каті все життя бив свою дружину, яка таким чином знову й знову розплачувалася за ту ніч 30 квітня 1971 року. Це флік-психопат, який страждав через голоси в голові й галюцинації, маневрував між політичних мілин, занурюючись у найтемніші води Франції та Африки, аби виловити з них гроші, призначені його дітям.

Торс. Ерван оглянув кожен сантиметр, але не бачив загальної картини — сіра обвисла шкіра, брезкла маса зі слонячими складками. Він рухався на автопілоті. Справжній Ерван відпустив свої думки, намагаючись осягнути інші відкриття цього дня. Нелегко. Отже, матір’ю була не Меґґі, а медсестра, вбита його рідним батьком, підбурюваним гіпі-істеричкою та схибленим психіатром, який жадав її. Ой як нелегко.

Руки, плечі — він боявся дістатися самих ран, проваль із чорними краями на шиї. Ерван виріс поряд із убивцями його матері — як діти в країнах з диктатурою на кшталт аргентинської, виховувані катами їхніх батьків. Глибоко в душі він не дивувався з цієї неймовірної історії — в кожному разі, вона пояснювала хаос, що звався його дитинством. Жорстокість батька. Покора його дружини. Відмова Морвана розкривати найдрібніші подробиці свого походження і водночас його претензії на бретонське коріння. Байдуже, вірив Ерван в інтуїцію чи ні, цікавився підсвідомим чи чхати на нього хотів — він завжди здогадувався, що за їхнім сімейним пеклом криється страшна таємниця. Від початку приїхав сюди не лише дошукатися правди про смерть Катрін Фонтана, а й відстежити власне коріння. Пробудження виявилося жорстким. Справжнісіньке похмілля.

Шия. Ерван занурив губку в цебро з каламутною водою, заплющив очі й почав обмивати запечені рани. Змусив себе подумати про повернення до Парижа. Не

1 ... 92 93 94 ... 167
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Конґо. Реквієм, Жан-Крістоф Гранже», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Конґо. Реквієм, Жан-Крістоф Гранже» жанру - 💙 Бойовики:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Конґо. Реквієм, Жан-Крістоф Гранже"